Pasaulio sporto savaitė. N. Džokovičiaus sugrįžimas į viršūnę, futbolo favoritų mačai ir sportininkus išvijusi audra

Serbas Novakas Džokovičius grįžo į pasaulio teniso reitingo viršūnę, Ispanijos futbolo taurės ketvirtfinalyje krito abu garsiausi šalies klubai „Barcelona“ ir Madrido „Real“, Vokietijos ir Portugalijos futbolo lygose įvyko lyderių dvikovos, vokietis Timo Bollis tapo stipriausių Europos stalo tenisininkų turnyro rekordininku, švedas Armandas Duplantis pagerino šuolių su kartimis pasaulio rekordą, o audra Ciara sujaukė Anglijos, Belgijos ir Nyderlandų sporto varžybų tvarkaraštį.

Novakas Džokovičius.<br>Zumapress/Scanpix nuotr.

Feb 10, 2020, 2:23 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 3 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge į pirmąja vietą po 13 savaičių pertraukos grįžo serbas Novakas Džokovičius, aplenkęs ispaną Rafaelį Nadalį. R.Nadalis per karjerą ATP reitinge pirmavo 209 savaites, N.Džokovičius – 275 savaites. Trečiąją vietą užima šveicaras Rogeris Federeris, kuris 2014-2018 m. su pertraukomis buvo pirmoji pasaulio raketė 310 savaičių (daugiausiai istorijoje). Moterų teniso asociacijos (WTA) reitingo pirmojoje vietoje liko australė Ashleigh Barty (ji pirmauja nuo 2019 m. rugsėjo).

Vasario 4 d. Hradec Kralovėje (Čekija) ledo ritulio Čempionų lygos finale Gioteborgo „Frolunda“ nugalėjo Hradec Kralovės „Mountfield“ 3:1. „Frolunda“ čempione tapo ketvirtą kartą per šešis Čempionų lygos sezonus.

Vasario 6 d. Iš Ispanijos futbolo taurės turnyro ketvirtfinalyje iškrito abu garsiausi šalies klubai. Madrido „Real“ namie pralaimėjo San Sebastiano „Real Sociedad“ 3:4, „Barcelona“ svečiuose – Bilbao „Athletic“ 0:1. Kitas ketvirtfinalio rungtynes laimėjo „Granada“ ir antrojoje lygoje žaidžiantis „Mirandes“.

Vasario 7 d. Ajūne (Marokas) Afrikos salės futbolo čempionato finale titulą gynęs Marokas nugalėjo Egiptą 5:0. Bronzos medalius laimėjo Angola. Visi trys prizininkai iškovojo kelialapius į pasaulio čempionatą, kuris 2020 m. rudenį vyks Lietuvoje. Afrikos čempionatas buvo surengtas Maroko užgrobtoje Vakarų Afrikos teritorijoje, todėl dalyvauti turnyre atsisakė Pietų Afrikos Respublika.

Vasario 8 d. Seule baigėsi Keturių žemynų dailiojo čiuožimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Japonija (2 aukso ir 1 bronzos). Kitų dviejų rungčių čempionais tapo JAV ir Kinijos sportininkai.

Vasario 8 d. Švedas Armandas Duplantis lengvosios atletikos turnyre Torūnėje (Lenkija) šuolių su kartimi varžybose peršoko 6,17 m ir pasiekė pasaulio uždarų patalpų rekordą. Iki tol rekordas nuo 2014 m. priklausė prancūzui Renaud Lavillenie (6,16 m).

Vasario 8 d. Portugalijos futbolo lygos lyderių rungtynėse „Porto“ namie nugalėjo Lisabonos „Benfica“ 3:2. Po 20 turų pirmauja „Benfica“ (54 taškai), „Porto“ (50), Lisabonos „Sporting“ (35) ir Bragos „Sporting“ (34).

Vasario 9 d. Vokietijos futbolo lygos lyderių rungtynėse Miuncheno „Bayern“ ir „Leipzig“ sužaidė lygiosiomis 0:0. Šios komandos padidino persvarą prieš artimiausią persekiotoją Dortmundo „Borussia“, kuri svečiuose pralaimėjo Lėverkuzeno „Bayer“ 3:4. Po 21 turo pirmauja „Bayern“ (43 taškai), „Leipzig“ (42), Mionchengladbacho „Borussia“, Dortmundo „Borussia“ (po 39) ir „Bayer“ (37).

Vasario 9 d. Italijos futbolo lygoje Milano klubų rungtynėse „Inter“ namie nugalėjo „Milan“ 4:2. „Inter“ pavijo lyderį Turino „Juventus“, kuris svečiuose pralaimėjo Veronos „Hellas“ 1:2. Po 23 turų pirmauja „Inter“, „Juventus“ (po 54 taškus), Romos „Lazio“ (53) ir Bergamo „Atalanta“ (42).

Vasario 9 d. Trečiose iš eilės rungtynėse taškus prarado Turkijos futbolo lygos lyderis „Sivasspor“, namie sužaidęs lygiosiomis su Stambulo „Basaksehir“ 1:1. Po 21 turo net šešias pirmaujančias komandas skiria tik 4 taškai. Tai – „Sivasspor“ (42), „Trabzonspor“ (41; žaidė 20 rungt.), „Basaksehir“ (40), „Alanyaspor“, Stambulo „Galatasaray“ (po 39) ir Stambulo „Fenerbahçe“ (38).

Vasario 9 d. Lagūnos San Kristobalyje (Kanarų salos, Ispanija) Vyrų krepšinio Tarpžemyninės taurės finale Lagūnos „Tenerife“ nugalėjo Bolonijos „Virtus“ 80:72. „Tenerife“ antrą kartą iškovojo Tarpžemyninę taurę (pirmą – 2017 m.).

Vasario 9 d. Montro (Šveicarija) stalo teniso Europos „Top 16“ taurės vyrų finale vokietis Timo Bollis nugalėjo slovėną Darko Jorgičių 4:1, moterų finale vokietė Petrissa Solja nugalėjo olandę Britt Eerland 4:2. P.Solja šį turnyrą laimėjo antrus metus iš eilės, T.Bollis – septintąjį kartą ir pagal titulų skaičių pavijo turnyro rekordininką švedą Janą-Ovę Waldnerį.

Vasario 9 d. Dėl stiprios audros Atlanto vandenyno pakrantėje nukeltos visos sekmadienį numatytos Nyderlandų ir Belgijos futbolo lygų rungtynės. Taip pat nukelti kai kurie kiti šiose šalyse bei Anglijoje atvirame ore planuoti sporto renginiai.