Lietuvos sporto savaitė: laimingas skaičius 77  ir krepšinio klubų garbę gelbėjantis „Žalgiris“

Krepšininkas Domantas Sabonis pasirašė naują 77 mln. dolerių vertės sutartį ir kartu su kitu Lietuvos rinktinės žaidėju Jonu Valančiūnu pradėjo naują NBA sezoną, tenisininkė Justina Mikulskytė pasaulio reitinge šoktelėjo net 77 pozicijomis.

Žalgiriečiai iškovojo antrąją pergalę Eurolygoje.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 R.Berankis sėkmingai žaidžia Prancūzijoje.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Eimantas Stanionis nokautavo varžovą.<br>Facebook nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Oct 28, 2019, 9:30 AM

Tuo tarpu Kauno „Žalgiris“ vienintelis tarp Lietuvos klubų iškovojo pergalę Europos turnyrų rungtynėse, Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai žengė milžinišką žingsnį A lygos aukso medalių link, Lietuvos regbio rinktinė pralaimėjo pirmąsias Europos čempionato trečiosios pakopos rungtynes, o Ričardas Berankis pirmą kartą karjeroje pateko į Europoje rengiamo „Masters“ rango turnyro pagrindines varžybas.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 21 d. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge Justina Mikulskytė pakilo iš 765-osios į aukščiausią karjeroje 688-ąją vietą. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis nukrito iš 67-osios į 70-ąją vietą, Laurynas Grigelis nukrito iš 419-osios į 425-ąją vietą, Julius Tverijonas pakilo iš 779-osios į 777-ąją vietą.

Spalio 21 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Domantas Sabonis pratęsė sutartį su „Indiana Pacers“ klubu. Pagal naują sutartį, kuri galios 2020-2024 m., D.Sabonis uždirbs 77 mln. dolerių.

Spalio 22 d. Prasidėjo Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionatas. Jame žaidžia du Lietuvos krepšininkai Jonas Valančiūnas („Memphis Grizzlies“) ir Domantas Sabonis („Indiana Pacers“).

Spalio 22 d. Baigėsi dviračių sporto UCI pasaulio turo sezonas, kurio bendrojoje įskaitoje tarp Lietuvos dviratininkų daugiausiai taškų surinko 286-ąją vietą užėmęs Evaldas Šiškevičius („Delko-Marseille“). Ramūnas Navardauskas („Delko-Marseille“) užėmė 643-iąją vietą, Gediminas Bagdonas (AG2R) – 692-ąją, Venantas Lašinis – 760-ąją.

Spalio 22 d. Lijana Jakaitė iškovojo Europos jaunimo sunkiosios atletikos čempionato bronzos medalį. Ji Bukarešte vykusiose varžybose užėmė trečiąją vietą merginų (iki 23 m.) svorio kategorijoje iki 71 kg.

Spalio 23 d. Europos krepšinio turnyruose pralaimėjo visos trys Lietuvos komandos: Vilniaus „Rytas“ svečiuose – Bursos „Tofaş“ 81:91 (Europos taurės turnyre), Klaipėdos „Neptūnas“ namie – Dižono JDA 75:89 (Čempionų lygoje), Panevėžio „Lietkabelis“ svečiuose – „Manresa“ 70:76 (Čempionų lygoje).

Spalio 23 d. Teniso turnyro Bazelyje („ATP-500“) pirmajame rate Ričardas Berankis nugalėjo ispaną Pablo Andujarą 6:1, 6:1 (mačas truko 68 min.).

Spalio 24 d. Lietuvos futbolo rinktinė Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) reitinge nukrito iš 131-osios į 132-ąją vietą.

Spalio 24 d. Teniso turnyro Bazelyje antrajame rate Ričardas Berankis pralaimėjo graikui Stefanui Tsitsipui 7:6, 2:6, 4:6 (mačas truko 121 min.).

Spalio 25 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Liono-Vilerbano ASVEL 70:56. „Žalgiris“ per keturis turus iškovojo dvi pergales.

