Dviratininkė A. Gedraitytė Tautų taurės lenktynėse Belgijoje – devinta

Sekmadienį Belgijoje vykusiose Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) jaunių (17-18 metų) merginų Tautų taurės varžybų lenktynėse Gentas – Vevelgemas Lietuvos rinktinės narė Akvilė Gedraitytė, kaip ir pernai, finišavo devinta.

Lietuvos jaunių dviračių sporto merginų rinktinė <br> K.Breivytės nuotr.

2019-03-31 20:41, atnaujinta 2019-03-31 20:42

Nugalėjo britė Elynor Backstedt. Ji 71,6 km nuvažiavo per 1 val. 50 min. 43 sek (vid. greitis – 38,8 km/h). 2-69 vietas užėmusios dviratininkės nuo nugalėtojos atsiliko 16 sek.

„Šį kartą savijauta buvo pakankamai gera, o pačios lenktynės – gana ramios. Pagrindinėje grupėje viskam dirigavo britės. Viena jų, iki finišo likus ratui, nuvažiavo. Bandėme vytis, bet nesėkmingai. O finiše įlindau prie tvorelių ir dėl grūsties teko kiek pristabdyti“, – sakė A. Gedraitytė.

Erika Župerkaitė (Lietuvos rinktinė, +16 sek.) finišavo 47-a, o Paulina Patinskaitė (Lietuvos rinktinė, +2.53) – 79-a. Gabija Ališauskaitė ir Kristina Jankauskaitė (abi – Lietuvos rinktinė) bei Ramutė Šiugždinytė („Cannibal“) nebuvo klasifikuotos.

Lenktynėse dalyvavo 129 dviratininkės iš 17 šalių (11 nacionalinių rinktinių). Klasifikuota 112 lenktynių dalyvių.

Moterų lenktynes Gentas – Vevelgemas (UCI „WorldTour“) po finišo sprinto laimėjo olandė Kirsten Wild („WNT – Rotor“). Ji 136,8 km nuvažiavo per 3 val. 33 min. 34 sek. (vid. greitis – 38,43 km/h). Rasa Leleivytė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“) užėmė 26-ą vietą ir pelnė po penkis pasaulio bei olimpinės atrankos reitingų taškus. Nugalėtojos laikas įskaitytas 2-87 vietas užėmusioms dviratininkėms. Rasos komandos draugė italė Michela Balducci finišavo septinta.

Iš 143 startavusių dviratininkių finišavo 101.

Vyrų lenktynėse Gentas – Vevelgemas (UCI „WorldTour“) triumfavo norvegas Alexander Kristoff („UAE – Emirates“). Jis 249,5 km nuvažiavo per 5 val. 26 min. 8 sek. (vid. greitis – 45,901 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-28 vietas užėmusiems dviratininkams.

Lietuviai Gediminas Bagdonas („Ag2r La Mondiale“) ir Ignatas Konovalovas („Groupama – FDJ“) nebuvo klasifikuoti. Gedimino komandos draugas belgas Oliver Naesen užėmė trečią, o Ignato ekipos draugas šveicaras Stefan Kueng – 16-ą vietas.

Iš 175 startavusių dviratininkų klasifikuoti 78.