Pasaulio sporto savaitė: Ispanijos teniso pergalė, „Flamengo“ skrydis ir D. Maradonos abejonės

Futbolo rinktinės išsidalijo kelialapius į Europos čempionatą, pasikeitusio Daviso taurės turnyro nugalėtojais tapo Ispanijos tenisininkai, Rio de Žaneiro „Flamengo“ futbolininkai po 38 metų pertraukos iškovojo „Libertadores“ taurę, Rijado „Al Hilal“ futbolo klubas tapo Azijos Čempionų lygos rekordininku, Švedijos akmenslydininkai vėl pasipuošė Europos pirmenybių auksu, o Argentinos futbolo legenda Diego Maradona metė darbą, bet grįžo į jį jau po poros dienų.

Rio de Žaneiro klubas džiaugėsi pergale.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
D.Maradona neapsisprendžia dėl savo darbo klube.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2019-11-25 10:27

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 19 d. Baigėsi Europos čempionato atrankos turnyras. Jame geriausiai žaidė visas 10 rungtynių laimėjusios Belgija ir Italija. Pralaimėjimų taip pat nepatyrė Ispanija (8 pergalės ir 2 lygiosios), Ukraina (6 pergalės ir 2 lygiosios) ir Danija (4 pergalės ir 4 lygiosios). Kitus kelialapius į Europos čempionatą, kuris vyks 2020 m. birželio 12-liepos 12 d. dvylikoje šalių, iškovojo Anglija, Čekija, Portugalija, Vokietija, Nyderlandai, Šveicarija, Kroatija, Velsas, Švedija, Lenkija, Austrija, Prancūzija, Turkija, Rusija ir Suomija (ji į baigiamąjį turnyrą pateko pirmą kartą).

Atrankos turnyre taškų neiškovojo Gibraltaras ir San Marinas, pergalių taip pat neiškovojo Lietuva, Estija, Azerbaidžanas (po 1 lygiąsias), Lichtenšteinas (2 lygiosios) ir Juodkalnija (3 lygiosios). Rezultatyviausiai žaidė anglas Harry Kane‘as (12 įvarčių), izraelietis Eranas Zahavi ir portugalas Cristiano Ronaldo (po 11).

Lapkričio 19 d. Diego Maradona atsistatydino iš La Platos „Gimnasia“ futbolo klubo trenerio pareigų, kurias ėjo nuo šių metų rugsėjo 5 d. Jam vadovaujant, „Gimnasia“ laimėjo 3 iš 8 rungtynių ir Argentinos lygoje pakilo iš paskutinės 24-osios į 22-ąją vietą. Po dviejų dienų D.Maradona paskelbė, kad grįžo į „Gimnasia“ trenerio pareigas.

Lapkričio 20 d. Londono „Tottenham Hotspur“ futbolo klubas pasirašė sutartį su portugalu treneriu Jose Mourinho (sutartis galios iki 2023 m. vasaros). Jis pakeitė nuo 2014 m. „Hotspur“ treniravusį argentinietį Mauricio Pochettino, kuriam vadovaujant ši komanda 2019 m. pateko į Čempionų lygos finalą. Anglijos lygoje „Hotspur“ per 12 turų iškovojo 14 taškų ir užėmė 14-ąją vietą.

Lapkričio 22 d. Kaire Afrikos vaikinų (iki 23 m.) futbolo čempionato finale Egiptas nugalėjo Dramblio Kaulo Krantą 2:1 (po pratęsimo). Bronzos medalius laimėjo Pietų Afrika. Šios trys komandos iškovojo kelialapius į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes.

Lapkričio 23 d. „World Athletics“ (Tarptautinė lengvosios atletikos federacija) paskelbė, kad geriausiais 2019 metų pasaulio lengvaatlečiais išrinkti maratono bėgikas Eliudas Kipchoge iš Kenijos ir amerikietė bėgikė Dalilah Muhammad. E.Kipchoge šiais metais ketvirtą kartą tapo Londono maratono nugalėtoju ir pirmas pasaulyje maratono trasą nubėgo greičiau nei per 2 valandas. D.Muhammad tapo pasaulio čempione ir du kartus gerino 400 m bėgimo su barjerais pasaulio rekordą.

