Gesino ne tik Alytuje: lietuviai pasaulio ugniagesių čempionate JAV iškovojo sidabro medalius

Lietuvos ugniagesiai šventė pergalę ne tik padangų gesinimo gaisre Alytuje. Montgomeryje (Alabamos valstija, JAV) vykstančiame pasaulio ugniagesių čempionate penktadienį Lietuvos rinktinė komandų įskaitoje užėmė antrąją vietą. Vikresni buvo tik slovėnai, treti liko amerikiečiai.

Lietuvos komanda iškovojo pasaulio čempionato sidabro medalius.<br>„Facebook“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Oct 26, 2019, 10:34 AM, atnaujinta Oct 26, 2019, 10:46 AM

Tai aukščiausia Lietuvos komandos vieta pasaulio čempionatų istorijoje.

Be to, Lietuvos rinktinės narys Andrius Ašmontas karininkų įskaitoje užėmė antrąją vietą ir taip pat gavo sidabro medalį.

Iš viso šioje rungtyje varžėsi 384 ugniagesiai, kurių pasiekti rezultatai lėmė komandų vietas. Geriausiai pasirodęs Jurgis Rumiancevas užėmė 7-ąją vietą (1 min. 24,28 sek.), A.Ašmontas buvo 9-as (1 min. 24,62 sek.), o Gintautas Samauskis (1 min. 29,01 sek.), Karolis Gražinis (1 min. 30,16 sek.) ir Jaroslavas Višnevskis (1 min. 30,27 sek.) pasiekė asmeninius rekordus.

Šeštadienį čempionate dar vyks duetų ir estafečių varžybos.

Lietuvai čempionate atstovauja ugniagesiai iš įvairių miestų: Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas A.Ašmontas, šios valdybos Akmenės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas G.Samauskis, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos skyrininkas J.Višnevskis, Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos skyrininkas J.Rumiancevas ir Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys gelbėtojas K.Gražinis.

Lietuvos ugniagesių gelbėtojų rinktinė pernai ir 2015 m. pasaulio čempionate estafetės rungtyje buvo iškovojusi trečiąją vietą.

Šiemet rugsėjį Slovėnijoje vykusiame Europos čempionate lietuvių komanda į finalą nepateko, bet džiugino puikūs rinktinės narių asmeniniai rezultatai.