Lietuvos vasaros biatlono taurės varžybose – olimpiečių triumfas

Ketvirtadienį Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės pirmasis etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse. Pirmosiose vasaros biatlono varžybose Lietuvoje šiame sezone susirinko absoliučiai visi geriausi šalies biatlonininkai, o iš viso dalyvavo per 50 dalyvių.

Sprinto rungtyje triumfavo Vytautas Strolia.<br> R.Suslavičiaus nuotr.
 Vasaros biatlono taurės varžybos.<br> R.Suslavičiaus nuotr.

Jul 26, 2019, 12:35 PM, atnaujinta Jul 26, 2019, 4:33 PM

Pirmoji buvo surengta šaudymo taškams rungtis. Joje elito, jaunimo, jaunių ir jaunučių grupių sportininkai turėjo po penkias minutes atlikti dešimt įskaitinių šūvių iš padėties gulint ir stovint. Be to sportininkai grupėse varžėsi nepriklausomai nuo lyties.

Elito grupėje triumfavo neminčinietis Karolis Dombrovskis, surinkęs 158 taškus. Antras liko Pjongčango olimpinių žaidynių dalyvis Tomas Kaukėnas (151 taškas), o trečiąją vietą užėmė kitas olimpietis Vytauas Strolia (151 taškas).

Jaunimo grupėje nepralenkiama buvo visaginietė Ana Jesipionok (152 tšk.), kuri už savo nugarų paliko du vaikinus: Valentiną Kaznačenko (150 tšk.) ir Nikitą Romanovą (149 tšk.).

Jaunių grupėje geriausiai sekėsi Romualdui Aleksandrovui (160 tšk.) iš Nemenčinės. Jaunasis sportininkas tapo ir absoliučiu šios rungties nugalėtoju.

Po šaudymo taškams rungties prasidėjo šaudymo dvikovų varžybos. Jose sportininkai kovėsi porose šaudydami gulint į taikinius. Poros nugalėtoju tapdavo sportininkas, kuris greičiausiai užversdavo penkis biatlono taikinius.

Į rungties finalą pateko praėjusiame sezone 6-ąją vietą Europos čempionate užėmęs K.Dombrovskis ir sporto žurnalistu dirbantis bei savarankiškai sportuojantis Rokas Suslavičius. Po dramatiškos kovos nugalėtoju tapo K.Dombrovskis.

Mažajame finale N.Romanovas įveikė T.Kaukėną.

Ši rungtis ypač patiko gausiai susirinkusiems žiūroms, kurie taiklius šūvius palydėdavo plojimais.

„Reikia įteisinti šią rungtį. Ji labai tinka sirgaliams, tikrai azartiška ir gerai žiūrisi“, – įspūdžiais dalijosi gyvai varžybas stebėjęs sporto komentatorius Maksimas Vojevodinas.

Po emocingų šaudymo rungčių prasidėjo sprinto varžybos. Jose biatlonininkai rungėsi bėgdami bei įveikdami du šaudymo ruožus.

4 kilometrų distancijoje vyrų grupėje nepralenkiamas buvo anykštėnas V.Strolia (šaudymas 1+2), nuotolį įveikęs per 16 min. 50 sek. Antras liko T.Kaukėnas (2+2), nuo nugalėtojo atsilikęs 59 sekundėmis. Trečiąją vietą iškovojo K.Dombrovskis (0+4). Jį nuo nugalėtojo skyrė 1 min. 17 sek.

Moterų 3 kilometrų nuotolį greičiausiai įveikė olimpietė Natalija Kočergina (4+2). Sportininkė distanciją įveikė per 15 min. 55 sek. Nuo jos 39 sek. atsiliko ir antrąją vietą užėmė vilnietė Gabrielė Leščinskaitė (0+2).

Jaunimo vaikinų tarpe nugalėjo anykštėnas Linas Banys (2+2), antras liko N.Romanovas (0+1), o trečias finišavo V.Kaznačenko (2+1).

Jaunių vaikinų grupėje nepralenkimas buvo praėjusią žiemą atradimu tapęs visaginietis Maksimas Fominas (2+0), o merginų tarpe nugalėjo Marija Kresik (4+0).

Po šių varžybų Lietuvos rinktinės dar turės pasiruošimo stovyklas, o po jų geriausi šalies biatlonininkai rugpjūčio mėnesio antroje pusėje vyks į Baltarusiją, kur Raubičių biatlono komplekse vyks pasaulio vasaros biatlono čempionatas.