D. Rapšys plaukimo pasaulio taurės etape Katare nusitaikė į dar vieną aukso medalį

Katare vykstančio paskutinio – septintojo – FINA plaukimo pasaulio taurės etapo vyrų 200 metrų laisvuoju stiliumi rungties atrankoje šeštadienį vėl puikiai pasirodė Danas Rapšys. Mūsiškis nuotolį įveikė per 1 min. 48,03 sek., užėmė pirmąją vietą ir geriausiu rezultatu pateko į finalą.

Danas Rapšys pateko į dar vienos rungties finalą.<br> FINA.org nuotr.

Nov 9, 2019, 10:19 AM, atnaujinta Nov 10, 2019, 12:40 PM

Antrąją ir trečiąją vietas atrankoje užėmė du australai – Alexanderis Grahamas (1:49,67) ir Joshua Hertzas (1:49,69).

Atrankoje varžėsi 29 plaukikai, o į finalą pateko 8. Finalas vyks šeštadienio vakarą.

Bendrojoje pasaulio taurės įskaitoje D.Rapšys tarp visų vyrų plaukikų yra antras ir jau užsitikrino 100 tūkst. JAV dolerių premiją.

Per pirmuosius šešis pasaulio taurės etapus D.Rapšys susirinko visus aukso medalius 200 ir 400 metrų laisvuoju stiliumi distancijose.

Dar vieną auksą panevėžietis iškovojo ir Kataro sostinėje (400 m rungtyje), kai praėjusį ketvirtadienį (lapkričio 7 d.) D.Rapšys triumfavo rezultatu 3 min. 47,87 sek.

Iš viso lietuvio kraityje dabar yra 17 medalių, o aukščiausios prabos apdovanojimų jau – 13. Taip pat jis iškovojo ir 4 sidabro medalius.

A. Šidlauskas ir D. Margevičius taip pat peteko į finalus

Andrius Šidlauskas šeštadienį plaukė 200 metrų rungties krūtine atrankoje. Jis distancijoje užtruko 2 min. 13,80 sek., finišavo ketvirtas ir pateko į finalą.

Atrankoje geriausią rezultatą pademonstravo olandas Arno Kamminga (2:09,50), aplenkęs rusą Antoną Čupkovą (2:11,63) ir austrą Christopherį Rothbauerį (2:13,36).

Deividas Margevičius šeštadienį dalyvavo 50 metrų plaukimo peteliške atrankoje, nuotolį įveikė per 24,17 sek., užėmė šeštąją vietą ir pateko į finalą.

Greičiausi atrankoje buvo amerikietis Michaelas Andrew (23,53 sek.), suomis Riku Poytakivi (23,70) ir vengras Szebasztianas Szabo (23,84).

Finalai vyks šeštadienio vakarą.

***

Pasaulio taurės nugalėtojas (tiek vyrų, tiek ir moterų įskaitoje) po visų 7-ių etapų uždirbs 150 tūkst. JAV dolerių. Antroji vieta lyderių lentelėje atneš 100 tūkst., o trečioji – 50 tūkst. JAV dolerių premiją.

Primename, kad visi šių varžybų etapai šiemet vyko 50 metrų ilgio baseinuose, todėl plaukikams tai buvo puiki proga įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Po 6-ių etapų lyderių trejetas vyrų bendrojoje įskaitoje liko toks pats.

Čia ir toliau įtikinama persvara pirmauja rusas Vladimiras Morozovas (297 taškai). Antras yra D.Rapšys (210 tšk.), o trečiojoje vietoje M.Andrew (162 tšk.).