Sensacija: D. Labanauskas smiginio pasaulio čempionate iškopė į ketvirtfinalį

Londone tęsiasi smiginio (darts) pasaulio čempionatas („William Hill World Darts Championship“). Lietuvos atstovas 43-ejų metų Darius Labanauskas (82-oji pozicija pasaulio reitinge) šeštadienį „Alexadra Palace“ arenoje turnyro aštuntfinalyje susitiko su varžovu iš Anglijos 55-erių metų Steve'u Beatonu (25) ir įveikė priešininką rezultatu 4:2.

Darius Labanauskas iškovojo teisę žaisti pasaulio čempionato ketvirtfinalyje.<br> PA/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Dec 28, 2019, 3:50 PM, atnaujinta Dec 28, 2019, 11:32 PM

Mūsiškis yra pirmasis žaidėjas Lietuvos istorijoje, patekęs į pasaulio čempionato ketvirtfinalį.

Lietuvis partijoje iki keturių laimėtų setų nuolat pirmavo (1:0, 2:1, 3:2), o priešininkas dusyk lygino santykį (1:1, 2:2).

D.Labanausko taškų vidurkis partijoje buvo 94,25, o S.Beatono – 90,44. Maksimalų 180 taškų skaičių trijų strėlyčių kombinacijoje S.Beatonas pasiekė septynis kartus, o lietuvis – tik tris.

Aštuntfinalio mūšio nugalėtojas D.Labanauskas uždirbo 58,6 tūkst. eurų.

Prieš tai abu priešininkai yra tarpusavyje kovoję „Pro Tour“ serijos varžybose.

Ten abu kartus taip pat pergalę šventė D.Labanauskas (6:5 ir 6:5).

Šios aštuntfinalio poros nugalėtojas iš Lietuvos planetos pirmenybių Londone ketvirtfinalyje jėgas išbandys su pirmąjį reitingą pasaulyje turinčiu Nyderlandu atstovu Michaeliu van Gerwenu (1).

Pakeliui į ketvirtfinalį lietuvis dar įveikė anglą Matthew Edgarą (66) rezultatu 3:0 (preliminarus etapas), nugalėjo kitą Anglijos smiginio meistrą Ianą White'ą (9) santykiu 3:1 (1/32 finalo) ir buvo pajėgesnis prieš vokietį Maxą Hoppą (24) po šešių setų mūšio 4:2 (1/16 finalo).

Į trečiąjį pasaulio čempionato ratą D.Labanauskas buvo iškopęs pernai.

Šįmet Londone bendrasis prizų fondas yra beveik 3 mln. eurų (2,93 mln.).