Lietuvos sporto savaitė: kauniečių pergalės, imtynininkų medaliai ir D. Sabonio žvaigždė

Kauno „Žalgiris“ po metų pertraukos susigrąžino Lietuvos krepšinio taurę, Domantas Sabonis pirmą kartą žaidė NBA Žvaigždžių rungtynėse, Kristupas Šleiva ir Danutė Domikaitytė lipo ant Europos imtynių čempionato garbės pakylos

Žalgiriečiai iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę.<br>G.Šiupario nuotr.

Feb 17, 2020, 12:57 PM

Tuo tarpu Kauno „Aistės“ laimėjo Lietuvos moterų krepšinio taurę, „Kupiškio“ futbolo klubas buvo išmestas iš Lietuvos pirmosios lygos, tenisininkė Justina Mikulskytė toliau kilo WTA reitinge, o Lietuvos biatlonininkai pasaulio čempionate rinko pasaulio taurės taškus.

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 10 d. Donatas Tarolis (Klužo „Universitatea“) tapo Rumunijos krepšinio taurės laimėtoju ir buvo išrinktas naudingiausiu finalo ketverto žaidėju. „Universitatea“ finale nugalėjo „Oradea“, kurioje žaidžia Artūras Valeika.

Vasario 10 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis pakilo iš 73-iosios į 65-ąją vietą, Laurynas Grigelis nukrito iš 429-osios įį 458-ąją vietą (žemiausią nuo 2016 m. rugpjūčio), Julius Tverijonas nukrito iš 782-iosios į 785-ąją vietą. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge Justina Mikulskytė pakilo iš 609-osios į 607-ąją vietą (aukščiausią karjeroje), Iveta Dapkutė nukrito iš 912-oios į 914-ąją vietą.

Vasario 11 d. Lietuvos futbolo federacijos Drausmės komitetas dėl manipuliavimo rezultatais pašalino „Kupiškio“ klubą iš Lietuvos pirmosios lygos.

Vasario 12 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate sužaistos paskutinės rungtynės prieš Visų Žvaigždžių savaitgalį. „Indiana Pacers“ su Domantu Saboniu laimėjo 32 iš 55 rungtynių ir Rytų grupėje užima šeštąją vietą, „Memphis Grizzlies“ su Jonu Valančiūnu laimėjo 28 iš 54 rungtynių ir Vakarų grupėjė užima aštuntąją vietą. D.Sabonis pelno 18,3 taško, atkovoja 12,5 kamuolio ir atlieka 4,8 rezultatyvais perdavimo, J.Valančiūnas pelno 14,9 taško ir atkovoja 10,5 kamuolio.

Vasario 12 d. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Apeliacinis licencijavimo komitetas suteikė A lygos licenciją Gargždų „Bangai“. Alytaus „Dainavos“ ir Telšių „Džiugo“ prašymai buvo atmesti. Anksčiau A lygos licencijos suteiktos Marijampolės „Sūduvai“, Vilniaus „Žalgiriui“, Vilniaus „Riteriams“, „Kauno Žalgiriui“ ir „Panevėžiui“.

Vasario 12 d. Kristupas Šleiva iškovojo Romoje vykusio Europos imtynių čempionato bronzos medalį. Jis užėmė trečiąją vietą graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 67 kg. Lietuvos imtyninkai iškovojo pirmą Europos čempionatų medalį nuo 2012 metų. Graikų-romėnų imtynėse Eividas Stankevičius (iki 87 kg) užėmė penktąją vietą, kiti keturi lietuviai pralaimėjo pirmiems varžovams. Graikų-romėnų imtynių komandų įskaitoje Lietuva užėmė 17-ąją vietą (nugalėjo Rusija).

Vasario 13 d. Mindaugas Kupšas (Jeruzalės „Hapoel“) tapo Izraelio krepšinio taurės laimėtoju. M.Kupšas finale, kuriame „Hapoel“ nugalėjo Naharijos „Ironi“, nežaidė dėl legionierių limito.

Vasario 13 d. Anterselvoje (Pietų Tirolis, Italija) pasaulio biatlono čempionato mišrios estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 16-ąją vietą (čempionais tapo norvegai).

Vasario 13 d. Danutė Domikaitytė iškovojo Europos imtynių čempionato bronzos medalį. Ji užėmė trečiąją vietą moterų imtynių svorio kategorijoje iki 68 kg. Tai pirmasis Lietuvos moterų medalis Europos imtynių čempionatuose. Kitos dvi lietuvės pralaimėjo pirmoms varžovėms. Moterų imtynių komandų įskaitoje Lietuva užėmė 16-ąją vietą (nugalėjo Rusija).

