Pasaulio sporto savaitė: Rusijos dailiojo čiuožimo triumfas, teniso mūšiai ir K. Bryanto žūtis

Rusijos atstovai susižėmė didžiąją dalį medalių Europos dailiojo čiuožimo čempionate, čempionės vardą gynusi Naomi Osaka ir daugkartinė čempionė Serena Williams jau trečiajame rate iškrito iš Australijos teniso čempionato, Ispanijos rinktinės tapo Europos vyrų rankinio ir moterų vandensvydžio čempionėmis, Vengrijos komanda po ilgos pertraukos triumfavo žemyno vyrų vandensvydžio pirmenybėse.

Cori Gauff patiesė ne vieną teniso žvaigždę.<br>imago/scanpix nuotr.

Jan 27, 2020, 1:40 PM

Tuo tarpu kinė Ju Wenjun apgynė pasaulio šachmatų čempionės vardą, „Barcelona“ futbolininkai pralaimėjo pirmąsias rungtynes vadovaujant naujam treneriui, o savaitės pabaigoje pasaulį sukrėtė krepšinio legendos Kobe Bryanto žūtis.

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 20 d. Melburne prasidėjo Australijos atvirasis teniso čempionatas. Nugalėtojų vardus gina serbas Novakas Džokovičius ir japonė Naomi Osaka.

Sausio 22 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) nusprendė iš Uhanio, kuriame paplito koronavirusas, į kitus miestus perkelti olimpinių žaidynių moterų futbolo ir bokso atrankos turnyrus. Futbolo atrankos turnyras vasario mėnesį vyks kitame Kinijos mieste Nankine, bokso turnyro, irgi numatyto vasario mėnesį, vieta dar nepaskirta.

Sausio 22 d. Lozanoje baigėsi trečiosios žiemos jaunimo olimpinės žaidynės. Jose vyko 16 sporto šakų varžybos, dalyvavo apie 1788 sportininkai iš 79 šalių. Medalių įskaitoje nugalėjo Rusija (10 aukso, 11 sidabro ir 8 bronzos), čempionais tapo 23 šalių sportininkai.

Sausio 24 d. Paskelbta, kad brazilas tenisininkas Joao Souza, kuris 2015 m. ATP reitinge užėmė 69-ąją vietą, diskvalifikuotas iki gyvos galvos dėl dalyvavimo sutartuose mačuose. Jam taip pat skirta 200 tūkst. dolerių bauda.

Sausio 24 d. Stokholme Europos vyrų rankinio čempionato pusfinalyje Kroatija nugalėjo Norvegiją 29:28 (po dviejų pratęsimų), Ispanija – Slovėniją 34:32.

Sausio 24 d. Melburne iš Australijos atvirojo teniso čempionato trečiajame rate iškrito buvusios pasaulio pirmosios raketės amerikietė Serena Williams, japonė Naomi Osaka ir danė Caroline Wozniacki. 23 Didžiojo kirčio turnyrų laimėtoja, 38 metų S.Williams pralaimėjo kinei Wang Qiang 4:6, 7:6, 5:7, trečiąja skirstyta N.Osaka – 15-metei amerikietei Coco Gauff 3:6, 4:6, C.Wozniacki – tunisietei Ons Jabeur 5:7, 6:3, 5:7. Buvusi Australijos čempionato nugalėtoja 29 metų C.Wozniacki prieš mėnesį paskelbė, kad šis turnyras bus paskutinis jos profesionalės karjeroje.

Sausio 24 d. Vladivostoke mače dėl pasaulio moterų šachmatų čempionės vardo titulą gynusi kinė Ju Wenjun nugalėjo rusę Aleksandrą Goriačkiną 8,5:7,5 (pagrindinis mačas baigėsi 6:6, pratęsimą greitaisiais šachmatais Ju Wenjun laimėjo 2,5:1,5). Ju Wenjun pasaulio čempione tapo 2018 m. gegužę ir titulą apgynė antrą kartą.

Sausio 25 d. Budapešte Europos moterų vandensvydžio čempionato finale Ispanija nugalėjo Rusiją 13:12. Bronzos medalius laimėjo Vengrija. Čempionų vardus gynę Nyderlandai užėmė ketvirtąją vietą. Ispanės žemyno čempionėmis tapo antrąjį kartą (pirmąjį – 2014 m.).

Sausio 25 d. Grace pasibaigusiame Europos dailiojo čiuožimo čempionate Rusijos sportininkai laimėjo 10 iš 12 medalių (4 aukso, 3 sidabro ir 3 bronzos). Vyrų varžybų nugalėtoju tapo Dmitrijus Alijevas, moterų – Aliona Kostornaja, porų – Aleksandra Boikova ir Dmitrijus Kozlovskis, ledo šokių – Viktorija Sinicina ir Nikita Kacalapovas. Kitų šalių sportininkai laimėjo tik vieną sidabro (Prancūzija) ir vieną bronzos (Gruzija) medalį.

