Pasaulio sporto savaitė: auksinė S. Biles, maratono bėgikės rekordas ir Japonijos regbio taifūnas

Amerikietė Simone Biles buvo apipilta pasaulio gimnastikos čempionato aukso medaliais, Brigid Kosgei iš Kenijos pagerino pasaulio maratono bėgimo rekordą, Belgijos, Italijos, Lenkijos ir Rusijos futbolininkai užsitikrino kelialapius į 2020 metų Europos čempionatą, taifūno pristabdytose pasaulio regbio pirmenybėse paaiškėjo atkrintamųjų varžybų dalyviai, olimpinis plaukimo čempionas Conoras Dwyeris buvo nubaustas už dopingo vartojimą, 15-metė amerikietė Coco Gauff tapo jauniausia per pusantro dešimtmečio teniso turnyro nugalėtoja, o „Mercedes“ komanda iškovojo „Formulės-1“ čempionato Konstruktorių taurę.

Japonijos regbio rinktinė įveikė<br>Reuters/Scanpix nuotr.
„Formulės 1“ varžybos<br>Sputnik/Scanpix nuotr.
Novakas Džokovičius<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Rusijos futbolininkai <br>Scanpix.com nuotr.
Kenijos sportininkas Eliudas Kipchoge.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2019-10-14 17:06

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 10 d. Belgijos futbolo rinktinė pirmoji užsitikrino kelialapį į 2020 m. Europos čempionatą. Atrankos septintojo turo rungtynėse Belgija nugalėjo San Mariną 9:0 ir iškovojo septintąją pergalę.

Spalio 10 d. Šiaurės Amerikos Moterų nacionalinės krepšinio asociacijos (WNBA) finalo serijoje „Washington Mystics“ nugalėjo „Connecticut Sun“ 3:2. „Mystics“ antrą kartą žaidė finale ir pirmą kartą tapo WNBA čempione.

Spalio 10 d. Japonijoje vykstančio pasaulio regbio čempionato rengėjai dėl artėjančio taifūno atšaukė dvejas rungtynes, kurios buvo numatytos spalio 12 d. (Anglija – Prancūzija ir Naujoji Zelandija – Italija). Abejose rungtynėse įskaitytos lygiosios 0:0.

Spalio 11 d. Europos futbolo čempionato atrankos turnyre pirmuosius taškus prarado Anglijos rinktinė, svečiuose pralaimėjusi Čekijai 1:2.

Spalio 11 d. Šanchajaus „Masters“ teniso turnyro ketvirtfinalyje iškrito pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Džokovičius (pralaimėjo graikui Stefanui Tsitsipui 3:6, 7:5, 6:3) ir buvęs ilgametis reitingo lyderis šveicaras Rogeris Federeris (pralaimėjo vokiečiui Alexanderiui Zverevui 3:6, 7:6, 3:6).

Spalio 11 d. Amerikos arbitražo asociacija (AAA) 20 mėnesių diskvalifikavo dviejų olimpinių aukso medalių laimėtoją amerikietį plaukiką Conorą Dwyerį, kurio dopingo mėginiuose, paimtuose 2018 m. lapkritį ir gruodį, rasta draudžiamų medžiagų anabolinių steroidų.

Spalio 12 d. Čikagoje profesionalų sunkaus svorio bokso mače pirmą kartą šioje svorio kategorijoje kovojęs ukrainietis Oleksandras Usykas nugalėjo amerikietį Chazzą Witherspooną. 32-ejų O.Usykas kovojo pirmą kartą nuo tada, kai 2018 m. lapkritį apgynė pussunkio svorio pasaulio čempiono vardą pagal visų keturių pagrindinių bokso organizacijų versijas. Jis profesionalų ringe laimėjo visus 17 mačų.

Spalio 12 d. Eliudas Kipchoge iš Kenijos tapo pirmuoju žmogumi, maratono nuotolį nubėgusiu greičiau nei per dvi valandas (1 val. 59 min. 40,2 sek.). Jis tą padarė ne varžybose, o specialiame renginyje Vienoje, kur jam talkino lydintys bėgikai.

