Penkiakovės pasaulio taurės mišrios estafetės rungtyje Lietuvos atstovai užėmė trečiąją vietą

Tokijuje (Japonija) sekmadienį baigėsi šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalo tapas. Paskutinę dieną vyko mišrios estafetės varžybos. Lietuvos atstovai Justinas Kinderis ir Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė užėmė trečiąją vietą ir iškovojo bronzos medalius (1476 taškai).

Justinas Kinderis ir Gintarė Venčkauskaitė pasaulio taurės finalo etape užėmė trečiąją vietą.<br> UIPM nuotr.
Justinas Kinderis ir Gintarė Venčkauskaitė bėgimo ir šaudymo trasoje.<br> UIPM nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Jun 30, 2019, 12:11 PM, atnaujinta Jun 30, 2019, 4:26 PM

Pasaulio taurę šioje rungtyje iškovojo prancūzai Elodie Clouvel ir Valentinas Pradesas (1479), aplenkę antrojoje vietoje likusius airius Natalyą Coyle ir Arthurą Laniganą O‘Keeffe‘ą (1477).

Prieš kombinuotą bėgimo ir šaudymo rungtį J.Kinderis ir G.Venčkauskaitė-Juškienė su 846 taškais buvo pakilę į 3-iąją vietą. Pirmaujantis prancūzai juos lenkė 20 sek., o airiai – 5 sek.

G.Venčkauskaitė-Juškienė savo etapą baigė pirmoji ir aplenkė abi konkurentes, bet J.Kinderis šaudymo ruožuose klydo ir vėl smuktelėjo į trečiąją vietą. Mūsiškiai bėgimo ir šaudymo trasoje užtruko 11 min. 10,00 sek. ir surinko 630 taškų.

Dalyviai finišavo tokia pat tvarka, kaip ir startavo.

Airijos poros laikas – 11 min. 14,00 sek. (626 taškai), o Prancūzijos – 11 min. 27,00 sek. (613 taškų).

Plaukimo estafetėje 2x100 metrų laisvuoju stiliumi Lietuvos duetas buvo 6-as (1:58.80 min., 313 taškų).

Fechtavime lietuviai laimėjo 21 kovą iš 34, surinko 233 taškus ir užėmė 4-ą poziciją. Papildomame fechtvimosi etape G.Venčkauskaitė-Juškienė ir J.Kinderis įveikė baltarusius, tačiau pralaimėjo lenkams, ir pelnė vienintelį papildomą tašką.

Jojimo rungtyje mūsiškiai pasirodė nuostabiai ir ją laimėjo. Jie trasą įveikė per 93 sek., nepadarė nė vienos klaidos, neviršijo laiko limito ir surinko visus įmanomus 300 taškus. Lietuviai buvo vieninteliai tarp 18-os komandų, kurie jojimo rungtyje neprarado nė taško.

Beje, burtai vėl buvo itin sėkmingi G.Venčkauskaitei-Juškienei, kuriai teko joti tuo pačiu žirgu Meu Amore kaip ir asmeninėse varžybose.

Galutiniai rezultatai:

1. Elodie Clouvel ir Valentinas Prades (Prancūzija) – 1479 taškai;

2. Natalya Coyle ir Arthuras Laniganas O‘Keeffe‘as (Airija) – 1477;

3. Justinas Kinderis ir Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė (Lietuva) – 1477;

4. Oktawia Nowacka ir Danielius Lawrynowiczius (Lenkija) – 1476.

Varžybose iš viso dalyvavo 18 duetų.

„Mums buvo geros sąlygos, nes mes esame iš lietaus šalies. Mes prie lietaus mokame prisitaikyti“, – tuoj po finišo sakė G.Venčkauskaitė-Juškienė. – Iš tikrųjų, tai buvo žiauriai šilta ir tvanku. Tad buvo sunku, bet sąlygos visiems vienodos. Prisitaikėme.“

„Tai buvo gera praktika prieš Europos čempionatą, kur dalinsimės kelialapius į olimpiadą. Išbandėme Tokijo trasą. Rezultatai nėra blogi, tiek merginų, tiek mano“, – teigė J.Kinderis. – Sunku buvo kovoti dvi dienas iš eilės. Arthuras (airis Laniganas O‘Keeffe‘as – lrytas.lt past.) turėjo pranašumą, nes jam po jojimo rungties nereikėjo „plėšytis“.

Pasaulio taurę moterų varžybose ir pirmąjį kelialapį į Tokijo olimpiadą iškovojo Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

G.Venčkauskaitė-Juškienė šiame finale užėmė 4-ąją vietą ir liko vos per 2 sek. nuo bronzos.

J.Kinderis vyrų varžybų finale finišavo 8-as.