Spalio 26 d. Lietuvos regbio rinktinė Europos čempionato trečiosios pakopos turnyro („Trophy“) pirmosiose rungtynėse Charkive pralaimėjo debiutantei Ukrainai 10:27. Lietuvos rinktinė praėjusį sezoną debiutavo šioje pakopoje ir užėmė penktąją vietą tarp šešių komandų. Šį sezoną lietuviai dar susitiks su Vokietija, Nyderlandais, Šveicarija ir Lenkija.

Spalio 26 d. Redinge (Pensilvanija, JAV) pusvidutinio svorio profesionalų bokso mače Eimantas Stanionis nugalėjo amerikietį Evincii Dixoną (pirmajame raunde techniniu nokautu). E.Stanionis profesionalų ringe laimėjo visus devynis mačus.

Spalio 26 d. Valdo Dambrausko treniruojamas Rygos RFS klubas, kuriame žaidžia Edvinas Girdvainis, iškovojo Latvijos taurę. Finale RFS po pratęsimo nugalėjo „Jelgava“ 3:2.

Spalio 26 d. Baigėsi Lietuvos futbolo A lygos pirmasis etapas. Paskutiniajame 28-ajame ture lyderių rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ 1:0. Į antrąjį etapą pateko „Sūduva“ (75 taškai), Vilniaus „Žalgiris“ (65), Vilniaus „Riteriai“ (46), „Kauno Žalgiris“ (44), „Panevėžys“ (31) ir Klaipėdos „Atlantas“ (26). Septintąją vietą užėmusi „Palanga“ (19) žais perėjimo rungtynes su pirmosios lygos vicečempionais. Aštuntoji komanda Kauno „Stumbras“ iš čempionato pasitraukė turnyro viduryje. Rezultatyviausias turnyro žaidėjas yra 22 įvarčius įmušęs kroatas Tomislavas Kišas (Vilniaus „Žalgiris“).

Spalio 26-27 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Minske pralaimėjo dvejas draugiškas rungtynes Baltarusijai 25:45 ir 27:30.

Spalio 27 d. Baigėsi Lietuvos futbolo pirmosios lygos čempionatas. Pirmąją vietą užėmė ir kelialapį į A lygą iškovojo Telšių „Džiugas“ (61 taškas per 28 rungtynes). Antrąją vietą užėmusi Gargždų „Banga“ (56 taškai) žais perėjimo rungtynes su „Palanga“. Trečiąją vietą užėmė „Vilniaus Vytis“ (55 taškai).

Spalio 27 d. Vuhanyje (Kinija) pasibaigusiose Pasaulio kariškių žaidynėse Lietuvos sportininkai laimėjo du medalius. Žaidynių čempione tapo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, bronzos medalį iškovojo boksininkas Algirdas Baniulis.

Spalio 27 d. Albyje (Prancūzija) pasibaigusio 24 valandų bėgimo pasaulio čempionato nugalėtoju tapo Aleksandras Sorokinas. Jis per parą nubėgo 278 km 920 m.

Spalio 27 d. Frankfurto maratone Remigijus Kančys užėmė 11-ąją vietą. Jis nuotolį nubėgo per 2 val. 12 min. 50 sek. Tai – antras visų laikų Lietuvos maratono bėgimo rezultatas (rekordas, kuris buvo pasiektas irgi Frankfurte, nuo 1997 m. priklauso Česlovui Kundrotui).

Spalio 27 d. Ričardas Berankis pateko į Paryžiaus „Masters“ teniso turnyro („ATP 1000“) pagrindines varžybas. Atrankos antrajame rate R.Berankis nugalėjo bosnį Damirą Džumhurą 6:3, 3:6, 7:6. R.Berankis septintą kartą karjeroje pateko į „Masters“ turnyrų pagrindines varžybas, bet praėjusius šešis kartus žaidė tik JAV rengiamuose šio rango turnyruose (Indian Velse ir Majamyje).

Spalio 27 d. Batumyje vykstančiame Europos šachmatų komandų čempionate Lietuvos rinktinė per 4 mačus iškovojo 3 taškus ir užima 29-ąją vietą tarp 40 komandų.