Spalio 12 d. Europos futbolo čempionato atrankos turnyre pirmuosius taškus prarado Ispanijos rinktinė, svečiuose sužaidusi lygiosiomis su Norvegija 1:1. Septintąją iš eilės pergalę iškovojusi Italija (namie nugalėjo Graikiją 2:0) užsitikrino kelialapį į baigiamąjį turnyrą. Italai pateko į septintą iš eilės Europos čempionatą.

Spalio 12 d. Dviračių lenktynių „Il Lombardia“ nugalėtoju tapo olandas Bauke Mollema („Trek-Segafredo“), antrąją vietą užėmė ispanas Alejandro Valverde („Movistar“), trečiąją – kolumbietis Eganas Bernalis („Ineos“). 32-ejų B.Molema pirmą kartą karjeroje tapo klasikinių dviračių lenktynių nugalėtoju.

Spalio 12 d. Havajuose triatlono pasaulio čempionato (Geležinio žmogaus) nugalėtojais tapo vokiečiai Janas Frodeno (trečią kartą) ir Anne Haug (pirmą kartą).

Spalio 13 d. Suzukoje „Formulės-1“ čempionato Japonijos etapo nugalėtoju tapo suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“), trečiąją – britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Bendrojoje įskaitoje, likus keturiems etapams iki sezono pabaigos, pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (338 taškai), V.Bottasas (274) ir monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“; 221). „Mercedes“ užsitikrino pirmąją vietą komandų įskaitoje ir šeštus metus iš eilės iškovojo Konstruktorių taurę.

Spalio 13 d. Šanchajaus „Masters“ teniso turnyro („ATP 1000“) finale rusas Danijilas Medvedevas nugalėjo vokietį Alexanderį Zverevą 6:4, 6:1. 23 metų D.Medvedevas iškovojo ketvirtąjį titulą šiais metais ir septintąjį – karjeroje. Be jo šį sezoną po keturis ATP turnyrus laimėjo ispanas Rafaelis Nadalis, serbas Novakas Džokovičius ir austras Dominicas Thiemas.

Spalio 13 d. Čikagos maratono nugalėtojais tapo Kenijos bėgikai Brigid Kosgei ir Lawrence‘as Cherono. Antrus metus iš eilės nugalėjusi B.Kosgei pasiekė pasaulio maratono bėgimo rekordą (2 val. 14 min. 4 sek.), kuris nuo 2003 m. priklausė britei Paulai Radcliffe.

Spalio 13 d. Teniso turnyro Lince (Austrija; „WTA International“) finale amerikietė Coco Gauff nugalėjo latvę Jeleną Ostapenko 6:3, 1:6, 6:2. 15-metė C.Gauff tapo jauniausia nuo 2004 m. tenisininke, laimėjusia WTA turnyrą.

Spalio 13 d. Štutgarte baigėsi pasaulio gimnastikos čempionatas. Daugiakovės čempionais tapo rusas Nikita Nagornyj (pirmą kartą) ir amerikietė Simone Biles (penktą kartą). Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė JAV (5 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos). 22 metų S.Biles iškovojo penkis aukso medalius ir per karjerą pasaulio čempionatuose jau yra laimėjusi 19 aukso, 3 sidabro ir 3 bronzos medalius.

Spalio 13 d. Japonijoje vykstančiame pasaulio regbio čempionate baigėsi grupių etapas. Visas ketverias rungtynes laimėjo pirmą kartą į ketvirtfinalį patekusi Japonija (A grupė) ir Velsas (D grupė). Į ketvirtfinalį taip pat pateko Airija (A grupė), Naujoji Zelandija, Pietų Afrika (B grupė), Anglija, Prancūzija (C grupė) ir Australija (D grupė). Visas ketverias rungtynes pralaimėjo Rusija (A grupė) ir JAV (C grupė).

Spalio 13 d. Ulan Udėje (Buriatija, Rusija) baigėsi pasaulio moterų bokso čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (3 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos).

Spalio 13 d. Lenkijos ir Rusijos futbolo rinktinės užsitikrino kelialapius į 2020 m. Europos čempionatą. Jau anksčiau kelialapį užsitikrinusi Belgija svečiuose nugalėjo Kazachstaną ir iškovojo aštuntąją pergalę per aštuonerias rungtynes.