Lietuvos plaukimo federacijos komandinę taurę iškovojo kauniečiai

Lapkričio 15–16 dienomis Vilniaus Fabijoniškių baseine vyko Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) komandinės taurės varžybos. Jose šiemet dėl stipriausios Lietuvos plaukimo komandos titulo kovojo 13 šalies plaukimo klubų.

Povilas Strazdas tapo geriausiu LPF taurės varžybų plaukiku.<br> Facebook nuotr.

Nov 17, 2019, 10:09 AM

Prieš lemiamus antrosios dienos finalus užtikrintai pirmavo Kauno plaukimo mokykla. Jos auklėtiniai, plaukdami finaluose, uždirbo 163 taškus ir išvedė savo mokyklą į priekį bendrojoje komandų įskaitoje.

Kitą varžybų dieną jie pelnė dar 156 taškus ir iš viso per abi dienas surinkę 319 taškų iškovojo LPF taurę.

Penktadienį trečiojoje pozicijoje užbaigusi Panevėžio „Žemynos“ komanda šeštadienį metė rimtą iššūkį Vilniaus miesto sporto centrui, kuris po pirmosios dienos buvo antrojoje vietoje.

Visgi, trapios persvaros jiems išsaugoti nepavyko. Antrąją vietą išplėšė „Žemyna“ – 170 taškų, o vilniečiai galėjo džiaugtis trečia pozicija – 168 taškai.

Ketvirtąją vietą išsaugojo „Impuls“ plaukimo akademijos plaukikai (55 tšk.), o penkti liko Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtiniai (54 tšk.).

Pakitęs varžybų formatas leido ne tik išlyginti jėgas, bet ir suaktyvinti klubų tarpusavio konkurenciją, nes rungčių finaluose galėjo startuoti ne daugiau dviejų tos pačios komandos plaukikų.

Įskaitiniai komandų taškai buvo renkami tik plaukimo rungčių finaluose. Geriausių trijų komandų visi nariai buvo apdovanoti prizais.

Trys merginos ir trys vaikinai, pasiekę aukščiausius rezultatus pagal FINA taškų skaičiavimo lentelę parengiamuosiuose plaukimuose, susumavus trijų rungčių reitingo taškų sumas (taškai skaičiuojami tik individualių rungčių nuotoliuose), taip pat apdovanoti piniginiais prizais.

Geriausiu LPF taurės plaukiku tapo Vilniaus miesto sporto centro auklėtinis Povilas Strazdas (2122 tšk.), antrąją vietą užėmė jo komandos draugas Jevgenijus Rogožinas (2079 tšk.), o trečioji vieta atiteko Kauno PM plaukikui Eimantui Miliui (2075 tšk.).

Ketvirtas liko Julius Bačkulis (Anykščių KKSC, 2013 tšk.), o penktas – Aleksas Savickas (Panevėžio „Žemyna“, 1991 tšk.).

Plaukikių įskaitoje nugalėjo Agnė Šeleikaitė (Kauno PM, 1957 tšk.), antroji vieta atiteko Paulinai Pekūnaitei (Panevėžio SG, 1877 tšk.), o lyderių penketą užbaigia Kauno plaukimo mokyklos auklėtinės – Gerda Jotautė (3 vieta, 1750 tšk.), Elzė Bielskutė (4 vieta, 1730 tšk.) ir Ieva Stackevičiūtė (5 vieta, 1722 tšk.).

Didžioji dalis varžybose startavusių plaukikų gerino asmeninius rezultatus. Ypač pasisekė Panevėžio „Žemynos“ auklėtiniui Arnui Augustinavičiui. Jaunasis plaukikas 50 metrų krūtine atrankoje distanciją įveikė per 32,62 sek. ir pasiekė naują šalies berniukų iki 13 metų rekordą (ankstesnis priklausė Danijilui Pancerevui – 33,07 sek.).

Daugiausiai aukso medalių per abi varžybų dienas individualiose rungtyse iškovojo A.Šeleikaitė (Kauno PM). Ji buvo greičiausia 50 ir 100 metrų plaukimo krūtine (32,11 sek.; 1 min. 10,08 sek.) bei 50 metrų peteliške (28,93) distancijoje.

Po keturis individualius apdovanojimus pelnė Eimantas Milius (Kauno PM) ir Smiltė Plytnykaitė (Impuls PA).

E.Miliaus sąskaitoje auksas (200 m kompl. b. – 2:04.62), du sidabro (100 m kompl. b. – 56,47 ir 50 m krūtine – 29,23) ir bronzos (100 m krūtine – 1:03,65) medalis.

S.Plytnykaitė vakar iškovojo sidabrą 100 metrų krūtine rungtyje (1:13,82) ir bronzą 100 metrų kompleksiniame plaukime (1:07.79), o šiandien jaunoji plaukikė pridėjo sidabro (50 m krūtine – 33,80) ir bronzos (200 m kompl. b. – 2:28,59) medalį.

P.Strazdas (Vilniaus MSC) vakar laimėjo 100 m plaukimo laisvu stiliumi (50,28) ir 100 m plaukimo kompleksiniu būdu (56,16) rungtį.

Dviem aukso medaliais taip pat galėjo džiaugtis Paulina Pekūnaitė (Panevėžio SG) – 50 ir 100 metrų nugara (30,06; 1:03,32).

Puikiai asmeninėse varžybose pasirodė ir Aleksas Savickas (Panevėžio „Žemyna“). Jis buvo greičiausias 50 ir 100 metrų plaukimo krūtine distancijose (28,70; 1:01,59), o 200 metrų kompleksiniu būdu įveikė antras (2:06,81).

LPF komandinės taurės varžybomis siekiama populiarinti šalyje plaukimo sporto šaką, ugdyti komandinę sportininkų dvasią ir patikrinti šio pasirengimo ciklo plaukikų sportinę formą.