Lietuvos sporto savaitė: ledo ritulininkų kovos ir varganas A. Palšytės startas Dohoje

Šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė nenustebino varžovių pirmajame „Deimantinės lygos“ etape, Lietuvos ledo ritulio rinktinė neapgynė teisės žaisti pasaulio čempionato pirmosios pakopos A grupėje, Ričardas Berankis iškrito iš geriausių pasaulio tenisininkų šimtuko.

Lietuvos ledo ritulio rinktinė.<br>Hockey LT nuotr.
Lietuvos ledo ritulio rinktinė.
Ričardas Berankis.<br>M.Kulbio nuotr.
Ričardas Berankis.<br>Scanpix nuotr.
Airinė Palšytė<br>A.Pliadžio nuotr.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė <br>A.Pliadžio nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

2019-05-06 12:03, atnaujinta 2019-05-06 15:36

Tuo tarpu Justinas Kinderis ir Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė užėmė trečiąją vietą šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės mišrios estafetės varžybose, Agnė Lukoševičiūtė pagerino šalies kūjo metimo rekordą, o LKL čempionate paaiškėjo dvi ketvirtfinalio poros ir silpniausių komandų išsidėstymas.

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 29 d. Pasaulio ir Europos lengvosios atletikos čempionui Andriui Gudžiui atlikta pėdos operacija, dėl kurios jis negalės treniruotis apie du mėnesius.

Balandžio 29 d. Ričardas Berankis iškrito iš Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo pirmojo šimtuko. Jis nukrito iš 100-osios į 102-ąją vietą. Laurynas Grigelis užima 282-ąją vietą.

Balandžio 30 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Kauno „Žalgiris“ svečiuose pralaimėjo Prienų „Skycop“ 76:81 ir nutraukė 7 pergalių seriją. Prienų komanda „Žalgirį“ nugalėjo pirmą kartą nuo 2014 m. kovo mėnesio.

Gegužės 2 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Seule („ATP Challenger“) aštuntfinalyje pralaimėjo australui Maxui Purcellui 6:4, 4:6, 3:6. R.Berankis šiame turnyre buvo skirstytas antruoju numeriu.

Gegužės 3 d. Dohoje pirmojo lengvosios atletikos "Deimatinės lygos" etapo šuolių į aukštį varžybose Airinė Palšytė užėmė 6-ąją vietą (188 cm). Nugalėtoja tapo ukrainietė Jaroslava Mahučich (196 cm). A.Palšytė buvo vienintelė Dohoje startavusi Lietuvos lengvaatletė.

Gegužės 3 d. Sėkešfehėrvare (Vengrija) šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės trečiajame etape Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė 18-ąją vietą, Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė – 21-ąją, Ieva Serapinaitė – 23-iąją.

Gegužės 4 d. Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę pasaulio čempionato pirmosios pakopos A grupėje. Nursultane (Kazachstanas) vykusio turnyro ketvirtajame ture grupės debiutantė Lietuvos rinktinė nugalėjo Korėją 2:1.

Gegužės 4 d. Sėkešfehėrvare šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės trečiajame etape Justinas Kinderis užėmė 9-ąją vietą.

Gegužės 4 d. Šiauliuose septyniukių regbio Lietuvos čempionato baigiamojo etapo nugalėtojais tapo „Baltrex-Šiauliai“. Antrąją vietą užėmė Šiaulių sporto gimnazija, trečiąją – „Tauras-Citma“.

Gegužės 4 d. Agnė Lukoševičiūtė pagerino Lietuvos kūjo metimo rekordą. Ji Monmaute (Iljinojus, JAV) vykusiose „Fighting Scots Invitational“ lengvosios atletiko varžybose kūjį numetė 54,44 m ir užėmė pirmąją vietą. Iki tol Lietuvos rekordas nuo 2007 m. priklausė Vaidai Kelečiūtei (54,14 m).

Gegužės 5 d. Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė Nursultane vykusiame pasaulio čempionato pirmosios pakopos A grupės turnyre užėmė paskutinę šeštąją vietą ir iškrito į žemesnę pakopą. Lietuviai nugalėjo Korėją 2:1, bet pralaimėjo Baltarusijai 3:4, Kazachstanui 1:3, Vengrijai 1:4 ir Slovėnijai 0:9. Du kelialapius į aukščiausią pakopą iškovojo turnyro šeimininkas Kazachstanas ir Baltarusija.

Gegužės 5 d. Sėkešfehėrvare šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės trečiajame etape mišrios estafetės varžybose Justinas Kinderis ir Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė užėmė trečiąją vietą.

Gegužės 5 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) penkios komandos sužaidė paskutines reguliariojo sezono rungtynes. Po jų paaiškėjo, kad paskutinę 10-ąją vietą užims „Šiauliai“ (7 pergalės per 36 rungtynes), 9-ąją – Kėdainių „Nevėžis“ (8). Taip pat jau aiškios dvi ketvirtfinalio poros: Vilniaus „Rytas“ – Utenos „Juventus“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ – Pasvalio „Pieno Žvaigždės“. Penktąją vietą užėmusios „Pieno Žvaigždės“ reguliariojo sezono pabaigoje pralaimėjo 9 iš eilės rungtynes.