Lietuvos sporto savaitė: nutraukta „Sūduvos“ serija ir stringantis „Žalgiris“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pralaimėjimų Eurolygoje seriją, bet pasiekė LKL rekordą, Lietuvos futbolo A lygoje nutrūko Marijampolės „Sūduvos“ pergalių serija ir paaiškėjo galutinė rikiuotė, Marius Vyšniauskas 16-ąjį kartą tapo šalies bokso čempionu.

Marijampolės komanda patyrė itin gėdingą pralaimėjimą.<br>fksuduva.lt nuotr.
 Kauno komanda sulaukė naujoko.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Nov 25, 2019, 9:46 AM

Abi Lietuvos akmenslydžio rinktinės iškrito iš Europos čempionato B pakopos, Lietuvos penkiakovininkai iškovojo visų trijų spalvų Europos jaunimo čempionato medalius, o iš Europos rankinio turnyrų iškrito paskutinė Lietuvos vyrų komanda.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 19 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ 85:86.

Lapkričio 20 d. Krepšinio Čempionų lygoje pergales iškovojo abi Lietuvos komandos. Klaipėdos „Neptūnas“ namie nugalėjo Stambulo „Beşiktaş“ 86:80, Panevėžio „Lietkabelis“ svečiuose įveikė Strasbūro SIG 66:63. Po 6 turų „Neptūnas“ turi 4 pergales ir dalijasi pirmąją vietą D grupėje, „Lietkabelis“ turi 2 pergales ir dalijasi penktąją vietą A grupėje. Europos taurės turnyre Vilniaus „Rytas“ svečiuose pralaimėjo Belgrado „Partizan“ 81:86. „Rytas“ laimėjo 3 iš 8 rungtynių ir B grupėje dalijasi ketvirtąją vietą.

Lapkričio 21 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ 59:61. Ketvirtąjį iš eilės pralaimėjimą patyręs „Žalgiris“ po 10 turų turi 3 pergales ir dalijasi 14-ąją vietą.

Lapkričio 22 d. Helsingborge (Švedija) Europos akmenslydžio čempionato B pakopos varžybose Lietuvos vyrų rinktinė laimėjo 1 iš 7 rungtynių, užėmė priešpaskutinę septintąją vietą B grupėje ir iškrito į C pakopą. Lietuvos moterų rinktinė B pakopos varžybose laimėjo 1 iš 9 rungtynių, užėmė paskutinę dešimtąją vietą ir taip pat iškrito į C pakopą.

Lapkričio 22 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu K.C.Riversu, kuris sezoną pradėjo Sevilijos „Real Betis“ klube (Ispanija).

Lapkričio 22-24 d. Džonkuve (Lenkija) vykusiame Europos jaunimo (iki 24 m.) šiuolaikinės penkiakovės čempionate moterų varžybų aukso medalį iškovojo Aurelija Tamašauskaitė, vyrų varžybų sidabro medalį – Dovydas Vaivada, mišrių komandų varžybų bronzos medalius – A.Tamašauskaitė ir D.Vaivada.

Lapkričio 23 d. Lietuvos futbolo A lygoje, iki turnyro pabaigos likus vienam turui, paaiškėjo galutinė rikiuotė. Trečiąją vietą užsitikrino Vilniaus „Riteriai“, 32-ajame ture namie nugalėję čempionę Marijampolės „Sūduvą“ 5:1. „Sūduva“ nutraukė 14 pergalių seriją. Pirmąją ir antrąją vietas anksčiau užsitikrino „Sūduva“ (84 taškai) ir Vilniaus „Žalgiris“ (74). Kitas vietas užima „Riteriai“ (55), „Kauno Žalgiris“ (50), „Panevėžys“ (34) ir Klaipėdos „Atlantas“ (26).

Lapkričio 23 d. Kėdainiuose baigėsi Lietuvos bokso čempionatas. Marius Vyšniauskas (iki 52 kg) iškovojo 16-ąjį šalies čempiono titulą ir pagal šį skaičių pavijo Lietuvos pirmenybių rekordininką Vitalijų Subačių. Sunkiausios svorio kategorijos čempionu tapo Algirdas Baniulis. Čempionate dalyvavo 74 boksininkai (58 vyrai ir 16 moterų).

Lapkričio 23-24 d. Kauno „Granitas“ iškrito iš vyrų rankinio Iššūkio taurės turnyro. Antrojo etapo pirmosiose rungtynėse „Granitas“ pralaimėjo Stambulo „Beykoz“ 22:37, o antrąsias rungtynes laimėjo mažesniu skirtumu 34:29 (klubams susitarus abejos rungtynės vyko Stambule). Iš Europos turnyrų iškrito visi Lietuvos vyrų rankinio klubai.

Lapkričio 23-24 d. Londone Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) etape „Energy Standart“ komanda, kurioje plaukė Simonas Bilis, laimėjo 4x100 m kompleksinės estafetės plaukimą. S.Bilis neplaukė asmeninėse rungtyse, o etapo bendrojoje įskaitoje užėmė 68-ąją vietą.

Lapkričio 24 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė keturių komandų turnyre Liubline užėmė paskutinę vietą. Lietuvės pralaimėjo Lenkijai 19:37, Baltarusijai 23:36 ir Ukrainai 22:27.

Lapkričio 24 d. Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) tinklinio rinktinė Europos čempionato Rytų Europos zonos atrankos turnyre Daugpilyje užėmė šeštąją vietą tarp aštuonių komandų. Lietuviai nugalėjo Estiją, bet pralaimėjo Rusijai, Ukrainai ir Latvijai.

Lapkričio 24 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse tarp praėjusios sezono prizininkų Klaipėdos „Neptūnas“ namie nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 91:84. Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ 102:50 ir pasiekė šio sezono didžiausios pergalės rekordą (52 taškų skirtumu). Turnyre pirmauja „Žalgiris“ (11 pergalių per 11 rungtynių), „Rytas“ (7/10), „Neptūnas“ (7/11) ir Panevėžio „Lietkabelis“ (6/9).