Lietuvos sporto savaitė: ledus pralaužusi krepšinio rinktinė ir pergalių keliu žengiantis „Žalgiris“

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Europos čempionato atrankos turnyre, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė sėkmingą ruožą Eurolygoje, Olivija Baleišytė užėmė aukščiausią vietą tarp pasaulio dviračių treko čempionate dalyvavusių lietuvių, Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo Lietuvos futbolo supertaurę, „Garliavos“ moterys ir Vilniaus „Šviesos“ vyrai iškovojo Lietuvos rankinio taures, penkiakovininkai pradėjo pasaulio taurės sezoną, o Lietuvos futbolo federacija apdovanojo praėjusių metų laureatus ir patvirtino šio sezono A lygos komandų sąrašą.

Žalgiriečiai po pergalės prieš „Olimpia“<br>G.Bitvinsko nuotr.
Jonas Valančiūnas<br>Twiiter nuotr.
Metų futbolininkas vartininkas Ernestas Šetkus<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Dviratininkė Simona Krupeckaitė.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Simona Krupeckaitė su Lietuvos Trispalave.<br>V.Dranginio nuotr.
V.Dambrauskas
Ričardas Berankis.<br>AFP/Scanpix nuotr.
 Lietuvos krepšinio rinktinė įveikė atrankoje Čekiją<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Mar 2, 2020, 2:23 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 24 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje nugalėjo Čekiją 97:89. Lietuva laimėjo 1 iš 2 rungtynių ir grupėje dalijasi antrąją vietą su Čekija. Pirmąją vietą užima abejas rungtynes laimėjusi Belgija.

Vasario 25 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Dubajuje („ATP 500“) pirmajame rate pralaimėjo gruzinui Nikolozui Basilašviliui 7:6, 6:7, 3:6 (mačas truko 2 val. 40 min.).

Vasario 25 d. Treneris Valdas Dambrauskas nutraukė sutartį su Rygos RFS futbolo klubu ir pasirašė sutartį su Didžiosios Goricos „Gorica“, užimančiu šeštąją vietą Kroatijos lygoje.

Vasario 26 d. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas patvirtino, kad 2020 metais Lietuvos A lygos čempionate dalyvaus šeši klubai: Marijampolės „Sūduva“, Vilniaus „Žalgiris“, Vilniaus „Riteriai“, „Kauno Žalgiris“, „Panevėžys“ ir Gargždų „Banga“. Varžybos vyks šešiais ratais. I lygos licencijos suteiktos 14 klubų.

Vasario 26 d. Berlyne pasaulio dviračių treko čempionato skrečo varžybose Olivija Baleišytė užėmė 6-ąją vietą. Komandų sprinto atrankoje Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė 9-ąją vietą ir nepateko į atkrintamąsias varžybas. Jos pagal reitingo taškus užsitikrino kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes.

Vasario 27 d. Lietuvos futbolo federacija apdovanojo geriausių 2019 metų futbolininkų rinkimų laureatus. Geriausiu futbolininku išrinktas Ernestas Šetkus (Bėr Ševos „Hapoel“), geriausia futbolininke – Greta Kaselytė-Lukjančukė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“), geriausiu treneriu – kazachstanietis Vladimiras Čeburinas (Marijampolės „Sūduva“), geriausiu A lygos futbolininku – bosnis Semiras Kerla („Sūduva“), geriausiu jaunu futbolininku – Paulius Golubickas („Sūduva“).

Vasario 27 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Trente (Italija; „ITF Tour“) antrajame rate pralaimėjo bosniui Nermanui Fatičiui. L.Grigelis dalyvavo pirmame turnyre šį sezoną.

Vasario 27 d. Iš Europos futbolo turnyrų iškrito paskutinis lietuvis. „Cluj“, kuriame žaidžia vartininkas Giedrius Arlauskis, Europos lygos šešioliktfinalio atsakomosiose rungtynėse svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Sevilla“ 0:0 (pirmosios rungtynės 1:1).

Vasario 27 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „UAE Tour“ (Jungtiniai Arabų Emyratai) galutinėje įskaitoje Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė 104-ąją vietą. Lenktynės buvo nutrauktos iki jų pabaigos likus dviem etapams, nes dviem vienos komandos nariams nustatytas koronavirusas.

Vasario 27 d. Pasaulio dviračių treko čempionato sprinto varžybų ketvirtfinalyje Simona Krupeckaitė pralaimėjo rusei Anastasijai Voinovai ir galutinėje įskaitoje užėmė 8-ąją vietą. Miglė Marozaitė iškrito šešioliktfinalyje ir galutinėje įskaitoje užėmė 28-ąją vietą.

