Pasaulio sporto savaitė: tragedija dviračių trasoje, S. Williams nesėkmė ir JAV viešpatavimas

JAV sportininkai parsivežė daugiausiai medalių iš Limoje pasibaigusių Panamerikos žaidynių, ispanas Rafaelis Nadalis papildė titulų kolekciją „Masters“ teniso turnyruose, amerikietė Serena Williams nesugebėjo baigti Kanados teniso čempionato finalo, Lenkijos lengvaatlečiai tapo Europos komandų čempionais, nelaimingas atsitikimas „Tour de Pologne“ dviračių lenktynėse pasiglemžė jauno belgo gyvybę, o Alkmaro stadionas liko be stogo.

Serena Williams finale sužaidė vos 19min.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Lenkijoje dviračių lenktynėse tragiškai žuvo sportininkas iš Belgijos.<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2019-08-12 16:17

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 5 d. Rybniko ligoninėje mirė belgas dviratininkas Bjorgas Lambrechtas (22). „Lotto Soudal“ komandai atstovavęs B.Lambrechtas patyrė galvos traumą, kai išvažiavo iš trasos ir atsitrenkė į betoninį vamzdį „Tour de Pologne“ daugiadienių lenktynių trečiajame etape.

Rugpjūčio 9 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de Pologne“ nugalėtoju tapo rusas Pavelas Sivakovas („Ineos“).

Rugpjūčio 10 d. Alkmaro (Nyderlandai) stadione pučiant stipriam vėjui sugriuvo virš centrinės tribūnos esantis stogas. Žmonės nenukentėjo, nes tuo metu stadione nevyko jokios varžybos. Dėl šio įvykio atidėtos Nyderlandų futbolo lygos rungtynės, kurias rugpjūčio 11 d. turėjo žaist Alkmaro AZ klubas.

Rugpjūčio 10 d. Baigėsi regbio Čempionatas (Pietų pusrutulio keturių tautų turnyras). Jo nugalėtoja ketvirtąjį kartą tapo Pietų Afrika, antrąją vietą užėmė Australija, trečiąją – čempionės vardą praradusi Naujoji Zelandija. Argentina paskutinę ketvirtąją vietą užėmė septintąjį kartą per aštuonis turnyrus, kuriuose dalyvavo.

Rugpjūčio 11 d. Maskvoje baigėsi Europos paplūdimio tinklinio čempionatas. Jo nugalėtojais tapo latvės Tina Graudina ir Anastasija Kravčenoka bei norvegai Andersas Molas ir Christianas Sorumas.

Rugpjūčio 11 d. Celėje (Slovėnija) Europos merginų (iki 17 m.) rankinio čempionato finale Vengrija nugalėjo Švediją 28:24. Bronzos medalius laimėjo Prancūzija. Vengrės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo pirmą kartą per 14 turnyrų. Vengrija šiais metais pirmą kartą tapo ir 19-mečių merginų Europos čempione.

Rugpjūčio 11 d. Klatovuose (Čekija) Europos merginų (iki 20 m.) krepšinio čempionato finale Italija nugalėjo Rusiją 70:67. Bronzos medalius laimėjo Prancūzija. Italės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo pirmą kartą. Italija šiais metais laimėjo ir 18-mečių merginų Europos čempionato aukso medalius. Pirmą kartą nuo 2008 m. medalių nelaimėjo Ispanijos rinktinė, kuri 10 turnyrų iš eilės žaidė finale.

Rugpjūčio 11 d. Bate (Anglija) baigėsi Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Didžioji Britanija (5 aukso, 1 sidabro), kurios sportininkai laimėjo 5 iš 7 rungčių varžybas. Asmeniniais čempionais tapo lietuvė Laura Asadauskaitė ir britas Jamie Cooke‘as.

Rugpjūčio 11 d. Alkmare (Nyderlandai) baigėsi Europos dviračių plento čempionatas (suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių). Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (5 aukso, 2 sidabro, 3 bronzos). Vyrų grupinių lenktynių čempionu tapo italas Elia Viviani.

Rugpjūčio 11 d. Bydgoščiuje (Lenkija) Europos lengvosios atletikos komandų čempionato nugalėtoja tapo Lenkija. Antrąją vietą užėmė Vokietija, trečiąją – Prancūzija.

Rugpjūčio 11 d. Monrealyje teniso Kanados atvirojo čempionato („ATP 1000“) finale ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo rusą Danijilą Medvedevą 6:3, 6:0. 33-ejų R.Nadalis penktąjį kartą tapo Kanados čempionu, iškovojo 35-ąjį „ATP 1000“ rango titulą (žaidė 51 finale) ir 83-iąjį titulą per visą profesionalo karjerą (žaidė 120 finalų). 23-ejų D.Medvedevas pirmą kartą žaidė „ATP 1000“ turnyro finale.

Rugpjūčio 11 d. Toronte teniso Kanados atvirojo čempionato („WTA Premier 5“) finale kanadietė Bianca Andreescu nugalėjo amerikietę Sereną Williams 3:1 (S.Williams pirmojo seto viduryje atsisakė žaisti dėl nugaros traumos). 19-metė B.Andreescu iškovojo antrąjį titulą karjeroje ir WTA reitinge pirmą kartą pakilo į 14-ąją vietą. 37-erių S.Williams antrą kartą karjeroje nebaigė finalo dėl traumos (pirmasis kartas buvo 2000 m. irgi Kanados čempionate). Nuo tada, kai grįžo į sportą po dukters gimimo, S.Williams pralaimėjo visus keturis finalus.

Rugpjūčio 11 d. Limoje baigėsi Panamerikos žaidynės. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė JAV (120 aukso, 88 sidabro, 85 bronzos), antrąją – Brazilija (55 aukso, 45 sidabro, 71 bronzos), trečiąją – Meksika (37 aukso, 36 sidabro, 63 bronzos). Žaidynėse dalyvavo 6680 sportininkų iš 41 šalies, vyko 39 sporto šakų varžybos.