G. Venčkauskaitė-Juškienė laimėjo pasaulio čempionato paskutinę rungtį, o galutinėje įskaitoje liko 8-a

Vengrijoje vykstančio pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato moterų varžyubų finale penktadienį Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė laimėjo paskutinę šaudymo ir bėgimo rungtį, o galutinėje įskaitoje liko 8-a.

Gintarė Venčkauskaitė bėgimo ir šaudymo rungtyje buvo greičiausia.<br>UIPM nuotr.

Sep 6, 2019, 8:24 PM, atnaujinta Sep 6, 2019, 8:31 PM

Fechtavimosi rungties pagrindiniame etape Londono olimpinių žaidynių čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo 15 kovų iš 35 ir pelnė 190 taškų (25 vieta). G.Venčkauskaitė-Juškienė, iškovojusi 13 pergalių (178 taškai), turėjo tenkintis 32-ąja vieta tarp 36 finalo dalyvių.

Geriausiai fechtuotis sekėsi dviems baltarusėms – Volha Silkina laimėjo 28 kovas (268), o Irina Prasiancova – 26 (256). Trečiąją vietą rungtyje pasidalino prancūzė Elodie Clouvel ir korėjietė Sunwoo Kim (po 25 pergales; 250).

Moterų finalo kitų rungčių kovos vyko penktadienį.

Po fechtavimosi iš varžybų pasitraukė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Antrojoje rungtyje (200 m plaukime laisvuoju stiliumi) G.Venčkauskaitė-Juškienė buvo 15-a (2:15,11, 280), o po dviejų rungčių su 458 tšk. rikiavosi 29-a.

Papildomame fechtavimo etape G.Venčkauskaitė-Juškienė pralaimėjo pirmąją kovą ir nepelnė taškų.

Jojimo rungtyje lietuvė surinko 293 taškus iš 300 galimų. Ji su 751 tšk. iš 29-osios vietos pakilo į 25-ąją.

Mūsiškė laimėjo paskutinę bėgimo ir šaudimo rungtį, finišavo 8-a ir pakilo net per 17 pozicijų.

Pasaulio čempione tapo baltarusė V.Silkina, sidabro iškovojo italė Elena Micheli, o bronza atiteko britei Kate French.

J. Kinderis pasaulio čempionate po fechtavimosi – devintas

Justinas Kinderis sėkmingai pradėjo vyrų varžybų finalą.

Fechtavimosi rungties pagrindiniame etape lietuvis laimėjo 20 kovų iš 35 (220 taškų) ir užėmė devintąją vietą.

Pirmuoju varžybų lyderiu tapo Pietų Korėjos atstovas Lee Jihunas, laimėjęs 26 kovas (256 tšk.). Antrąją vietą pasidalino jo tautietis Jinhwa Jungas ir prancūzas Valentinas Belaud (23 pergalės; 238 tšk.).

Kitos vyrų finalo rungtys (plaukimas, fechtavimosi papildomas etapas, jojimas, bėgimas ir šaudymas) vyks šeštadienį.

Pasaulio čempionate sportininkai kovoja ne tik dėl pajėgiausių planetos penkiakovininkų titulų, bet ir tęsia kovą dėl olimpinių kelialapių. Juos pelnys po tris geriausius asmeninių varžybų dalyvius.

Lietuvos rinktinėje teisę 2020 metais dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse jau pelnė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė, G.Venčkauskaitė-Juškienė ir J.Kinderis.

Lietuvos penkiakovininkai pasaulio čempionų titulus asmeninėje įskaitoje iškovojo penkis kartus. 2000 ir 2004 metais tai padarė Andrejus Zadneprovskis, 2006 metais – Edvinas Krungolcas, o 2013 metais – L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir J.Kinderis. Paskutinį kartą ant prizininkų pakylos pasaulio čempionate mūsiškiai užkopė 2017 metais, kai J.Kinderis iškovojo bronzos medalį.

Planetos pirmenybės – baigiamosios elitinės 2019 metų šiuolaikinės penkiakovės varžybos, kurių metu lietuviai sieks papildyti iškovotų titulų skaičių. L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė šiemet tapo Europos čempione ir Pasaulio taurės laimėtoja, su G.Venčkauskaite-Juškiene ir I.Serapinaite užėmė trečiąją vietą Europos čempionato komandinėje įskaitoje, o pasaulio taurės mišrių estafečių varžybose G.Venčkauskaitė-Juškienė su J.Kinderiu taip pat džiaugėsi bronzos medaliais.