D. Rapšys pasaulio taurės varžybose savo medalių kolekciją papildė dvyliktuoju aukso apdovanojimu

Kazanėje (Rusija) vykusio plaukimo pasaulio taurės šeštojo etapo vyrų 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finale sekmadienio vakarą triumfavo lietuvis Danas Rapšys. Jis nuotolį nuplaukė per 1 min. 46, 32 sek. ir iškovojo aukso medalį.

Danas Rapšys Kazanėje domonstravo stulbinančius rezultatus.<br> Facebook nuotr.

Nov 3, 2019, 6:34 PM, atnaujinta Nov 9, 2019, 6:13 AM

Antrąją vietą užėmė rusas Michailas Vekoviščevas (1:46,61), o trečias buvo kitas Rusijos plaukikas Aleksandras Krasnychas (1:47,96).

Atrankoje sekmadienio rytą D.Rapšys taip pat buvo greičiausias ir pateko į finalą prastesniu rezultatu (1 min. 47,25 sek.).

Panevėžietis atrankoje įtikinamai (net 1,49 sek.) aplenkė du rusus – jau minėtą M.Vekoviščevą ir Antoną Nikitiną (tas pats laikas – 1:48,74).

8. Philip Heintz (Vokietija) – 1:51,05.

D.Rapšys penktadienį triumfavo 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje (3 min. 44,60 sek.), o šeštadienį užėmė antrąją vietą 200 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje ir iškovojo sidabro medalį (1 min. 59,97 sek.).

Bendrojoje pasaulio taurės įskaitoje jis užima antrąją vietą.

Per pirmuosius penkis pasaulio taurės etapus D.Rapšys susirinko visus aukso medalius 200 ir 400 metrų laisvuoju stiliumi distancijose. Dar tris medalius (du aukso ir vieną sidabrą) mūsiškis iškovojo Kazanėje.

Iš viso lietuvio kraityje dabar yra 16 medalių, o aukščiausios prabos apdovanojimų jau – 12. Taip pat jis iškovojo ir keturis sidabro medalius.

A. Šidlauskas finale užėmė penktąją vietą

200 metrų plaukimo krūtine rungties finale Andrius Šidlauskas sekmadienio vakarą užėmė penktają vietą (2 min. 12,08 sek.). Čempionu tapo rusas Antonas Čupkovas (2:07,71), aplenkęs olandą Arno Kammingą (2:09,26) ir japoną Yasuhiro Koseki (2:09,40).

A. Šidlauską nuo finalo skyrė akimirka, vietą finale padovanojo varžovas

A.Šidlauskas sekmadienį plaukė ir 200 metrų rungties krūtine atrankoje. Jis nuotolį įveikė per 2 min. 14,22 sek. ir užėmė 9-ąją vietą. Nuo aštuntosios pozicijos, kuri atiteko australui Samui Williamsonui (2:14,21), lietuvį skyrė vos 0,01 sek.

Tačiau iš finalo dalyvių sąrašo išsibraukus vienam plaukikų, lietuviui taip atsivėrė kelias į finalą.

Atranką laimėjo olandas A.Kamminga (2:09,66). Antras buvo korėjietis Sungjae Cho (2:11,54), o trečias finišavo rusas A.Čupkovas (2:11,62).

D. Margevičius ir A. Šeleikaitė į finalus nepateko

Į finalą sekmadienį nepavyko prasibrauti ir Deividui Margevičiui. Jis 50 metrų plaukimo peteliške atrankoje buvo 15-as (24,53 sek.).

Atrankoje greičiausias buvo amerikietis Michaelas Andrew (23,41), aplenkęs rusą Michailą Vekoviščevą (23,51) ir vengrą Szebasztianą Szabo (23,55).

Iki aštuntuko D.Margevičiui pritrūko 0,71 sek.

Moterų 50 metrų plaukimo krūtine atrankos varžybose lietuvė Agnė Šeleikaitė užėmė 14-ąją vietą (32,96 sek.) ir į finalą nepateko.

Greičiausia atrankoje buvo baltarusė Alina Žmuška (30,96), aplenkusi italę Arianną Costiglioni (31,14) ir brazilę Jhennifer Conceicao (31,19).

Iki aštuntuko lietuvei pritrūko 0,76 sek.

***

FINA pasaulio taurės varžybų 6-asis iš 7-ių etapų savaitgalį (lapkričio 1-3 d.) vyksta Tatarstano sostinėje Kazanėje.

Po penkių varžybų etapų vyrų bendrojoje įskaitoje aiškiu lyderiu ir toliau lieka Rusijos plaukikas Vladimiras Morozovas – 264 taškai. Antrojoje vietoje esantis D.Rapšys turi 177 taškų kraitį.

Per pirmuosius penkis pasaulio taurės etapus D.Rapšys susirinko visus aukso medalius 200 ir 400 metrų laisvuoju stiliumi distancijose. Dar tris medalius (du auksus ir vieną sidabrą) mūsiškis iškovojo Kazanėje.

Iš viso lietuvis dabar turi 16 medalių, o aukščiausios prabos apdovanojimų – 12. Taip pat jis iškovojo ir keturis sidabro medalius.

Pasaulio taurės nugalėtojas (tiek vyrų, tiek ir moterų įskaitoje) po visų 7-ių etapų uždirbs 150 tūkst. JAV dolerių. Antroji vieta lyderių lentelėje atneš 100 tūkst., o trečioji – 50 tūkst. JAV dolerių premiją.

Primename, kad visi šių varžybų etapai šiemet vyksta 50 metrų ilgio baseinuose, todėl plaukikams tai yra puiki proga įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Paskutinis pasaulio taurės etapas Katare (lapkričio 7-9 d.).