Nors kazachai įsimušė sau, jie pasaulio čempionate palaužė Lietuvos ledo ritulininkus

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pasaulio ledo ritulio čempionato IA divizione išgyveno dar vieną nesėkme pasibaigusią dramą.

Lietuvos ledo ritulininkai nusileido kazachams<br> M.Akimžanovo muotr.
 Lietuvos ledo ritulininkai nusileido kazachams
Lietuvos ledo ritulio rinktinė.<br>hockey.lt nuotr.
Lietuvos ledo ritulio rinktinė.<br>Hockey LT nuotr.
Lietuvos ledo ritulio rinktinė.
Daugiau nuotraukų (16)

May 1, 2019, 4:12 PM, atnaujinta May 1, 2019, 6:48 PM

Rungtynėse su pirmenybių šeimininkais lietuviai patyrė nesėkmę 1:3 (0:1, 0:1, 1:2), nors savo pranašumą Kazachstano rinktinė padvigubino tik paskutinę mačo minutę.

Jau pačioje rungtynių pradžioje, sužaidus trisdešimt sekundžių, krito įvartis į Lauryno Lubio ginamus vartus. Visgi, varžovas ritulį į vartus nukreipė ranka, o po vaizdo peržiūros teisėjai priėmė akivaizdų sprendimą įvarčio neįskaityti.

Kazachstano rinktinė ir toliau žaidė aktyviai, o kėliniui artėjant prie pusiaujo Nerijus Ališauskas buvo nubaustas dviem baudos minutėmis. Tai leido varžovams pažaisti formatu penki prieš keturis ir nors pirmąją varžovų atakų bangą lietuviai atrėmė, galiausiai progą mesti iš arti gavęs pasižymėjo Dustinas Boydas (10:13, rez. perd. Brandonas Bochenski, Antonas Sagadeyevas).

Po dviejų minučių į pavojingą ataką vienas prieš vartininką buvo išvestas Nikita Mikhailis, bet jį L. Lubiui pavyko sustabdyti. Netoli tikslo greitoje atakoje buvo ir D. Boydas, bet šįkart iš tolimesnės distancijos jam pritrūko tikslumo.

Pačioje kėlinio pabaigoje pavojingiausią savo ataką surengė ir lietuviai, o pavojų prie varžovų vartų surengė ketvirtoji puolimo grandis. Patrikas Misiukas perdavė ritulį netoli vartų buvusiam Aivarui Bendžiui, bet nedaug erdvės turėjusiam puolėjui pataikyti į vartų plotą nepavyko.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovų zonoje dvi baudos minutes užsidirbo P. Misiukas, bet šį kartą lietuviams pavyko neutralizuoti varžovų kiekybinę persvarą. Nepaisant to, varžovų spaudimas prie mūsų vartų vis augo, o po daugiau nei minutę trukusios atakos Nikita Kleshenko metimas po nemalonaus vartininkui rikošeto nuo mūsų gynėjo įskriejo į tolimąjį vartų kampą (31:21, rez. perd. A. Sagadeyevas, B. Bochenski).

Savo pavojingą atsaką po šio įvarčio surengė ir Lietuvos rinktinė, o vėl jos smaigalyje atsidūrė ketvirto puolimo trejeto nariai. P. Misiukas ir A. Bendžius pabėgo dviese prieš vieną gynėjo, o pirmasis ataką nusprendė užbaigti pats, bet šį metimą Henrikas Karlssonas sugebėjo atremti.

Pačioje kėlinio pabaigoje į lietuvių vartus krito dar vienas įvartis, kuris susilaukė teisėjų dėmesio. Aukštai nuo L. Lubio atšokęs ritulys jau leidosi į lietuvių vartus, kai jį nežymiai prilietė Alikhanas Asetovas. Visgi, prisilietimo metu jis lazdą laikė virš Lietuvos rinktinės vartų viršaus ir tai išgelbėjo lietuvius nuo įvarčio, šįkart atšaukus įvartį dėl žaidimo aukštai iškelta lazda.

Trečiąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo itin aktyviai ir pirmas dvi minutes aktyviai kūrė atakas prie varžovų vartų. Galiausiai šie išpuoliai atnešė naudos: Arvidas Domeika iššovė iš toli ir ritulio neužfiksavus vartininkui patys kazachai įrideno jį į savo vartus, padėdamos 18-mečiui gynėjui pelnyti savo pirmąjį karjeros įvartį rinktinėje (41:25, rez. perd. Ilja Četvertakas, Ugnius Čižas).

Po pelnyto įvarčio Lietuvos rinktinė sugebėjo išlyginti žaidimą ir siekė savo antpuoliais išlyginti mačo rezultatą. Visgi, daugiau dėmesio skiriant atakai, daugiau progų kontratakoms gavo ir jų oponentai. Tiesa, L. Lubys iš pradžių atrėmė varžovų metimą iš aštraus kampo, o kitame išpuolyje Antonas Nekrychas į vartus nepataikė.

Rungtynių pabaigoje Lietuvos rinktinė bandė keisti vartininką šeštu aikštės žaidėju, bet I. Četvertakui užfiksuota pražanga gerokai apsunkino mūsų rinktinės galimybes organizuoti lemiamą šturmą.

Žaidžiant mažumoje rinktinė dar bandė keisti vartininką aikštės žaidėju, bet visa tai baigėsi trečiuoju įvarčiu: varžovams perėmus įvartį L. Lubys nebespėjo sugrįžti į vartus ir Darrenas Dietzas tiksliu metimu per visą aikštę rungtynėse padėjo galutinį tašką (59:21, rez. perd. H. Karlssonas, Leonidas Metalnikovas).

Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos rinktinėje išrinktas įvarčio autorius A. Domeika.

Pasaulio čempionate lietuviai neturės laiko ilsėtis ir jau rytoj 9.30 val. stos į itin svarbią akistatą su Vengrijos rinktine, kuri po dviejų turų taip pat neturi taškų.