Lenkijoje Lietuvos irkluotojai skynė pergales

Savaitgalį Lenkijoje vyko tradicinė irklavimo regata „Wielka Wioslarska o Puchar Brdy“, kurioje pergales skynė Lietuvos sportininkai.

Irkluotojai triumfavo varžybose Lenkijoje.<br>J.Stacevičiaus nuotr.

2019-10-01 11:32

Vyrų porinių aštuonviečių valčių varžybose nugalėjo Lietuvos rinktinė – Domantas Stankūnas, Dovydas Stankūnas, Povilas Stankūnas, Žygimantas Gališanskis, Saulius Ritteris, Mindaugas Griškonis, Dovydas Nemeravičius, Rolandas Maščinskas ir vairininkas Edgaras Savickis. Jie 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 47 sek.

Antrąją vietą užėmė Berlyno „Wiking“ (Vokietija) komanda (+42 sek.).

Vėliau šios įgulos varžėsi tarpusavyje 200 m distancijoje. Lietuviai laimėjo seriją 2-0. Pirmose lenktynėse Lietuvos rinktinė finišavo per 23,87 sek. ir pranoko varžovus 0,79 sek., o antrose – per 25,43 sek. ir vokiečius aplenkė 0,79 sek.

Moterų aštuonviečių valčių varžybose Lietuvos rinktinė – Raminta Morkūnaitė, Martyna Kazlauskaitė, Agnė Ginevičiūtė, Viktorija Senkutė, Kamilė Kralikaitė, Dovilė Rimkutė, Milda Valčiukaitė, Ieva Adomavičiūtė ir vairininkas E. Savickis – užėmė antrąją vietą (8 min. 7 sek.). Ji 4 sek. pralaimėjo Lenkijos U23 komandai.

Vėliau mūsiškės atsitiesė 200 m nuotolyje, kur abu sykius aplenkė Lenkijos irkluotojas. Pirmose lenktynėse lietuvės (30,81 sek.) lenkes aplenkė 2,37 sek., o antrose (29,32 sek.) – 0,89 sek.

Analogiškai varžybos susiklostė ir Klaipėdos jaunimo komandai – Adelarui Galdikui, Deimantui Romeriui, Michailui Volašenkai, Aronui Nagiui, Viliui Kundrotui, Viiliui Grikpėdžiui, Benui Volkovui, Ramūnui Razmai ir Povilui Rubinui. Jie 2000 m varžybose finišavo antri ir nusileido tik Bydgoščiaus „RTW Lotto“ (Lenkija) irkluotojams. 200 m nuotolyje lietuviai abu kartus aplenkė šią Lenkijos komandą ir tapo nugalėtojais.

Veteranų aštuonviečių varžybose Lietuvos rinktinė aplenkė visas tris varžovų įgulas ir finišavo pirma.

Svarbus varžybų akcentas „Wielka Wioślarska o Puchar Brdy“ regatoje – jau 13-ą kartą surengtos varžybos tarp irklavimo gimtinės Jungtinės Karalystės Kembridžo ir Oksfordo universitetų komandų. Šį kartą Kembridžas įveikė Oksfordą. Per visą istoriją Bydgoščiaus regatose Kembridžas yra laimėjęs 6 rungtynes, o Oksfordo universitetas – 7.