Pasaulio sporto savaitė: Prancūzijos tenisininkių pergalė ir karjerą žudanti bausmė už narkotikų gabenimą

Prancūzijos tenisininkės iškovojo Federacijos taurę, Kinijos stalo tenisininkai šeimininkavo pasaulio taurės turnyre, Paryžiaus PSG, Miuncheno „Bayern“ ir Turino „Juventus“ pirmieji užsitikrino kelialapius į futbolo Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas, „Liverpool“ futbolo klubas padidino persvarą prieš persekiotojus Anglijos lygoje, ispanas Rafaelis Nadalis grįžo į teniso reitingo viršūnę, o buvusi Nyderlandų rinktinės lengvaatletė buvo nuteista už narkotikų gabenimą.

Madiea Ghafoor<br>youtube.com
Rafaelis Nadalis<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Miuncheno „Bayern“<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 11, 2019, 1:32 PM, atnaujinta Nov 11, 2019, 1:33 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 4 d. Kvala Lumpure (Malaizija) futbolo Azijos taurės (anrtojo pagal rangą žemyno turnyro) finale Beiruto „Al Ahed“ nugalėjo Pchenjano „4.25“ 1:0. „Al Ahed“ tapo pirmuoju Libano klubu, laimėjusiu kurį nors žemyno turnyrą. „4.25“ buvo pirmasis Korėjos LDR klubas, patekęs į kurio nors žemyno turnyro finalą.

Lapkričio 4 d. Klėvės (Vokietija) teismas skyrė aštuonerių su puse metų laisvės atėmimo bausmę olandei lengvaatletei Madieai Ghafoor, kuri birželio mėnesį prie Vokietijos ir Nyderlandų sienos buvo sulaikyta su 50 kg narkotinių medžiagų, vertų apie 2 mln. eurų. Sprinterė M.Ghafoor atstovavo Nyderlandams per 2016 m. olimpines žaidynes.

Lapkričio 4 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge į pirmąją vietą pakilo ispanas Rafaelis Nadalis, aplenkęs praėjusias 52 savaites (nuo 2018 m. lapkričio 5 d.) pirmavusį serbą Novaką Džokovičių. R.Nadalis pirmąja pasaulio rakete tapo aštuntąjį kartą, o anksčiau pirmojoje vietoje praleido 196 savaites (N.Džokovičius per karjerą ATP reitinge pirmavo 275 savaites, šveicaras Rogeris Federeris – 310 savaičių).

Lapkričio 6 d. Paryžiaus PSG, Miuncheno „Bayern“ ir Turino „Juventus“ pirmieji užsitikrino kelialapius į futbolo Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas. PSG ir „Bayern“ per keturis turus iškovojo po keturias pergales, o „Juventus“ surinko 10 taškų (trys pergalės ir vienerios lygiosios). Pralaimėjimų šį sezoną taip pat dar nepatyrė „Manchester City“ (10 taškų), „Napoli“ ir „Barcelona“ (po 8).

Lapkričio 7 d. Futbolo Europos lygoje po ketvirtojo turo pirmieji kelialapius į atkrintamąsias varžybas užsitikrino „Sevilla“, „Basel“, Glazgo „Celtic“, Barselonos „Espanyol“ ir „Manchester United“. „Sevilla“ yra vienintelė komanda, laimėjusi visas ketverias rungtynes.

Lapkričio 9 d. Milane teniso „Next Generation“ turnyro (geriausių pasaulio jaunų žaidėjų (iki 21 m.) sezono baigiamojo turnyro) finale italas Jannikas Sinneris nugalėjo australą Alexą de Minaurą 4:2, 4:1, 4:2. 18-metis J.Sinneris iškovojo pirmąjį karjeros titulą, 20-metis A.de Minauras antrus metus iš eilės pralaimėjo finale.

Lapkričio 9 d. Asunsjone (Paragvajus) futbolo Pietų Amerikos taurės (antrojo pagal rangą žemyno klubų turnyro) finale Kito „Independiente del Valle“ (Ekvadoras) nugalėjo Santa Fe „Colon“ (Argentina) 3:1. „Independiente del Valle“ iškovojo pirmą tarptautinį prizą, „Colon“ pirmą kartą žaidė žemyno turnyro finale.

Lapkričio 9 d. Azijos futbolo Čempionų lygos finalo pirmosiose rungtynėse Rijado „Al Hilal“ (Saudo Arabija) namie nugalėjo „Urawa Red Diamonds“ (Japonija) 1:0. Atsakomosios rungtynės vyks lapkričio 24 d.

Lapkričio 9 d. Vokietijos futbolo lygos favoritų rungtynėse čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ nugalėjo Dortmundo „Borussia“ 4:0. Po 11 turų pirmauja Mionchengladbacho „Borussia“ (25 taškai), „Leipzig“, „Bayern“, „Freiburg“ (po 21), „Hoffenheim“ (20), Dortmundo „Borussia“ ir Gelzenkircheno „Schalke“ (po 19).

Lapkričio 10 d. Perte moterų teniso Federacijos taurės finale Prancūzija nugalėjo Australiją 3:2. Prancūzė Kristina Mladenovič laimėjo abu vienetų mačus ir kartu su Caroline Garcia – lemiamą dvejetų mačą. Prancūzija Federacijos taurę iškovojo trečią kartą (du praėjusius – 1997 ir 2003 m.). Australija finale žaidė po 26 metų pertraukos, o čempione pastarąjį kartą tapo 1974 m.

Lapkričio 10 d. Tokijuje stalo teniso komandų pasaulio taurės turnyro vyrų finale Kinija nugalėjo Korėją 3:1, moterų finale Kinija nugalėjo Japoniją 3:0. Per 13 pasaulio taurės turnyrų Kinijos vyrai čempionais tapo 10 kartų, moterys – 11 kartų.

Lapkričio 10 d. Londone prasidėjo Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono baigiamasis turnyras. Pernai iškovotą čempiono vardą gina vokietis Alexanderis Zverevas.

Lapkričio 10 d. Anglijos futbolo lygos lyderių rungtynėse „Liverpool“ namie nugalėjo čempiono vardą ginantį „Manchester City“ 3:1. Po 12 turų pirmauja „Liverpool“ (34 taškai), „Leicester City“, Londono „Chelsea“ (po 26), „Manchester City“ (25), „Sheffield United“ ir Londono „Arsenal“ (po 17).

Lapkričio 10 d. Labiausiai tituluotų Italijos futbolo lygos klubų rungtynėse čempiono vardą ginantis Turino „Juventus“ nugalėjo „Milan“ 1:0. Po 12 turų pirmauja „Juventus“ (32 taškai), Milano „Inter“ (31), Romos „Lazio“ ir „Cagliari“ (po 24). „Milan“ (13 taškų) užima 14-ąją vietą.

Lapkričio 10 d. Pirmąjį pralaimėjimą patyrė Belgijos futbolo lygos lyderis „Club Brugge“, svečiuose nusileidęs „Antwerpen“ 1:2. Po 15 turų pirmauja „Club Brugge“ (33 taškai), čempiono vardą ginantis „Gent“ (28), Lježo „Standard“ ir „Mechelen“ (po 27).