Lietuvos ledo ritulio čempionate – sensacinga autsaiderių pergalė

Lietuvos ledo ritulio čempionate užfiksuota kol kas didžiausia šio sezono staigmena.

Pirmieji „Baltų-Ainių – HC Klaipėdos“ taškai – nugalėjus iki tol neklupusius čempionato lyderius.<br> hockey.lt nuotr.

Nov 21, 2019, 12:05 AM

Trečiadienį „Baltų-Ainių – HC Klaipėdos“ komanda po pratęsimo 4:3 parklupdė „Kaunas Hockey“ ekipą. Ši nesėkmė buvo pirmoji kauniečių sezone, o nugalėtojams tai apskritai pirmieji taškai Lietuvos čempionate, kuriame jie šiemet debiutuoja.

Priminsime, jog vos prieš keletą dienų šių komandų dvikovoje buvo užfiksuotas rezultatas 20:2 „Kaunas Hockey“ naudai.

Nuo pat susitikimo pradžios vaizdas ant ledo neprilygo tam, kurį žiūrovai išvydo praėjusiose šių komandų rungtynėse. „Baltų-Ainių – HC Klaipėdos“ ledo ritulininkai ne tik nenusileido savo varžovams, tačiau ir pirmajame kėlinyje pelnė du įvarčius be atsako. Pasižymėjo Simas Bakus (09:11, rez. perd. Dovydas Žiūkas, Erminas Gutauskas) bei kiekybinę persvarą išnaudojęs Matas Kieža (18:21, rez. perd. D. Žiūkas).

„Kaunas Hockey“ klubui atsidūrus nemalonioje situacijoje, iniciatyvos jų ekipoje ėmėsi Lietuvos rinktinės narys Lukas Žukauskas. Jis antrajame kėlinyje rezultatą sušvelnino (27:19, rez. perd. Eduardas Chekmaryovas, Grigorijus Vorobyovas), o trečiajame ir išlygino (49:11 rez. perd. Petras Nausėda).

Po dviejų praleistų įvarčių nominaliai aikštės šeimininkais buvę „Baltų-Ainių – HC Klaipėdos“ ledo ritulininkai nepalūžo ir sugebėjo dar kartą įgyti persvarą, kai pasižymėjo Martynas Miliūnas (53:51, rez. perd. Anatolijus Sedura). Visgi, jiems ir toliau niekaip nepavyko sustabdyti Luko Žukausko, kuris į savo sąskaitą įsirašė „hat-tricką“ (56:11) bei pasiuntė rungtynes į pratęsimą.

Pratęsimo metu „Kaunas Hockey“ dukart užsidirbo pražangas, o antrąją, iki pratęsimo pabaigos likus 11 sekundžių pergalingu įvarčiu pavertė dublį pelnęs Martynas Miliūnas (64:49, rez. perd. Tomas Fediakinas, Mantas Marcinkevičius).