Paaiškėjo Vilniaus maratono nugalėtojai – triumfavo sutuoktiniai iš Ukrainos

Sekmadienio rytą sostinės širdyje startavęs Vilniaus maratonas pasiekė atomazgą – šių metų maratono varžybų nugalėtojais tapo Bogdanas Semenovyčius ir Nataliia Semenovyč.

2019 metų Vilniaus maratone dalyvavo 12 tūkst. bėgikų.<br> A.Didžgalvio nuotr.

Sep 8, 2019, 5:15 PM, atnaujinta Sep 8, 2019, 6:48 PM

Greičiausias vyrų maratono rungtyje pasirodęs B.Semenovyčius 42,195 km ilgio distanciją įveikė per 2 val. 22 min. 02 sek., už nugaros palikęs antrosios vietos laimėtoją Andrių Jakševičių (02:26,36) ir trečiąją vietą iškovojusį Aurimą Rimkų (02:30,17).

Greičiausiai moterų gretose maratono rungtį įveikusi N.Semenovyč finišo liniją pasiekė per (02:49,50). Antrosios vietos laimėtoja moterų gretose tapo Alena Šumik iš Baltarusijos (03:01,22), trečiosios – Julija Skiruk (03:05:56).

Kaip ir pernai, Vilniaus maratono vyrų ir moterų bėgimų nugalėtojų taurės iškeliauja ne tik į tą pačią valstybę, tačiau ir į tuos pačius namus. Mat vyrų maratone greičiausiu buvęs Bogdanas ir moterų maratono nugalėtoja Natalija Semenovyčiai yra vyras ir žmona iš Ukrainos.

Iš viso įveikti maratono distanciją šių metų Vilniaus maratone pasiryžo daugiau nei 1100 bėgikų.

Greičiausi pusmaratonyje – D. Serioginia ir L. Kančytė

Nespėjus išaušti vidudieniui, paaiškėjo ir šiųmečio pusmaratonio rungties rezultatai.

Vyrų gretose pusmaratonio distanciją greičiausiai įveikė Dmitrijus Serioginas (01:05,13), už nugaros palikęs paskui atbėgusį ir antrą vietą užėmusį Remigijų Kančį (01:05,27). Trečiąją vietą iškovojo Ignas Brasevičius (01:05,58).

Tuo tarpu greičiausia moterų gretose pasirodžiusi Loreta Kančytė pusmaratonį įveikė per 01:15,31. Pagrindinės nugalėtojos varžovės taip pat stengėsi iš paskutiniųjų: antrosios vietos laimėtoja, po traumos sugrįžusi Diana Lobačevskė, 21,098 km ilgio distanciją įveikė per 01:16,01, o trečiąją vietą užėmė Monika Bytautienė (01:16:34).

Iš viso įveikti pusmaratonio distanciją šių metų pasiryžo arti pustrečio tūkstančio bėgikų.

Scenoje – ir daugiau trofėjų

Vilniaus maratono apdovanojimų ceremonijoje pergales žymintys medaliai taip pat užkabinti ir ant 10 km ilgio distancijos „Visi mes žmonės“ laimėtojų pečių – Andrejus Bratuchino ir Viktorijos Varnagirytės.

Įvertinta ir geriausiai šįmet Vilniaus maratono komandų taurės lenktynėse pasirodžiusi komanda. Ja tapo „Million steps“.

Iš viso šių metų Vilniaus maratono dalyviai buvo kviečiami varžytis net septyniose skirtingo ilgio distancijose, pritaikytose tiek patyrusiems profesionalams, tiek mėgėjams ir pradedantiesiems.

Didžiausią Lietuvoje bėgimo šventę – Vilniaus maratoną – organizuojanti VšĮ „Tarptautinis maratonas“ skaičiuoja, kad iš viso šįmet renginyje dalyvavo arti 12 tūkst. bėgikų.