Lietuvos orientacininkės pasaulio jaunimo čempionate į geriausųjų dešimtuką nepateko

Danijoje baigėsi beveik savaitę trukęs pasaulio jaunimo orientavimosi čempionatas. Paskutinę pirmenybių dieną buvo išdalinti estafečių rungčių apdovanojimai.

Lietuvos merginos estafetėje užėmė 13-ąją vietą, vaikinai – 23-iąją.<br> JWOC2018 nuotr.

Jul 13, 2019, 11:41 AM, atnaujinta Jul 13, 2019, 11:53 AM

Merginų grupės varžybas puikiai pradėjusi Lietuvos komanda (Ugnė Liegutė, Judita Traubaitė ir Miglė Sušinskaitė) trečiajame etape prarado keletą pozicijų ir galutinėje rikiuotėje finišavo 13-osios.

Lietuvės čempionėmis tapusioms britėms nusileido 12 min. 53 sek.

Pernai Lietuvos komanda pasaulio jaunimo čempionate užėmė 19-ąją vietą.

Paskutiniuoju etapu bėgusi britė Grace Molloy, prieš tai iškovojusi du bronzos apdovanojimus sprinte ir ilgojoje trasoje, panaikino kiek daugiau nei minutės atsilikimą nuo Rusijos komandos ir finišo liniją kirto pirmoji.

Britės (Megan Keith, Fiona Brunn ir G.Molloy) trasoje užtruko 1 val. 34 min. 35 sek. ir 18 sek. aplenkė praėjusiais metais čempione tapusią Rusijos komandą (Iriną Lazarevą, Kristiną Smirnovą ir Veroniką Kalininą).

Bronzos medalių savininkės paaiškėjo tik finišo tiesiojoje. Švedė Alva Sonneson finišo koridoriuje pavijo ir aplenkė priekyje bėgusią suomę Idą Haapalą. Švedijos komanda (Ella Olsson, Johanna Kaellvik Leufven) britėms nusileido 53 sek.

Vaikinų grupėje užtikrintai nugalėjo Norvegijos komanda (Lukas Lilandas, Elias Jonssonas ir Kasperas Fosseris). Trečius metus iš eilės nugalėjusi Norvegijos komanda trasą įveikė per 1 val. 30 min. 52 sek.

Antrojoje vietoje likę švedai (Samuelis Pihlstromas, Gustavas Runeforsas ir Axelis Granqvistas) čempionams pralaimėjo 2 min. 9 sek.

Atsilikę 3 min. 23 sek., trečiojoje vietoje finišavo prancūzai (Guilhemas Haberkonas, Quentinas Moulet ir Guilhemas Eliasas).

Lietuvos komanda (Rokas Barauskas, Dovydas Kaušakys ir Pranas Germanavičius) kaip ir pernai, užėmė 23-iąją vietą. Lietuviai čempionams nusileido 20 min. 58 sek.

Kitais metais pasaulio jaunimo čempionatas vyks Turkijoje.