Ž. Norutis Europos jaunių ir jaunimo dviračių treko čempionate – 13-as

Gente (Belgija) vykstančio Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionate Lietuvos atstovas Žygimantas Norutis (38 tšk.) jaunių vaikinų daugiakovėje (omniume, 18 dalyvių) užėmė 13-ą vietą.

Belgijoje vyksta Europos jaunių ir jaunimo dviračių treko čempionatas.<br> D.Belingheri/BettiniPhoto nuotr.

2019-07-13 11:08, atnaujinta 2019-07-13 11:11

Nugalėjo olandas Casperas van Udenas (118 tšk.). Sidabrą pelnė lenkas Szymonas Potasznikas (109 tšk.), o bronzą – ispanas Javieras Serrano (106 tšk.).

Ž.Norutis skrečo rungtyje ir atkrintamosiose lenktynėse buvo 16-as, o tempo lenktynėse – 12-as. Po trijų rungčių jis žengė 17-as. Paskutinėje rungtyje – 20 km (80 ratų; 8 tarpiniai finišai) grupinėse lenktynėse dėl taškų – Ž.Norutis taškų nepelnė, o paskutiniame finiše buvo šeštas.

Jaunių merginų daugiakovėje (18 dalyvių) Erika Župerkaitė (57 tšk.) užėmė 15-ąją vietą.

Nugalėjo italė Eleonora Gasparrini (146 tšk.). Sidabrą pelnė britė Ella Barnwell (119 tšk.), o bronzą – rusė Marija Miliajeva (100 tšk.).

E.Župerkaitė skrečo rungtyje ir tempo lenktynėse buvo 10-a, o atkrintamosiose lenktynėse – 16-a. Po trijų rungčių ji žengė 15-a. Paskutinėje rungtyje – 15 km (60 ratų; 6 tarpiniai finišai) grupinėse lenktynėse dėl taškų mūsiškė pelnė 3 taškus (pirmame tarpiniame finiše užėmė antrąją vietą), o paskutiniame finiše buvo 10-a.

Jaunimo merginų 25 km (100 ratų; 10 tarpinių finišų) grupinėse lenktynėse dėl taškų (18 dalyvių) Olivija Baleišytė (2 tšk.) užėmė 15-ą vietą.

Ji trečiajame tarpiniame finiše buvo trečia. Lietuvos dviratininkė su trimis varžovėmis, iki lenktynių pabaigos likus 77 ratams, atitrūko nuo grupės. Joms pavyko išlaikyti nedidelę persvarą iki trečiojo tarpinio finišo (kai liko 70 ratų).

Nugalėjo rusė Natalija Studenikina (75 tšk.). Antrąją vietą užėmė lenkė Wiktoria Pikulik (61 tšk.), o trečią – belgė Shari Bossuyt (51 tšk.).