Lietuvos sporto savaitė: nesustabdomas D. Rapšys, pristabdyti krepšinio klubai ir stovinti futbolo rinktinė

Stipriausi Lietuvos krepšinio klubai Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ pralaimėjo Europos turnyrų rungtynes, šalies futbolo rinktinė pratęsė nesėkmių seriją Europos čempionato atrankoje, plaukikas Danas Rapšys pildė medalių kolekciją pasaulio taurės varžybose, Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė iškovojo Europos pirmenybių medalį, o gimnastas Robertas Tvorogalas parodė savo programą pasaulio čempionato finale.

Danas Rapšys, Jonas Valančiūnas, Artūras Milaknis ir Lietuvos vyrų futbolo rinktinė<br> lrytas.lt koliažas
Robertas Tvorogalas Europos žaidynėse i<br>K.Šimkaus nuotr.
„Žalgiris“ pralaimėjo „Olimpia“<br>Zuma Press/Scanpix nuotr.
 Evaldas Kairys<br>T.Bauro nuotr.
Jonui Valančiūnui pėdą skauda dėl pasaulio čempionate patirto krūvio.<br>Imago/Scanpix nuotr.
Lietuvos futbolo rinktinė kovoja su Ukraina.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Danas Rap<br>Facebook nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Oct 14, 2019, 3:56 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai.

Spalio 7 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Puloje (Sardinija, Italija; „ITF Tour“) pirmajame rate pralaimėjo brazilui Bruno Sant‘annai 6:3, 4:6, 2:6.

Spalio 8 d. Lietuvos merginų (iki 19 m.) futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre Suomijoje pralaimėjo visas trejas rungtynes (Suomijai 0:9, Čekijai 0:5 ir Farerų Saloms 0:1) ir grupėje užėmė paskutinę ketvirtąją vietą.

Spalio 8 ir 11 d. Lietuvos vaikinų (iki 19 m.) futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre Belgrade pralaimėjo Ispanijai 0:2 ir Serbijai 0:8.

Spalio 9 d. Vilniaus „Rytas“ krepšinio Europos taurės rungtynėse svečiuose pralaimėjo Limožo CSP 61:82.

Spalio 10 d. Ulan Udėje (Buriatija, Rusija) pasaulio moterų bokso čempionate ketvirtfinalyje Iveta Lešinskytė (iki 75 kg) pralaimėjo velsietei Lauren Louise Price 0:5. Prieš tai I.Lešinskytė nugalėjo dvi varžoves. Kita čempionate dalyvavusi Lietuvos boksininkė Ana Starovoitova (iki 60 kg) iškrito pirmajame rate. Lietuvos boksininkės dar nėra laimėjusios pasaulio pirmenybių medalių.

Spalio 10 d. Europos vaikinų (iki 21 m.) futbolo čempionato atrankos turnyro rungtynėse Lietuvos rinktinė Edinburge sužaidė lygiosiomis su Škotija 0:0. Lietuviai per ketverias rungtynes iškovojo 4 taškus ir atrankos grupėje tarp šešių komandų užima ketvirtąją vietą.

Spalio 11 d. Katažina Sosna („Torpado-Sudtirol“) tapo kalnų dviračių lenktynių „Roc d‘Azur“ (Prancūzija, „UCI Marathon Series“, trečioji klasė) nugalėtoja. Šį sezoną K.Sosna laimėjo dvejas „Marathon Series“ lenktynes ir bendrojoje įskaitoje užima penktąją vietą.

Spalio 11 d. Štutgarte pasaulio gimnastikos čempionate Robertas Tvorogalas daugiakovės varžybose užėmė 24-ąją vietą. R.Tvorogalas spalio 7 d. atrankoje užėmė 29-ąją vietą ir neturėjo dalyvauti finale, bet į jį pateko, nes varžytis atsisakė kiti du sportininkai. Tomas Kuzmickas atrankos varžybose užėmė 112-ąją vietą (tarp 156 gimnastų). R.Tvorogalas iškovojo kelialapį į 2020 m. olimpines žaidynes.

Spalio 11 d. Lietuvos futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Charkive pralaimėjo Ukrainai 0:2. Lietuvos rinktinė per 6 rungtynes surinko 1 tašką, atrankos grupėje užima paskutinę penktąją vietą ir prarado galimybę iškovoti kelialapį į Europos čempionatą. Lietuviai pergalės neiškovojo 19 iš eilės oficialių rungtynių.

Spalio 11 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Milano „Olimpia“ 81:85. „Žalgiris“ per du turus neiškovojo nė vienos pergalės.

