Dviratininkai K. Sosna ir Š. Pacevičius – penkiskart šalies MTB olimpinio kroso čempionai

Bubiuose (Šiaulių r.) vykusio Lietuvos kalnų dviračių (MTB) olimpinio kroso (XCO) čempionato nugalėtoja moterų elito grupėje po trejų metų pertraukos ir penktąjį kartą karjeroje tapo Katažina Sosna („Torpado-Suedtirol“), o vyrų elito grupėje čempionu penktus metus iš eilės ir taip pat penktąjį kartą karjeroje tapo Šarūnas Pacevičius.

Katažina Sosna ir Šarūnas Pacevičius – penkiskart Lietuvos MTB olimpinio kroso čempionai.<br> T.Gaubio nuotr.

Jul 21, 2019, 4:05 PM, atnaujinta Jul 21, 2019, 9:56 PM

K.Sosna 20 km (4 ratai po 5 km) nuvažiavo per 1 val. 13 min. 46 sek. Sidabro medalis atiteko triskart šalies čempionei Silvijai Pacevičienei (Kauno „Gaja“). Ji nuo nugalėtojos atsiliko 1 min. 13 sek. Bronzos medalį pelnė Jekaterina Anančenkova (Vilniaus miesto SC/“Sietynas“).

K.Sosna šios dviračių sporto disciplinos šalies čempione tapo ir 2007, 2011, 2015 ir 2016 metais. Italijos komandai atstovaujanti dviratininkė neseniai tapo Lietuvos plento asmeninių lenktynių čempione ir grupinių lenktynių vicečempione.

„Visada smagu sugrįžti lenktyniauti į Lietuvą. Buvo labai gerai parengta trasa su tramplinais ir akmenų ruožu. Tai labai džiugina ir reikia padėkoti žmonėms, kurie ją prižiūri. Daug techninių sugebėjimų reikalaujančioje trasoje reikėjo įdėti nemažai jėgų. Dėkoju ir Lietuvos dviračių sporto federacijai už puikų renginį. Tik gaila, kad dalyvių nebuvo daug. Tikiuosi, kad kitais metais pavyks pritraukti daugiau, – sakė K.Sosna.

– Mūsų meistriškumo lygis olimpiniame krose dar nėra aukštas, bet jis po truputį kyla. Stengiuosi dalyvauti bei kaupti patirtį ir pasaulinio lygio varžybose. Šioje dviračių sporto disciplinoje, įveikiant sudėtingesnius ruožus ir atliekant šuolius, labai svarbi technika – turi puikiai valdyti dviratį, nusileidimuose ir šuoliuose laikyti pusiausvyrą. Taip pat turi trasoje nugalėti baimes, nes kitu atveju nieko nebus.“

K.Sosna liepos 25-28 dienomis dalyvaus Europos MTB olimpinio kroso čempionate Brno (Čekija), vėliau jos laukia startai Lietuvos MTB kroso maratono čempionate (08.04) ir galbūt Europos dviračių plento čempionate Alkmare (Olandija, 08.07-11) bei pasaulio MTB olimpinio kroso čempionate Kanadoje (08.28-09.01).

K.Sosna ketina vykti ir į pasaulio MTB kroso maratono čempionatą Grechene (Šveicarija, rugsėjo 21-22 d.).

„Man dabar pats varžybų įkarštis. Jau truputį pradedu jausti nuovargį. Rugpjūtį kiek pailsėsiu nuo varžybų, nes vyksiu į treniruočių stovyklą aukštikalnėse. Antroje sezono pusėje laukia nemažai atsakingų startų. Stengsiuosi kuo aukščiau iškelti Lietuvos vėliavą“, – pažymėjo K.Sosna.

Š.Pacevičius („Sport-rowery.pl“, Kaunas) 35 km (7 ratai po 5 km) įveikė per 1 val. 55 min. 9 sek. Sidabro medalį penktą kartą iš eilės pelnė Domas Manikas („Impuls“), kuriam po pirmojo rato teko keisti dviračio ratą, nuo nugalėtojo atsiliko 9 min. 10 sek. Bronzą pelnė Jurgis Pakėnas („Fixed Gear Vilnius“).

„Trasa Bubiuose man gerai pažįstama. Joje jau daug metų važinėjame. Tai vienintelė trasa Lietuvoje, daugmaž atitinkanti tarptautinius standartus. Siekiant aukštų rezultatų tokioje trasoje, reikia ją gerai žinoti, būti geros sportinės formos ir labai svarbu, kad technika nepavestų technika“, – sakė Š.Pacevičius, kuris netrukus taip pat vyks į Europos MTB olimpinio kroso čempionatą Čekijoje.

Jaunių merginų grupėje (9 km; 3 ratai po 3 km) nugalėjo Kornelija Kertenytė („Gaja“). Antrąją vietą užėmė Vėja Baškytė (Šiaulių „Dubysa“), o trečiąją – Elvyra Bugajevaitė (VMSC/“Sietynas“).

Jaunių vaikinų grupėje (20 km; 4 ratai po 5 km) pirmąją vietą trečius metus iš eilės iškovojo Edgaras Švėgžda („Gaja“). Antras buvo Paulius Šavelskis (Vilkaviškio SM/“Aira“), o trečias – Kostas Kardelis („Gaja“).

Tarp veteranų nugalėtojais tapo Martynas Utkinas (V30), Artūras Remeika (V40) ir Arūnas Lipnevičius (V50+).

Mėgėjų varžybas laimėjo Adolfas Sankauskis ir Tadas Žilionis.

Čempionatą Lietuvos dviračių sporto federacija surengė kartu su sporto klubu „S-Sportas“.