Pasaulio sporto savaitė: R. Federerio apetitas ir brangiausios žirgų lenktynės

Pergalėmis nepasisotinanti teniso legenda Rogeris Federeris į savo taupyklę įsidėjo 101-ąjį titulą, Europos šalių futbolo rinktinės žengė pirmuosius žingsnius žemyno pirmenybių link, Dubajaus žirgų lenktynėse buvo sumuštas prizinio fondo rekordas.

R.Federeris laimėjo jau 101 ATP serijos turnyrą<br>AP nuotr.
 Dortmundo komanda šventė pergalę 2:0.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Apr 1, 2019, 1:37 PM

Tuo tarpu Lewisas Hamiltonas iškovojo pirmąją šį sezoną pergalę „Formulės-1“ čempionate, o Anglijos ir Italijos futbolo lygose lyderių duetai dar labiau padidino persvarą prieš persekiotojus.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 26 d. Baigėsi Europos futbolo čempionato atrankos antrasis turas. Per dvejas rungtynes po dvi pergales iškovojo Anglijos, Šiaurės Airijos, Airijos, Ispanijos, Lenkijos, Prancūzijos, Turkijos, Belgijos ir Italijos rinktinės (tiesa, kai kurios komandos žaidė dar tik po vienerias rungtynes).

Kovo 26 d. Iš Majamio atvirojo teniso čempionato („ATP 1000“) iškrito pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Džokovičius. Jis aštuntfinalyje pralaimėjo ispanui Roberto Bautistai Agutui 6:1, 5:7, 3:6.

Kovo 28 d. Prasidėjo Šiaurės Amerikos profesionalų beisbolo Aukščiausios lygos (MLB) sezonas. Nugalėtojo vardą gina „Boston Red Sox“.

Kovo 30 d. Dubajaus žirgų lenktynių nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo žirgas Thunder Snow (raitelis belgas Christophe‘as Soumillonas). Varžybų prizų fondas buvo 12 mln. dolerių (didžiausias žirgų lenktynių istorijoje), nugalėtojai gavo 7,2 mln. dolerių.

Kovo 30 d. Orhuse (Danija) pasaulio lengvosios atletikos kroso čempionato nugalėtojais pirmą kartą tapo Joshua Cheptegei iš Ugandos ir Hellen Obiri iš Kenijos.

Kovo 30 d. Teniso Majamio atvirojo čempionato („WTA Premier Mandatory“) finale australė Ashleigh Barty nugalėjo buvusią pasaulio pirmąją raketę čekę Karoliną Pliškovą 7:6, 6:3. 22 metų A.Barty iškovojo ketvirtąjį titulą ir pirmą kartą karjeroje pakilo į WTA reitingo pirmąjį dešimtuką.

Kovo 30 d. Vokietijos futbolo lygoje į pirmąją vietą grįžo Dortmundo „Borussia“, namie nugalėjusi „Wolfsburg“ 2:0. Buvęs lyderis Miuncheno „Bayern“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Freiburg“ 1:1 ir nutraukė šešių pergalių seriją. Po 27 turų pirmauja Dortmundo „Borussia“ (63 taškai), „Bayern“ (61), „Leipzig“ (52), dešimties nepralaimėtų rungtynių seriją tęsiantis Frankfurto „Eintracht“ (49) ir Mionchengladbacho „Borussia“ (47).

Kovo 31 d. 99-ųjų dviračių lenktynių „Volta a Catalunya“ nugalėtoju pirmą kartą tapo kolumbietis Miguelis Angelis Lopezas („Astana“).

Kovo 31 d. Dviračių lenktynių Gentas – Vevelgemas nugalėtoju pirmą kartą tapo norvegas Alexanderis Kristoffas („Team Emirates“). UCI pasaulio turo bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („QuickStep“).

Kovo 31 d. „Formulės-1“ pasaulio čempionato Bachreino etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Antrąją vietą užėmė suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), trečiąją – monakietis Charles‘is Leclercas („Ferrari“). Po dviejų etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja V.Bottasas (44 taškai) ir L.Hamiltonas (43).

Kovo 31 d. Korsikos ralio (pasaulio ralio čempionato ketvirtojo etapo) nugalėtoju tapobelgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“). Pasaulio čempionato bendrojoje įskaitoje po keturių etapų pirmauja Th.Neuville‘is (82 taškai), prancūzas Sebastienas Ogier („Citroen“; 80) ir estas Ottas Tanakas („Toyota“; 77).

Kovo 31 d. Teniso Majamio atvirojo čempionato („ATP 1000“) finale šveicaras Rogeris Federeris nugalėjo čempiono vardą gynusį amerikietį Johną Isnerį 6:1, 6:4. 37-erių R.Federeris ketvirtąjį kartą tapo Majamio čempionu ir iškovojo 101-ąjį titulą karjeroje. Jis žaidė 50-ajame „ATP 1000“ rango turnyrų finale.

Kovo 31 d. Anglijos futbolo lygos rungtynėse „Liverpool“ namie nugalėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 2:1. Turnyre pirmauja „Liverpool“ (79 taškai per 32 rungtynes), septynių pergalių seriją tęsiantis „Manchester City“ (77/31), penkerių nelaimėtų rungtynių seriją tęsiantis „Tottenham Hotspur“ (61/31), „Manchester United“ (61/31), Londono „Arsenal“ (60/30) ir Londono „Chelsea“ (60/31).

Kovo 31 d. Italijos futbolo lygoje pralaimėjo abi dėl trečiosios vietos kovojančios komandos: „Milan“ – Genujos „Sampdoria“ 0:1 (išvykoje), Milano „Inter“ – Romos „Lazio“ 0:1 (namie). Po 29 turų pirmauja Turino „Juventus“ (78 taškai), „Napoli“ (63), „Inter“ (53) ir „Milan“ (51).

Kovo 31 d. Nyderlandų futbolo lygos lyderių rungtynėse Amsterdamo „Ajax“ namie nugalėjo „Eindhoven“ 3:1. Po 27 turų pirmauja „Eindhoven“ (67 taškai), „Ajax“ (65) ir Alkmaro AZ (50).