Sausio 25 d. „Barcelona“ futbolo klubas pralaimėjo pirmąsias rungtynes vadovaujant naujam treneriui Quique Setienui. Ispanijos lygoje „Barcelona“ svečiuose nusileido „Valencia“ 0:2. Vienvaldžiu lygos lyderiu tapo Madrido „Real“, svečiuose nugalėjęs Valjadolido „Real“ 1:0. Po 21 turo pirmauja Madrido „Real“ (46 taškai), „Barcelona“ (43), „Sevilla“ (38), „Getafe“ ir Madrido „Atletico“ (po 36).

Sausio 25 d. Vokietijos futbolo lygos lyderis „Leipzig“ svečiuose pralaimėjo Frankfurto „Eintracht“ 0:2. Po 19 turų pirmauja „Leipzig“ (40 taškų), čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ (39), Mionchengladbacho „Borussia“ (38), Dortmundo „Borussia“ (36), Lėverkuzeno „Bayer“ (34) ir Gelzenkircheno „Schalke“ (33).

Sausio 26 d. Stokholme Europos vyrų rankinio čempionato finale titulą gynusi Ispanija nugalėjo Kroatiją 22:20. Bronzos medalius laimėjo Norvegija. Geriausiu turnyro žaidėju išrinktas kroatas Domagojus Duvnjakas, rezultatyviausiu žaidėju tapo norvegas Sanderis Sagosenas (65 įvarčiai per 9 rungtynes). Ispaniją antrą kartą tapo žemyno čempione (pirmą – 2018 m.), Kroatija trečią kartą žaidė finale, bet dar nėra iškovojusi aukso medalių, Norvegija laimėjo pirmuosius Europos pirmenybių medalius.

Sausio 26 d. Radese (Tunisas) Afrikos vyrų rankinio čempionato finale Egiptas nugalėjo čempiono vardą gynusį Tunisą 27:23. Bronzos medalius laimėjo Alžyras. Egiptas žemyno čempionu tapo septintąjį kartą.

Sausio 26 d. Biatlono pasaulio taurės varžybose įvyko paskutinis etapas prieš pasaulio čempionatą, kuris prasidės vasario 13 d. Anterselvoje (Italija). Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po šešių etapų pirmauja prancūzas Martinas Fourcade‘as ir norvegė Tiril Eckhoff, antrąją vietą užima prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet ir italė Dorothea Wierer, trečiąją – norvegas Johannesas Thingnesas Bo ir švedė Hanna Oberg.

Sausio 26 d. Italijos futbolo lygoje taškus prarado visi lyderiai. Turino „Juventus“ svečiuose pralaimėjo „Napoli“ 1:2, Milano „Inter“ namie sužaidė lygiosiomis su „Cagliari“ 1:1, Romos „Lazio“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Roma“ 1:1. Po 21 turo pirmauja „Juventus“ (51 taškas), „Inter“ (48), „Lazio“ (46), „Roma“ (39) ir Bergamo „Atalanta“ (38).

Sausio 26 d. Nyderlandų futbolo lygos lyderis Amsterdamo „Ajax“ svečiuose pralaimėjo „Groningen“ 1:2. Po 20 turų pirmauja „Ajax“ (47 taškai), Alkmaro AZ (44), Roterdamo „Feyenoord“, Tilburgo „Willem II“ (po 37) ir „Eindhoven“ (36).

Sausio 26 d. Debrecene (Vengrija) baigėsi Europos greitojo čiuožimo trumpame take čempionatas. Daugiakovės čempionais tapo vengras Shaoangas Liu ir olandė Suzanne Schulting, medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (5 aukso, 3 sidabro ir 1 bronzos).

Sausio 26 d. Monte Karlo ralio (pasaulio ralio čempionato pirmojo etapo) nugalėtoju tapo belgas Thierry Neuville‘is („Hyundai“). Pasaulio čempiono vardą ginantis estas Ottas Tanakas („Hyundai“) iki finišo nenuvažiavo.

Sausio 26 d. Budapešte Europos vyrų vandensvydžio čempionato finale Vengrija nugalėjo Ispaniją 14:13 (po baudinių serijos). Bronzos medalius laimėjo Juodkalnija. Čempionės vardą gynusi Serbija užėmė penktąją vietą. Vengrija žemyno čempione tapo 13-ąjį kartą, bet aukso medalius iškovojo po 21 metų pertraukos.

Sausio 26 d. Netoli Kalabaso (Kalifornija, JAV) per sraigtasparnio avariją žuvo vienas geriausių visų laikų pasaulio krepšininkų Kobe Bryantas (41), jo duktė Gianna (13) ir dar septyni žmonės.

REPORTERIS: KT konstatavo, kad R. Žemaitaitis pažeidė Konstituciją