Lapkričio 23 d. Helsingborge (Švedija) Europos akmenslydžio čempionėmis tapo Švedijos vyrų ir moterų rinktinės. Švedijos vyrai finale nugalėjo Šveicariją 9:3, moterys – Škotiją 5:4. Bronzos medalius iškovojo Škotijos vyrai ir Šveicarijos moterys. Per 45 žemyno čempionatus Švedijos moterys nugalėtojomis tapo 21 kartą, Švedijos vyrai – 12 kartų (daugiau tirulų iškovojo tik škotai, kurie čempionais tapo 13 kartų).

Lapkričio 23 d. Limoje futbolo Pietų Amerikos „Libertadores“ taurės finale Rio de Žaneiro „Flamengo“ nugalėjo Buenos Airių „River Plate“ 2:1. Finalo rungtynės turėjo būti žaidžiamos Čilės Santjage, bet dėl Čilėje vykstančių protestų prieš vyriausybę, perkeltos į Peru. Pirmą kartą finale buvo žaidžiamos vienerios rungtynės (iki tol komandos susitikdavo abiejų finalininkų aikštėse). „Flamengo“ antrą kartą žaidė finale ir antrą kartą (pirmą – 1981 m.) iškovojo „Libertadores“ taurę. „River Plate“ šį prizą laimėjo 4 kartus, tarp jų – pernai.

Lapkričio 23 d. Las Vegase profesionalų bokso mače dėl sunkaus svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBC versiją amerikietis Deontay Wilderis nugalėjo kubietį Luisą Ortizą (nokautu septintajame raunde). 34 metų D.Wilderis per profesionalo karjerą laimėjo 42 iš 43 mačų (1 mačas baigėsi lygiosiomis) ir dešimtąjį kartą apgynė pasaulio čempiono vardą pagal WBC versiją (čempionu tapo 2015 m. sausį).

Lapkričio 23 d. Anglijos futbolo čempiono vardą ginantis „Manchester City“ namie įveikė Londono „Chelsea“ 2:1 ir vėl pakilo į trečiąją vietą. Po 13 turų pirmauja „Liverpool“ (37 taškai), „Leicester City“ (29), „Manchester City“ (28), „Chelsea“ (26) ir „Wolverhampton Wanderers“ (19).

Lapkričio 23 d. Vokietijos futbolo lygos lyderė Mionchengladbacho „Borussia“ svečiuose pralaimėjo Berlyno „Union“ 0:2. Po 12 turų pirmauja Mionchengladbacho „Borussia“ (25 taškai), „Leipzig“, Miuncheno „Bayern“ (po 24), „Freiburg“ ir Gelzenkircheno „Schalke“ (po 22).

Lapkričio 24 d. Azijos futbolo Čempionų lygos nugalėtoju tapo Rijado „Al Hilal“ (Saudo Arabija). Finalo atsakomosiose rungtynėse „Al Hilal“ svečiuose nugalėjo „Urawa Red Diamonds“ (Japonija) 2:0 (pirmąsias rungtynes namie „Al Hilal“ laimėjo 1:0). „Al Hilal“ septintąjį kartą žaidė finale ir trečiąjį kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoju (du praėjusius – 1991 ir 2000 m.). Pagal titulų skaičių „Al Hilal“ pavijo turnyro rekordininką „Pohang Steelers“ (Korėja).

Lapkričio 24 d. Visloje (Lenkija) įvyko šiuolių su slidėmis pasaulio taurės pirmasis etapas. Jo nugalėtoju ir pirmuoju bendrosios įskaitos lyderiu tapo norvegas Danielis-Andre Tande. Kalnų slidinėjimo pasaulio taurės bendrosios įskaitos lyderiu tapo norvegas Henrikas Kristoffersenas, laimėjęs antrąjį etapą Levyje (Suomija).

Lapkričio 24 d. Madride vyrų teniso Daviso taurės finale Ispanija nugalėjo Kanadą 2:0. Šeštą kartą Daviso taurę iškovojusiai Ispanijai atstovavo pirmoji pasaulio raketė Rafaelis Nadalis, Roberto Bautista Agutas, Marcelis Granollersas, Feliciano Lopezas ir Pablo Carreno Busta (kapitonas Sergi Bruguera). Kanada pirmą kartą žaidė finale. Pusfinalyje Kanada nugalėjo Rusiją 2:1, Ispanija – Didžiąją Britaniją 2:1. Turnyras vyko pagal naują sistemą. Dėl Daviso taurės varžėsi 18 komandų, kurios vieną savaitę rungtyniavo Madride.