Pasaulio sporto savaitė: bausmė „Manchester City“, šoklusis švedas ir danų dominavimas badmintone

Švedas Armandas Duplantis antrą kartą per mėnesį pagerino šuolių su kartimi pasaulio rekordą, „Manchester City“ futbolo klubas buvo pašalintas iš Europos turnyrų, Nyderlandų sportininkai laimėjo daugiausiai medalių pasaulio greitojo čiuožimo pirmenybėse, Europos imtynių ir pasaulio rogučių sporto čempionatuose dažniausiai skambėjo Rusijos himnas, o Danijos badmintonininkai pratęsė įspūdingą dominavimą Europos pirmenybėse.

Anglų klubo UEFA nepasigailėjo.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Feb 17, 2020, 2:20 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 14 d. Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) dėl licencijavimo ir finansinių pažeidimų dviem sezonams pašalino „Manchester City“ klubą iš Europos turnyrų ir skyrė jam 30 mln. eurų baudą.

Vasario 15 d. Švedas Armandas Duplantis lengvosios atletikos varžybose Glazge pagerino šuolių su kartimi uždarų patalpų pasaulio rekordą (6,18 m). Jis pasaulio rekordą pagerino antrą kartą šį mėnesį.

Vasario 15 d. Prancūzijos futbolo lygoje penkių pergalių seriją nutraukė ir taškus prarado čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG, svečiuose sužaidęs lygiosiomis su „Amiens“ 4:4. Po 25 turų pirmauja PSG (62 taškai), Marselio „Olympique“ (52), Reno „Stade“ (41) ir Lilio „Olympique“ (40).

Vasario 15 d. Portugalijos futbolo lygoje antras iš eilės rungtynes pralaimėjo lyderė Lisabonos „Benfica“, namie nusileidusi Bragos „Sporting“ 0:1. Artimiausias persekiotojas „Porto“ svečiuose nugalėjo Gimaranešo „Vitoria“ 2:1 . Po 21 turo pirmauja „Benfica“ (54 taškai), „Porto“ (53), Bragos „Sporting“ (37) ir Lisabonos „Sporting“ (36).

Vasario 16 d. Nyderlandų futbolo lygoje lyderis Amsterdamo „Ajax“ padidino persvarą prieš artimiausią persekiotoją Alkmaro AZ. „Ajax“ namie nugalėjo „Waalwijk“ 3:0, o AZ svečiuose pralaimėjo Ensedės „Twente“ 0:2. Po 22 turų pirmauja „Ajax“ (53 taškai), AZ (47), Roterdamo „Feyenoord“ (43) ir „Eindhoven“ (42).

Vasario 16 d. Turkijos futbolo lygos lyderių rungtynėse „Trabzonspor“ namie nugalėjo „Sivasspor“ 2:1. Po 22 turų pirmauja „Trabzonspor“ (44 taškai), „Basaksehir“ (43), „Sivasspor“ ir Stambulo „Galatasaray“ (po 42).

Vasario 16 d. Italijos futbolo lygoje dėl pirmosios vietos kovojančių komandų rungtynėse Romos „Lazio“ namie nugalėjo Milano „Inter“ 2:1. Vienvaldžiu lyderiu tapo Turino „Juventus“, namie nugalėjęs „Brescia“ 2:0. Po 24 turų pirmauja „Juventus“ (57 taškai), „Lazio“ (56), „Inter“ (54), Bergamo „Atalanta“ (45) ir „Roma“ (39).

Vasario 16 d. Ispanijos futbolo lygoje taškus prarado lyderis Madrido „Real“, namie sužaidęs lygiosiomis su Vigo „Celta“ 2:2. Prie lyderio priartėjo „Barcelona“, namie nugalėjusi „Getafe“ 2:1. Po 24 turų pirmauja „Real“ (53 taškai), „Barcelona“ (52), „Getafe“ (42), Madrido „Atletico“ ir „Sevilla“ (po 40).

Vasario 16 d. Sočyje baigėsi pasaulio rogučių sporto čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė Rusija (5 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos) ir Vokeitija (2 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos). Čempionais tapo tik šių dviejų šalių sportininkai.

Vasario 16 d. Solt Leik Sityje baigėsi pasaulio atskirų nuotolių greitojo čiuožimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (7 aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos), kurių sportininkai laimėjo beveik pusės (7 iš 16) rungčių varžybas. Olandė Jutta Leerdam ir rusas Pavelas Kuližnikovas laimėjo po du aukso medalius.

Vasario 16 d. Romoje baigėsi Europos imtynių čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (9 aukso, 6 sidabro ir 7 bronzos), kurios sportininkai laimėjo beveik trečdalį (9 iš 30) rungčių. Aukso medalius iškovojo 14 šalių imtynininkai.

Vasario 16 d. Ljevene (Prancūzija) Europos komandų badmintono čempionato vyrų finale Danija nugalėjo Nyderlandus 3:0, moterų finale Danija nugalėjo Vokietiją 3:1. Bronzos medalius iškovojo Prancūzijos ir Rusijos vyrai bei Prancūzijos ir Škotijos moterys. Danijos vyrai aukso medalius iškovojo visuose aštuoniuose Europos čempionatuose, moterys – šeštą kartą per aštuonis čempionatus (jie rengiami nuo 2006 m.).

Vasario 16 d. Švedijos ralio (pasaulio čempionato antrojo etapo) nugalėtoju tapo britas Elfynas Evansas („Toyota“), iškovojęs antrąją pergalę karjeroje. Pasaulio čempionato bendrojoje įskaitoje pirmauja vienodai taškų surinkę E.Evansas ir belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“).

Vasario 16 d. Baigėsi bobslėjaus pasaulio taurės sezonas, kurio paskutinis etapas buvo surengtas Siguldoje (Latvija). Vokietijos sportininkai per sezoną laimėjo 14 iš 24 lenktynių. Pasaulio taures iškovojo vokiečio Francesco Friedricho dviviečių ir keturviečių bei vokietės Stephanie Schneider dviveičių ekipažai.

Vasario 16 d. Roterdamo atvirojo teniso čempionato („ATP 500“) finale prancūzas Gaelis Monfilsas nugalėjo kanadietį Felixą Auger-Aliassime‘ą 6:2, 6:4. 33 metų G.Monfilsas iškovojo antrąjį titulą šį sezoną ir dešimtąjį titulą karjeroje. 19-metis F.Auger-Aliassime‘as žaidė ketvirtajame finale, bet dar nelaimėjo nė vieno turnyro.

Vasario 16 d. Anterselvoje (Pietų Tirolis, Italija) vykstančiame pasaulio biatlono čempionate medalių įskaitoje po penkių rungčių pirmauja Norvegija (2 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos). Norvegė Marte Olsbu Roiseland per trejas lenktynes iškovojo du aukso ir vieną bronzos medalį.

Vasario 16 d. Čikagoje įvyko Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Žvaigždžių rungtynės, kuriose LeBrono komanda nugalėjo Giannio komandą 157:155. Naudingiausiu žaidėju išrinktas Kawhi Leonardas („Los Angeles Clippers“).