Spalio 11 d. Jonavoje baigėsi salės futbolo Čempionų lygos pagrindinio etapo grupės turnyras. Lietuvos čempionas Kauno „Vytis“ pralaimėjo visas trejas rungtynes Rudno „Ajat“ (Kazachstanas) 4:5, „Tiumen“ (Rusija) 2:4 bei „Barcelona“ (Ispanija) 0:8 ir užėmė paskutinę ketvirtąją vietą. Į Čempionų lygos elito etapą pateko trys komandos.

Spalio 11-13 d. Berlyne plaukimo pasaulio taurės penktajame etape Danas Rapšys laimėjo 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi ir 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas bei užėmė antrąją vietą 200 m kompleksiniame plaukime. Andrius Šidlauskas užėmė trečiąją vietą plaukdamas 100 m krūtine, penktąją vietą plaukdamas 200 m krūtine ir aštuntąją vietą 200 m kompleksiniame plaukime. Deividas Margevičius nepateko į finalus (dayvavo trijose rungtyse). D.Rapšys per penkis etapus laimėjo 10 aukso bei 3 sidabro medalius ir pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje užima antrąją vietą (pirmauja rusas Vladimiras Morozovas). Iki varžybų pabaigos liko du etapai.

Spalio 12 d. „Memphis Grizzlies“ klubas paskelbė, kad Lietuvos rinktinės krepšininkas Jonas Valančiūnas dėl pėdos skausmų nežais Nacionalinės krepšinio lygos (NBA) ikisezoninėse rungtynėse. NBA čempionatas prasidės spalio 22 d.

Spalio 12 d. Baltijos regbio lygos finalo lemiamose trečiosios rungtynėse Šiaulių „Vairas-Kalvis“ nugalėjo „Baltrex-Šiaulius“ 14:10. „Vairas-Kalvis“ laimėjo finalo seriją 2:1, apgynė čempiono vardą ir 32-ąjį kartą tapo stipriausiu Lietuvos klubu (atskiras Lietuvos regbio čempionatas nerengiamas).

Spalio 12 d. Prasidėjo Baltijos moterų tinklinio lygos ir Lietuvos moterų tinklinio lygos čempionatai. Baltijos lygos čempionės vardą gina Alytaus „Prekyba“, Lietuvos – „Kaunas-VDU“. Spalio 13 d. pirmajame ture šių komandų rungtynes laimėjo „Kaunas-VDU“ 3:2.

Spalio 12 d. Telšių „Džiugas“ užsitikrino Lietuvos futbolo pirmosios lygos nugalėtojo vardą. „Džiugas“, svečiuose įveikęs Kretingos „Miniją“ 3:2, per 26 rungtynes iškovojo 61 tašką ir artimiausius persekiotojus Gargždų „Bangą“, Kėdainių „Nevėžį“ bei Alytaus „Dainavą“ lenkia 12 taškų. Iki turnyro pabaigos komandoms liko 2-3 rungtynės.

Spalio 12-13 d. Kauno „Ąžuolas“ vyrų rankinio Iššūkio taurės pirmajame etape nugalėjo „Tallinn“ 26:24 ir 30:28 (klubams susitarus abejos rungtynės vyko Taline). Vilniaus „Šviesa“ atsakomosiose rungtynėse išvykoje pralaimėjo Vogoščios „Poljine Hills“ (Bosnija ir Hercegovina) 25:31 ir nepateko į kitą etapą, nes pirmąsias rungtynes namie laimėjo mažesniu skirtumu 27:24.

Spalio 12-13 d. Tarptautinės plaukimo lygos etape Neapolyje „Energy Standard“ komanda, kurioje plaukė Simonas Bilis, užėmė pirmąją vietą estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi ir antrąją vietą 4x100 m kombinuotoje estafetėje.

Spalio 13 d. Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė iškovojo Europos čempionato bronzos medalius. Rostoke (Vokietija) vykusio turnyro pusfinalyje Lietuva pralaimėjo Vokietijai 3:4, rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjo Turkiją 7:6.

Spalio 13 d. Lietuvos vyrų vandensvydžio rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre Utrechte užėmė paskutinę trečiąją vietą. Lietuviai pralaimėjo Nyderlandams 4:21 ir Turkijai 7:24. Į baigiamąjį turnyrą pateko dvi geriausios grupės komandos.

Spalio 13 d. Justina Mikulskytė teniso turnyro Šarm el Šeiche (Egiptas, „ITF Tour“) finale nugalėjo šveicarę Valentiną Ryser 3:6, 6:4, 6:3. 23 metų J.Mikuskytė iškovojo antrąjį titulą karjeroje. J.Mikulskytė su amerikiete Daša Ivanova laimėjo šio turnyro dvejetų varžybas (tai buvo trečiasis jos dvejetų titulas šį sezoną ir ketvirtasis karjeroje).