Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo kelialapį į pasaulio čempionato atrankos kitą etapą

Liuksemburge baigėsi 2021 metų pasaulio vyrų rankinio čempionato atrankos Europos zonos pirmojo etapo pirmosios grupės kovos. Lemiamose trečiojo turo rungtynėse sekmadienį lietuviai rezultatu 25:24 (11:12, 14:12) nugalėjo Slovakiją, surinko 6 taškus, užėmė pirmąją vietą vietą ir iškovojo vienintelį kelialapį į antrąjį atrankos etapą.

Jonas Truchanovičius vedė Lietuvos rinktinę į pergalę.<br> lrytas.lt nuotr.

Jan 12, 2020, 5:41 PM, atnaujinta Jan 12, 2020, 11:21 PM

Lietuvos rankininkai prieš tai 36:25 nugalėjo Farerų salas, o vėliau 32:22 įrodė pranašumą prieš Liuksemburgą.

Slovakijos komanda, kuri su 4 taškais liko antra grupėje, 22:16 įveikė Liuksemburgą ir 27:26 laimėjo prieš Farerų salas.

Susitikimą geriau pradėjusi Lietuvos nacionalinė komanda keliskart buvo įgijusi dviejų įvarčių pranašumą (2:0, 3:1, 4:2), tačiau pirmojo kėlinio viduryje slovakai perėmė iniciatyvą ir baigiantis pirmajai susitikimo daliai net buvo atitrūkę 3 įvarčiais (12:9).

Užtikrintai pirmąjį kėlinį baigusi Lietuva sumažino atsilikimą iki minimalaus (11:12).

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai gana greitai vėl išsiveržė į priekį (13:12), o vėliau padidino pranašumą ir iki 3 įvarčių (15:12).

Varžovai perėmė iniciatyvą ir sužaidus 10 minučių Lietuva vėl atsiliko (16:17).

Tai buvo paskutinis kartas, kuomet mače pirmavo slovakai. Drausmingai žaidusi Lietuvos rinktinė iki pat mačo pabaigos buvo priekyje ir iškovojo pergalę – 25:24.

Visus tris atrankos mačus laimėjusiai Lietuvai šiose rungtynėse būtų užtekę ir lygiųjų.

Lietuvos rinktinei po šios pergalės atiteko vienintelis kelialapis į kitą atrankos etapą, kuriame teks kautis su kažkuria iš šiuo metu vykstančio Europos čempionato rinktinių.

Prie pergalės daugiausiai prisidėjo po 8 įvarčius pelnę Jonas Truchanovičius ir Aidenas Malašinskas, 4 įmetė Valdas Drabavičius, po 2 – Mindaugas Dumčius ir Mindaugas Tarcijonas, 1 – Skirmantas Plėta.

Slovakams net 7 įvarčius palnė Lubomiras Durišas, 5 – Tomašas Urbanas, o 4 – Martinas Stranovsky.