Vasario 27 d. Baigėsi Lietuvos ledo ritulio lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoju tapo „Kaunas“ (44 taškai per 18 rungt.).

Vasario 28 d. Sorente (Viktorija, Australija) burlenčių „RS:X“ klasės pasaulio čempionate Juozas Bernotas užėmė 29-ąją vietą.

Vasario 28 d. Jonas Valančiūnas („Memphis Grizzlies“) pasiekė karjeros atkovotų kamuolių rekordą Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate. Jis per rungtynes su „Sacramento Kings“ atkovojo 25 kamuolius (taip pat pelnė 13 taškų), bet „Grizzlies“ namie pralaimėjo 101:104. 25 atkovoti kamuoliai taip pat yra šio NBA sezono rekordas ir Lietuvos krepšininkų rekordas NBA čempionate.

Vasario 28 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Milano „Olimpia“ 105:97 (po pratęsimo) ir iškovojo aštuntąją pergalę per 10 pastarųjų rungtynių. Rungtynes stebėjo 9405 žiūrovai – mažiausiai nuo 2017 m. kovą vykusių rungtynių su Maskvos CSKA. „Žalgiris“ per 26 rungtynes iškovojo 11 pergalių ir dalijasi 10-ąją vietą.

Vasario 28 d. Pasaulio dviračių treko čempionato daugiakovės varžybose Olivija Baleišytė užėmė 21-ąją vietą (finišavo 21 sportininkė, startavo 24).

Vasario 28-29 d. Kaire pirmajame šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etapo moterų varžybose Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė užėmė 13-ąją vietą. Aurelija Tamašauskaitė ir Ieva Serapinaitė nepateko į finalą. Vyrų varžybose Justinas Kinderis užėmė šeštąją vietą. Dovydas Vaivada nepateko į finalą.

Vasario 29 d. Pasaulio dviračių treko čempionato sprinto varžybose Vasilijus Lendelis užėmė 28-ąją vietą. Jis pateko į atkrintamąsias varžybas, bet iškrito šešioliktfinalyje.

Vasario 29 d. Raubičiuose (Minskas) Europos atvirojo biatlono čempionato (biatlono antrosios pakopos turnyro) vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė ketvirtąją vietą. Tai geriausias Lietuvos vyrų rezultatas Europos atviruosiuose čempionatuose.

Vasario 29 d. Vilniuje Lietuvos futbolo supertaurės rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ 1:0 (įvartį 88-ąją min. įmušė Mantas Kuklys). „Žalgiris“ supertaurę iškovojo septintąjį kartą (užpernai ir pernai šį prizą laimėjo „Sūduva“).

Vasario 29 d. Baigėsi Lietuvos vyrų tinklinio lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoju tapo Klaipėdos „Amber“ (22 taškai per 9 rungt.).

Kovo 1 d. Pasaulio dviračių treko čempionato keirino varžybose Simona Krupeckaitė užėmė paskutinę 27-ąją vietą.

Kovo 1 d. Lietuvos rankinio taures iškovojo „Garliavos“ moterys ir Vilniaus „Šviesos“ vyrai. Alytuje moterų finale „Garliava“ nugalėjo titulą gynusią Vilniaus „Eglę“ 34:28, vyrų finale „Šviesa“ nugalėjo titulą gynusį Klaipėdos „Dragūną“ 31:29.

Kovo 1 d. Rygoje Baltijos moterų krepšinio lygos finale Kauno „Aistės“ pralaimėjo titulą apgynusiai Rygos TTT 67:107. Vilniaus „Kibirkštis“ užėmė ketvirtąją vietą.

Kovo 1 d. Geriausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vasario mėnesio krepšininku išrinktas Laurynas Birutis („Prienai“). LKL čempionate po 23 turų pirmauja Kauno „Žalgiris“ (21 pergalė), Panevėžio „Lietkabelis“, Vilniaus „Rytas“ (po 16), Klaipėdos „Neptūnas“ ir Utenos „Juventus“ (po 13).

Kovo 1 d. „La Drome Classic“ dviračių lenktynėse (Prancūzija; 1.Pro kategorija) Evaldas Šiškevičius („One Provence“) užėmė 28-ąją vietą, Ramūnas Navardauskas („One Provence“) iki finišo nenuvažiavo.