Penkiskart Vimbldono čempionas N. Džokovičius turi pergalių receptą: „Prieš mačą jau save įsivaizduoju nugalėtoju“

Novakas Džokovičius sekmadienio vakarą prisėdo ant kelio ir atplėšęs nuo korto gabalėlį žolės ją pakramsnojo. Lyg norėtų sužinoti, koks tas pergalės skonis. Sekmadienį Londone (Didžioji Britanija) finišavusiame prestižiniame Vimbldono teniso turnyre pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Džokovičius reto grožio finale 7:6 (7-5), 1:6, 7:6 (7-4), 4:6, 13:12 (7-3) nugalėjo 37-erių metų šveicarą Roger Federerį (3-ioji pasaulio raketė).

Vimbldono nugalėtoju penktą kartą tapo serbas Novakas Džokovičius <br> AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
 Novakas Džokovičius paragavo ir Vimbldono korto žolės<br> ZP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

Jul 15, 2019, 8:09 AM, atnaujinta Jul 15, 2019, 8:21 AM

Mačas truko 4 val. 55 min. Tai yra ilgiausiai trukęs finalas Vimbldono turnyro istorijoje.

„Tai buvo vienas sunkiausių mačų karjeroje – tai buvo strategiškai sunkus proto prasme mūšis ir jis pareikalavo iš manęs visų mano protinių galių, – kalbėjo jau penkiskart laimėtojas serbas.

Jis tikino, kad kovodamas siekė gauti naudos iš tam tikrų nepalankių situacijų.

„Kai arenoje visi šaukė „Roger, Roger“, aš sau mintyse girdėjau „Novakai“. Gal tai ir skamba kvailai, tačiau taip yra“, – kalbėjo N.Džokovičius.

Pakeitus Vimbldono turnyro taisykles, nuo šiol pratęsimas yra žaidžiamas penktajame sete esant rezultatui 12:12.

Penktajame sete, R. Federeriui pirmaujant 8:7, jis turėjo net dvi galimybes savo padavimų metu vienu tašku laimėti turnyrą, bet tuomet N. Djokovičius pademonstravo aukščiausią klasę ir išlygino rezultatą bei pratęsė mačą.

Dramatiško finalo atomazga įvyko pratęsime, kuriame jau pranašesnis buvo serbas.

R. Federeris šiame mače atliko net 25 neatremiamus padavimus, o jo varžovas – 10. Visgi šveicaras padarė kiek daugiau neišprovokuotų klaidų (61-52).

„Iš tiesų, tu ir treniruojiesi dėl tokių mačų, o kai jie sėkmingai baigiasi, tu tiesiog iš džiaugsmo sakai „gerai, viskas, atsipalaiduok“. Pasakysiu, kad aš visada dar prieš mačą stengiuosi save įsivaizduoti nugalėtoju. Ir galvoju, kad tai yra mano jėga. Vaikystėje aš savo kambaryje iš įvairių kubelių lipdydavau taures ir sau jas dovanodavau kaip nugalėtojui „, – kalbėjo serbas.

Tai buvo 49-oji šių tenisininkų tarpusavio akistata ir 27-oji serbo pergalė.

Nugalėtojo taurę serbui įteikė Kate Middleton – princo Viljamo žmona.

„Tai įspūdinga ir neužmirštama kova. Ji dar bus prisimenama ilgai“, – kalbėjo po mačo imdamas interviu iš šveicaro R.Federerio apdovanojimo renginio vedantysis.

„Aš norėčiau šią kovą kuo greičiau užmiršti“, – atsakė R.Federeris.

N. Džokovičius Vimbldono turnyrą laimėjo penktą kartą (anksčiau – 2011, 2014, 2015 ir 2018 m.). Iš viso tai buvo jau 16-asis jo laimėtas „Didžiojo kirčio“ serijos turnyras.

„Ar man reikia siekti rekordų ir laimėti turnyrą daugiau nei Roger? Žinote, viskas priklauso nuo sveikatos, nuo pasirengimo, tačiau noriu pasakyti, kad esu ne tik tenisininkas, tačiau ir tėvas, turiu šeimą, todėl tai tikrai nėra mano tikslas“, – kalbėjo čempionas.

R. Federeris yra Vimbldono turnyro rekordininkas, šias varžybas laimėjęs net aštuonis kartus (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012 ir 2017 m.). „Didžiojo kirčio“ titulų jis turi rekordinį skaičių – net 20.

Po trijų savaičių 38-ąjį gimtadienį minėsiantis Šveicarijos tenisininkas nepasinaudojo proga tapti vyriausiu žaidėju, tapusiu „Didžiojo kirčio“ čempionu modernioje teniso eroje.

Už pergalę turnyre N. Džokovičiui atiteko 2000 ATP reitingo taškų ir 2,35 mln. svarų sterlingų (2,646 mln. eurų). R. Federeris turėjo tenkintis 1200 ATP taškų ir 1,175 mln. svarų sterlingų (1,323 mln. eurų).

Šešiskart Vimbldono čempionas Billie Jeanas Kingas: „Tai tiesiog epinis finalas. N.Džokovičius ir R.Federeris – tai žaidėjai, kurie aikštėje įrodė, jog yra pasaulinio lygio žvaigždės“.

Keturiskart Vimbldono čempionas Rodas Laveras: „Tai finalas, kuris pasiekė neįtikėtinų aukštumų. Tai dviejų profesionalų mūšis, kuris buvo įspūdingiausias. Reikia padėkoti vyrams už teisingą ir piktą tenisą“.

Vimbldono čempionė Martina Hingis: „Tai tiesiog privelegija buvo matyti tokį tenisą“.