Pasaulio sporto savaitė: auksiniai Alžyro futbolininkai ir pirmasis airio triumfas

Alžyro futbolo rinktinė antrą kartą tapo Afrikos čempione, Kinijos šuolininkai į vandenį ir Rusijos dailiojo plaukimo atstovės diktavo madas pirmąją pasaulio vandens sporto šakų čempionato savaitę, airis Shane‘as Lowry iškovojo pirmąjį golfo didžiųjų turnyrų titulą, o „Tour de France“ dviračių lenktynių trečiąją savaitę vilkėdamas lyderio marškinėlius pasitinka prancūzas Julianas Alaphilippe‘as.

Alžyras triumfavo Afrikos čempionate.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Manny Pacquiao įveikė Keithą Thurmaną.<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Izraelio 20-mečiai tapo Europos čempionais<br>FIBA.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Jul 22, 2019, 4:03 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 19 d. Kaire Afrikos futbolo čempionato finale Alžyras nugalėjo Senegalą 1:0 (įvartį 2-ąją min. įmušė Baghdadas Bounedjahas). Bronzos medalius laimėjo Nigerija. Alžyras žemyno čempionu tapo antrąjį kartą (pirmąjį – 1990 m.) ir iškovojo penktuosius medalius (kartą laimėjo sidabrą, dukart – bronzą). Senegalas antrą kartą žaidė finale, bet čempionu dar netapo. Nigerija yra turnyro rekordininkė pagal medalių skaičių (3 aukso, 4 sidabro ir 8 bronzos).

Liepos 20 d. Las Vegase mače dėl pasaulio bokso pusvidutinio svorio čempiono vardo pagal WBA versiją filipinietis Manny Pacquiao nugalėjo amerikietį Keithą Thurmaną. 40-metis M.Pacquiao per karjerą laimėjo 62 iš 71 mačo.

Liepos 20 d. Apijoje (Samoa) pasibaigusių Ramiojo vandenyno salų žaidynių medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Naujoji Kaledonija (76 aukso, 55 sidabro ir 51 bronzos). Žaidynėse dalyvavo 24 šalys, vyko 26 sporto šakų varžybos.

Liepos 20 d. Kvandžu vykstančiame vandens sporto šakų pasaulio čempionate baigėsi dailiojo plaukimo, šuolių į vandenį ir plaukimo atvirame vandenyje varžybos. Po jų medalių įskaitoje pirmavo Kinija (13 aukso, 9 sidabro ir 1 bronzos) ir Rusija (9 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos). Dailiojo plaukimo varžybose Rusijos sportininkės laimėjo aukso medalius 9 iš 10 rungčių (vienoje rungtyje nugalėjo ukrainietės). Šuolių į vandenį varžybose Kinijos sportininkai laimėjo aukso medalius 12 iš 13 rungčių (vienoje rungtyje nugalėjo australai).

Liepos 20-21 d. Londone lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius sezono pasaulio rezultatus pasiekė etiopas Samuelis Tefera (1 mylia), norvegas Karstenas Warholmas (400 m su barjerais), Didžiosios Britanijos vyrų rinktinė (4x100 m), Hellen Obiri iš Kenijos (5000 m) ir jamaikietė Danielle Williams (100 m su barjerais).

Liepos 21 d. Portuše (Šiaurės Airija) golfo 148-ojo Atvirojo čempionato nugalėtoju tapo 32 metų airis Shane‘as Lowry. Jis iškovojo pirmąjį golfo didžiųjų turnyrų titulą. Šiais metais dviejų didžiųjų turnyrų („Masters“ ir PGA čempionato) nugalėtoju tapęs amerikietis Brooksas Koepka užėmė ketvirtąją vietą.

Liepos 21 d. Borose (Švedija) baigėsi Europos jaunimo (iki 20 m.) lengvosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Didžioji Britanija (6 aukso, 3 sidabro ir 6 bronzos).

Liepos 21 d. Agvaskaljentese (Meksika) pasaulio merginų (iki 20 m.) tinklinio čempionato finale Japonija nugalėjo Italiją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Rusija. Japonės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo pirmą kartą per 20 turnyrų.

Liepos 21 d. Djore (Vengrija) Europos merginų (iki 19 m.) rankinio čempionato finale Vengrija nugalėjo Nyderlandus 27:20. Bronzos medalius laimėjo Norvegija. Vengrės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo pirmą kartą per 12 turnyrų.

Liepos 21 d. Tel Avive Europos vaikinų (iki 20 m.) krepšinio čempionato finale Izraelis nugalėjo Ispaniją 92:84. Bronzos medalius laimėjo Prancūzija. Izraeliečiai šios amžiaus grupės čempionais tapo antrus metus iš eilės.

Liepos 21 d. Valensijoje Europos jaunių (iki 21 m.) žolės riedulio čempionato vaikinų finale Vokietija nugalėjo Angliją 5:3, merginų finale Ispanija nugalėjo Nyderlandus 1:1 (baudiniai 4:3). Bronzos medalius laimėjo Nyderlandų vaikinai ir Vokietijos merginos. Ispanės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo pirmą kartą, vokiečiai – šeštą kartą, bet pirmą kartą šiame amžiuje.

Liepos 21 d. Liverpulyje pasaulio moterų netbolo čempionato finale Naujoji Zelandija nugalėjo čempionės vardą gynusią Australiją 52:51. Bronzos medalius laimėjo Anglija. Naujoji Zelandija pasaulio čempione tapo 5-ąjį kartą per 15 turnyrų.

Liepos 21 d. „Tour de France“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po antrosios savaitės (15 etapų) pirmauja prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („QuickStep“). Antrąją vietą užimantis britas Geraintas Thomasas („Ineos“), kuris gina nugalėtojo vardą, atsilieka 1 min. 35 sek., trečiąją vietą užimantis olandas Stevenas Kruijswijkas („Jumbo-Visma“) – 1 min. 47 sek.