Pasaulio sporto savaitė. Panika Italijoje, bokso milžinų mačas ir K. Clijsters sugrįžimas

Futbolo Čempionų lygoje sužaistos pirmosios atkrintamųjų varžybų rungtynės, Šiaurės Italijos sporto arenas ištuštino koronaviruso baimė, britas Tysonas Furry iškovojo paskutinį trūkstamą pasaulio bokso čempiono diržą, norvegė Marte Olsbu-Roiseland tapo pirmąja biatlonininke, per vieną pasaulio čempionatą iškovojusia septynis medalius, o buvusi pirmoji pasaulio raketė Kim Clijsters po septynerių metų pertraukos grįžo į didįjį tenisą.

Tysonas Furry techniniu nokautu nugalėjo Deontay Wilderį.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Feb 24, 2020, 4:29 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 17 d. Profesionalės karjerą atnaujinusi belgė Kim Clijsters teniso turnyro Dubajuje pirmajame rate pralaimėjo ispanei Garbinei Muguruzai 2:6, 6:7. 36 metų trijų vaikų motina K.Clijsters, kuri buvo keturių Didžiojo kirčio turnyrų nugalėtoja, profesionalių turnyruose nedalyvavo nuo 2012 metų rudens.

Vasario 18 d. Futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Madrido „Atletico“ namie nugalėjo „Liverpool“ 1:0, Dortmundo „Borussia“ – Paryžiaus PSG 2:1. „Liverpool“ nutraukė 14 nepralaimėtų rungtynių seriją ir patyrė tik ketvirtą pralaimėjimą šį sezoną (skaičiuojant visus turnyrus).

Vasario 19 d. Futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Bergamo „Atalanta“ namie nugalėjo „Valencia“ 4:1, „Leipzig“ svečiuose nugalėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 1:0.

Vasario 22 d. Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte pranešė, kad dėl koronaviruso sukeltos epidemijos grėsmės atšaukti visi sporto renginiai, kurie savaitgalį turėjo vykti Lombardijoje ir Venete. Vėliau paskelbta, kad sporto varžybos ir kiti masiniai renginiai nebus rengiami iki kovo 1 dienos.

Vasario 22 d. Las Vegase bokso mače dėl sunkaus svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBC versiją britas Tysonas Furry nugalėjo titulą gynusį amerikietį Deontay Wilderį. 31-erių T.Furry, kuris taip pat yra pasaulio čempionas pagal WBA, IBF, WBO ir IBO versijas, per profesionalo karjerą laimėjo 30 iš 31 mačo (vieną mačą baigė lygiosiomis). 34-erių D.Wilderis patyrė pirmą pralaimėjimą per 44 mačus (vieną mačą baigė lygiosiomis).

Vasario 22 d. Dubajaus teniso čempionato („WTA Premier“) finale rumunė Simona Halep nugalėjo kazachstanietę Jeleną Rybakiną 3:6, 6:3, 7:6.

Vasario 22 d. Ispanijos futbolo lygoje pasikeitė lyderis. Madrido „Real“ svečiuose pralaimėjo Valensijos „Levante“ 0:1, o „Barcelona“ namie nugalėjo „Eibar“ 5:0. Po 25 turų pirmauja čempionės vardą ginanti „Barcelona“ (55 taškai), Madrido „Real“ (53), Madrido „Atletico“, „Sevilla“ (po 43), „Getafe“ (42) ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (40; žaidė 24 rungtynes).

Vasario 22 d. Anglijos futbolo lygoje dėl antrosios vietos kovojančių komandų rungtynėse „Manchester City“ svečiuose nugalėjo „Leicester City“ 1:0. Dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojančių komandų rungtynėse Londono „Chelsea“ namie nugalėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 2:1. Po 27 turų pirmauja nė vieno pralaimėjimo nepatyręs „Liverpool“ (76 taškai; žaidė 26 rungtynes), čempiono vardą ginantis „Manchester City“ (57), „Leicester City“ (50), „Chelsea“ (44), „Manchester United“ (41), „Tottenham Hotspur“ ir „Sheffield United“ (po 40).

Vasario 22 d. Vokietijos futbolo lygoje visi trys lyderiai iškovojo pergales. Po 23 turų pirmauja čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ (49 taškai), „Leipzig“ (48), Dortmundo „Borussia“ (45), Mionchengladbacho „Borussia“ ir Lėverkuzeno „Bayer“ (po 43).

Vasario 22 d. Prancūzijos futbolo lygos lyderis Paryžiaus PSG padidino persvarą prieš artimiausią persekiotoją Marselio „Olympique“, kuris namie pralaimėjo „Nantes“ 1:3. Po 26 turų pirmauja čempiono vardą ginantis PSG (65 taškai), Marselio „Olympique“ (52), Reno „Stade“ (44) ir Lilio „Olympique“ (43).

Vasario 23 d. Nyderlandų futbolo lygos lyderis Amsterdamo „Ajax“ svečiuose pralaimėjo Almelo „Heracles“ 0:1. Po 23 turų pirmauja „Ajax“ (53 taškai), Alkmaro AZ (50), Roterdamo „Feyenoord“ (46) ir „Eindhoven“ (45).

Vasario 23 d. Rio de Žaneiro atvirojo teniso čempionato („ATP 500“) finale čilietis Cristianas Garinas nugalėjo italą Gianlucą Magerį 7:6, 7:5.

Vasario 23 d. Trondheime baigėsi Švedijoje ir Norvegijoje vykusios daugiadienės „Ski Tour“ slidinėjimo lenktynės. Jų nugalėtojais tapo norvegai Therese Johaug ir Palas Goldbergas. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja Th.Johaug ir rusas Aleksandras Bolšunovas.

Vasario 23 d. Anterselvoje (Pietų Tirolis, Italija) baigėsi pasaulio biatlono čempionatas. Paskutines bendro starto lenktynes laimėjo norvegai Marte Olsbu-Roiseland ir Johannesas-Thingnesas Bo. Daugiausiai medalių iškovojo Norvegija (6 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos) ir Prancūzija (3 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos). M.Roiseland laimėjo 5 aukso ir 2 bronzos medalius (ji tapo pirmąja biatlonininke, per vieną čempionatą laimėjusia 7 medalius), J.Th.Bo – 3 aukso ir 3 sidabro medalius. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja italė Dorothea Wierer ir prancūzas Martinas Fourcade‘as.