Penkiakovininkas T. Puronas kovos finale, merginos liko toli nuo lyderių

Kaune vykstančiame šiuolaikinės penkiakovės Europos jaunių (iki 17 ir 19 metų) čempionate asmeninės ir komandų įskaitos medalius išsidalino 17-metės merginos, o 19-mečiai vaikinai išsiaiškino kelialapių į finalą savininkus.

Lietuvos jaunosios penkiakovininkės liko toli nuo lyderių.<br>pentathlon.lt nuotr.

Jun 12, 2019, 9:05 PM, atnaujinta Jun 12, 2019, 9:19 PM

Merginų varžybose startavo keturios Lietuvos atstovės. Geriausiai tarp jų sekėsi Medėjai Gineitytei, kuri surinko 732 taškus ir užėmė 23-ąją vietą. Minimaliai prasčiau sekėsi Patricijai Gudlevičiūtei, kuri sukaupė 731 tašką ir liko vienu laipteliu žemiau.

Kitos Lietuvos sportininkės pasirodė kukliau: Ksenija Golubova (641 taškas) užėmė 39-ąją vietą, o Tėja Pakinkytė (613) – 42-ąją.

Europos čempione tapo bulgarė Svetla Zgurova (821), vicečempione – vokietė Esther Fernandez Dona (807), o bronzos medalio laimėtoja buvo rusė Kristina Budeikina (800).

Tuo metu 19-mečių vaikinų varžybose kelialapį į finalą pavyko pelnyti vienam lietuviui Titui Puronui. Gimtajame mieste besivaržantis sportininkas surinko 1070 taškų ir atrankos A grupėje užėmė 10-ąją vietą. Toje pačioje grupėje varžęsis Danielius Bondorovas sukaupė 978 taškus ir liko 24-as.

B grupėje kovoję Daumantas Malinauskas (901) ir Kristupas Baltakis (884) užėmė, atitinkamai, 25-ąją ir 27-ąją vietas.

Ketvirtadienį Europos čempionate medalius išsidalins 17-mečiai vaikinai ir 19-metės merginos. Vaikinų varžybose vėl dalyvaus keturi Lietuvos sportininkai: Lukas Gaudiešius, Ugnius Kabelinskas, Jonas Kalaminskas ir Kajus Marozas, o merginų – vienintelė į finalą prasibrovusi Elzbieta Adomaitytė.

Europos čempionate Kaune kovoja 225 jaunieji atletai iš 21 šalies.

Plaukimo varžybos vyksta Girstučio baseine (Kovo 11-osios g. 26), fechtavimosi – Lietuvos sporto universiteto manieže (Aušros g. 42), o bėgimo ir šaudymo – Nemuno saloje.