Nepralenkiama: L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo Europos čempionato auksą

Sekmadienį 2019 metų šiuolaikinės penkiakovės Europos čempionate moterų varžybų finale dalyvavo trys lietuvės: Laura Asadauskaitė–Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė ir Ieva Serapinaitė.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė <br>UIPM TV stopkadras
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė <br>UIPM nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Aug 11, 2019, 7:42 PM, atnaujinta Aug 11, 2019, 8:15 PM

35-erių L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo aukso medalį, nors prieš lemiamą bėgimo ir šaudymo rungtį sportininkė su 780 taškų dalijosi 5-6 vietas, o nuo pirmosios vietos atsilikinėjo 25 sekundes.

„Esu labai laiminga, norėjau tą pasiekti. Metus praleidau be sporto, bet šiandien esu labai laiminga laimėjusi Europos čempionatą. Buvau siskaupusi per šaudymą, o bėgimas pavyko puikiai“, – po pergalės kalbėjo lietuvė.

Sidabras atiteko britei Kate French, o bronzą iškovojo baltarusė Iryna Prasiancovai.

Jei pastaroji jau buvo užsitikrinusi kelialapį į 2020 metų Tokijo olimpiadą, tai kitos dvi lietuvės Anglijos mieste Bate siekė dar dviejų kelialapių Lietuvai.

Prieš bėgimo ir šaudymo rungtį I.Serapinaitė žengė 15-a (755 tšk.), o G.Venčkauskaitė-Jurkienė – 21-a (736 tšk.).

Iš 21-osios vietos startavusi G.Venčkauskaitė-Jurkienė finalinėje rungtyne iškovojo devintąją vietą, o tai reiškia, kad lietuvė taip pat iškovojo bilietą į Tokiją.

I.Serapinaitė liko 25-oji.

Negana to, Lietuvos moterų komanda bendroje rikiuotėje užėmė trečiąją vietą ir pasidabino bronzos medaliais. Baltarusės užėmė antrąją vietą, o britės iškovojo auksą.