Pasaulio sporto savaitė: teniso čempionai, pergalė po 50 metų pertraukos ir kylantis „Bayern“

Turnyro rekordininkas sebas Novakas Džokovičius ir pirmąjį Didžiojo kirčio titulą iškovojusi amerikietė Sofia Kenin tapo Australijos atvirojo teniso čempionato nugalėtojais, „Kansas City Chiefs“ po 50 metų pertraukos išplėšė pergalę amerikietiško futbolo NFL lygos finale.

Pirmąkart į „Australian Open“ finalą patekusi S.Kenin įsiveržė į teniso elitą.<br>AFP/„Scanpix“ nuotr.

2020-02-03 16:12

Tuo tarpu kelios sporto organizacijos dėl koronaviruso atšaukė Kinijoje planuotas varžybas, regbininkai sužaidė pirmąsias Šešių tautų taurės rungtynes, o Vokietijos futbolo lygoje į pirmąją vietą pakilo čempionas Miuncheno „Bayern“.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 29 d. Pasaulio lengvosios atletikos federacija („World Athletics“) dėl koronaviruso nukėlė pasaulio uždarų patalpų čempionatą, kuris buvo numatytas kovo 13-15 d. Nankine. Turnyras nukeltas į 2021 metus. Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) atšaukė kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etapą, kuris buvo numatytas vasario 15-16 d. Jancine. Pasaulio taurės etapas Kinijoje turėjo vykti pirmą kartą. Sausio 30 d. paskelbta, kad nukeliamas Kinijos futbolo super lygos sezonas, kurio pradžia buvo numatyta vasario 22 d., ir sustabdytas Kinijos krepšinio lygos sezonas.

Sausio 29 d. Iš Australijos atvirojo teniso čempionato Melburne iškrito pirmoji pasaulio raketė ispanas Rafaelis Nadalis. Jis ketvirtfinalyje pralaimėjo austrui Dominicui Thiemui 6:7, 6:7, 6:4, 6:7.

Sausio 30 d. Australijos atvirojo teniso čempionato pusfinalyje serbas Novakas Džokovičius nugalėjo šveicarą Rogerį Federerį 7:6, 6:4, 6:3. 32 metų N.Džokovičius į Didžiojo kirčio turnyro finalą pateko 26-ąjį kartą. Iš moterų turnyro iškrito pirmoji pasaulio raketė australė Ashleigh Barty, pusfinalyje pralaimėjusi amerikietei Sofiai Kenin 6:7, 5:7.

Sausio 31 d. Australijos atvirojo teniso čempionato pusfinalyje austras Dominicas Thiemas nugalėjo vokietį Alexanderį Zverevą 3:6, 6:4, 7:6, 7:6. 26 metų D.Thiemas į Didžiojo kirčio turnyrų finalą pateko trečią kartą (du praėjusius kartus – Prancūzijos čempionate).

Vasario 1 d. Australijos atvirojo teniso čempionato moterų finale amerikietė Sofia Kenin nugalėjo ispanę Garbinę Muguruzą 4:6, 6:2, 6:2. WTA reitinge 15-ąją vietą užimanti 21 metų S.Kenin iškovojo ketvirtąjį WTA titulą, bet Didžiojo kirčio turnyruose iki šių metų nebuvo nė karto patekusi į ketvirtfinalį. G.Muguruza žaidė ketvirtajame Didžiojo kirčio turnyrų finale (ji buvo 2016 m. Prancūzijos ir 2017 m. Vimbldono čempionė).

Vasario 1 d. Prasidėjo regbio Šešių tautų turnyras. Atidarymo rungtynėse čempiono vardą ginantis Velsas namie nugalėjo Italiją 42:0.

Vasario 1 d. Vokietijos futbolo lygoje pasikeitė lyderis. Čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ svečiuose nugalėjo „Mainz“ 3:1 ir aplenkė „Leipzig“, kuris namie sužaidė lygiosiomis su Mionchengladbacho „Borussia“ 2:2. Po 20 turų keturias pirmaujančias komandas „Bayern“ (42 taškai), „Leipzig“ (41), Dortmundo „Borussia“ (39) ir Mionchengladbacho „Borussia“ (39) skiria tik trys taškai.

Vasario 1 d. Ispanijos futbolo lygoje Madrido derbyje „Real“ namie nugalėjo „Atletico“ 1:0. Po 22 turų pirmauja Madrido „Real“ (49 taškai), „Barcelona“ (46), „Getafe“ (39), „Sevilla“ (39), „Valencia“ (37) ir „Atletico“ (36).

Vasario 2 d. Anglijos futbolo čempiono vardą ginantis „Manchester City“ svečiuose pralaimėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 0:2 ir dar labiau atsiliko nuo lyderio „Liverpool“, kuris namie nugalėjo „Southampton“ 4:0. Po 25 turų pirmauja pralaimėjimų nepatyręs „Liverpool“ (73 taškai), „Manchester City“ (51), „Leicester City“ (49), Londono „Chelsea“ (41) ir „Tottenham Hotspur“ (37).

Vasario 2 d. Turkijos futbolo lygos lyderis „Sivasspor“ svečiuose pralaimėjo „Gaziantep“ 1:5. Po 20 turų pirmauja „Sivasspor“ (41), Stambulo „Basaksehir“ (39), „Trabzonspor“ (38), „Alanyaspor“ (38), Stambulo „Fenerbahçe“ (37) ir Stambulo „Galatasaray“ (36).

Vasario 2 d. Australijos atvirojo teniso čempionato vyrų finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo austrą Dominicą Thiemą 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4. 32 metų N.Džokovičius aštuntąjį kartą tapo Australijos čempionu (jis yra šio turnyro rekordininkas) ir iškovojo 17-ąjį Didžiojo kirčio titulą (šveicaras Rogeris Federeris laimėjo 20 Didžiojo kirčio turnyrų, ispanas Rafaelis Nadalis – 19).

Vasario 2 d. Šuolių su slidėmis pasaulio taurės bendrosios įskaitos lyderiu tapo austras Stefanas Kraftas. Jis laimėjo etapą Sapore ir aplenkė nuo sausio pradžios pirmavusį vokietį Karlą Geigerį. Antrąją vietą užima K.Geigeris, trečiąją – lenkas Dawidas Kubackis.

Vasario 2 d. Majamyje amerikietiško futbolo Šiaurės Amerikos Nacionalinės futbolo lygos (NFL) finale („Super Bowl“) „Kansas City Chiefs“ nugalėjo „San Francisco 49ers“ 31:20. „Chiefs“ antrą kartą tapo NFL čempionu (pirmą – 1969 m.).