Vasario 13 d. Ljevene (Aukštutinė Prancūzija) vykusiame Europos badmintono komandų čempionate Lietuvos vyrų ir moterų rinktinės pirmojo etapo grupėse laimėjo po vieną mačą ir užėmė trečiąsias vietas tarp keturių komandų. Lietuvos vyrai nugalėjo Liuksemburgą 5:0, bet pralaimėjo Slovakijai 0:5 ir Nyderlandams 0:5. Lietuvos moterys nugalėjo Islandiją 4:1, bet pralaimėjo Belgijai 0:5 ir Rusijai 0:5. Čempionate dalyvavo 34 vyrų ir 29 moterų komandos.

Vasario 14 d. Europos imtynių čempionato laisvųjų imtynių varžybose visi trys Lietuvos sportininkai pralaimėjo pirmiesiems varžovams. Laisvųjų imtynių komandų įskaitoje Lietuva užėmė 23-iąją vietą (nugalėjo Rusija). Europos čempionate dalyvavo 12 Lietuvos imtynininkų. Medalių įskaitoje du bronzos medalius laimėjusi Lietuva užėmė 20-ąją vietą.

Vasario 14 d. Pasaulio biatlono čempionato moterų sprinto lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 34-ąją vietą, Gabrielė Leščinskaitė – 69-ąją (čempione tapo norvegė Marte Olsbu Roiseland). N.Kočergina iškovojo pirmuosius pasaulio taurės taškus šį sezoną.

Vasario 15 d. Lietuvos moterų rankinio lygoje Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo čempionės vardą ginančią „Garliavą“ 36:35 ir užsitikrino pirmąją vietą reguliariajame sezone. Iki jo pabaigos likus vienerioms rungtynėms „Žalgiris“ turi 19 taškų, „Garliava“ – 13.

Vasario 15 d. Klaipėdoje moterų krepšinio Lietuvos taurės finale Kauno „Aistės“ nugalėjo Vilniaus „Kibirkštį“ 79:71. „Aistės“ šalies taurę iškovojo antrus metus iš eilės. Naudingiausia rungtynių žaidėja išrinkta Santa Baltkojienė („Aistės“).

Vasario 15 d. Klaipėdoje vyrų krepšinio Lietuvos taurės pusfinalyje Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 82:72, Vilniaus „Rytas“ – Klaipėdos „Neptūną“ 96:71.

Vasario 15 d. Pasaulio biatlono čempionato vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 28-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 50-ąją, Tomas Kaukėnas – 62-ąją (čempionu tapo rusas Aleksandras Loginovas).

Vasario 16 d. Baigėsi Lietuvos moterų tinklinio lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoju tapo „Kaunas“ (35 taškai per 12 rungtynių), antrąją vietą užėmė Alytaus „Prekyba“ (27), trečiąją – Jonavos „Aušrinė“ (26).

Vasario 16 d. Pasaulio biatlono čempionato vyrų persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 31-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 48-ąją (čempionu tapo prancūzas Emilienas Jacqelinas). Moterų persekiojimo lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 56-ąją vietą (čempione tapo italė Dorothea Wierer).

Vasario 16 d. Bratislavoje salės riedulio vyrų Europos Iššūkio taurės antrosios pakopos turnyre Širvintų „Baltic Champs“ užėmė trečiąją vietą (22 taškai per 6 rungtynes). Kelialapius į aukštesnę pakopą iškovojo dvi pirmąsias vietas užėmusios „Rača“ (Slovakija) ir „Lipovci“ (Slovėnija).

Vasario 16 d. Klaipėdoje Lietuvos vyrų krepšinio taurės finale Kauno „Žalgiris“ nugalėjo titulą gynusį Vilniaus „Rytą“ 80:60. Naudingiausiu finalo ketverto žadiėju išrinktas Edgaras Ulanovas („Žalgiris“). „Žalgiris“ šalies taurę iškovojo devintąjį kartą, E.Ulanovas naudingiausio prizu apdovanotas ketvirtą kartą.

Vasario 16 d. Rokas Giedraitis (Berlyno ALBA), Jonas Mačiulis (Atėnų AEK) ir Saulius Kulvietis (Dižono JDA) tapo nacionalinių krepšinio taurių laimėtojais. Vokietijos taurės finale ALBA nugalėjo Oldenburgo EWE 89:67, o R.Giedraitis pelnė 13 taškų. Graikijos taurės finale AEK nugalėjo Patrų „Prometheas“, o J.Mačiulis pelnė 9 taškus. Prancūzijos lygos taurės finale JDA nugalėjo Vilerbano ASVEL, o S.Kulvietis pelnė 4 taškus.

Vasario 16 d. Domantas Sabonis pirmą kartą dalyvavo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Žvaigždžių rungtynėse. Čikagoje vykusiose rungtynėse jis atstovavo LeBrono komandai, kuri nugalėjo Giannio komandą 157:155. D.Sabonis žaidė 19 min. ir pelnė 2 taškus.