Iššūkis virusui ar beprasmė rizika: Garliavoje šeštadienį vyko Baltijos rankinio lygos kovos

Šeštadienį Garliavoje baigėsi už uždarų vykęs Baltijos moterų rankinio lygos turas. Čempionės paaiškėjo tik po paskutiniojo mačo, kuriame Lvovo „Galyčanka“ (Ukraina) 34:30 (22:18) nugalėjo Minsko „BNTU-Belaz“ (Baltarusija) merginas.

Garliavos rankininkės Baltijos lygoje užėmė trečiąją vietą.<br> Faceboook nuotr.

Mar 15, 2020, 7:50 AM, atnaujinta Mar 15, 2020, 7:53 AM

Situacija susiklostė taip, kad prieš paskutiniąsias rungtynes šios dvi komandos buvo turnyro lentelės viršuje. Tiesa, „Galyčanka“ turėjo 2 taškų pranašumą, tad ukrainietėms užteko ir lygiųjų finalo rungtynėse.

Lvovo rankininkės pirmavo nuo pirmosios iki paskutiniosios mačo minutės ir į kiekvieną varžovių bandymą spurtuoti atsakydavo rezultatyviu žaidimu.

Lemiamas lūžis įvyko antrajame susitikimo kėlinyje, kai Minsko klubas buvo priartėję iki 2 įvarčių (26:28), tačiau penkių minučių atkarpą jų varžovės laimėjo 5:1 ir susikrovė pergalingą pranašumą (33:27).

Paskutinėmis minutėmis intrigos grąžinti Baltarusijos klubui jau nepavyko ir „Galyčanka“ šventė pergalę – 34:30.

Kiek anksčiau trečiąją vietą Baltijos lygoje jau buvo užsitikrinusi Kauno rajono „Cascada-HC Garliava SM“, kuri finišavo su 8 taškais.

Tiek pat taškų surinko ir Kauno „ACME-Žalgiris“, tačiau tarpusavio susitikimų pranašumą turėjo Kauno rajono rankininkės.

Penktos liko Vilniaus „Eglės“ merginos, kurios šeštadienį dar žaidė rungtynes su Gardino „Gorodničanka“ (Baltarusija). Pergalė 36:32 (20:15) ir leido vilnietėms į paskutinę vietą nustumti Gardino rankininkes.

Po paskutiniojo turo buvo apdovanotos ne tik komandos, bet ir geriausiai pasirodžiusios pirmenybių žaidėjos.

Geriausia vartininke tapo Viktorija Saltaniuk („Galyčanka“), kairiojo krašto žaidėja – Regina Kudriavceva („BNTU-Belaz“), dešiniojo krašto – Mantė Voskresenskaja („HC Garliava SM- Cascada“), įžaidėja – Mariana Markevič („Galyčanka“), kairiojo pusiau krašto – Natalija Savčuk („Galyčanka“), dešiniojo pusiau krašto – Tetjana Poliak („Galyčanka“), linija – Audinga Kniubaitė („ACME-Žalgiris“), gynėja – Grėta Burkaitė („ACME-Žalgiris“).

Rezultatyviausia lygos žaidėja, pelniusi net 105 įvarčius, tapo Aušra Šponė („Eglė“), o naudingiausia pirmenybių žaidėja išrinkta M.Markevič („Galyčanka“).

Baltijos vyrų rankinio lygos vadovybė turnyro eigą dėl koronaviruso grėsmės sustabdė dar kovo 12 d.

Lietuvos rankinio federacija (LRF) vadovaudamasi Lietuvos vyriausybės 2020 m. kovo 12 dienos nutarimu nurodė nuo 2020 m. kovo 13 iki kovo 27 dienos visas LRF varžybas vykdyti be žiūrovų.

Rungtynių šeimininkai privalėjo užtikrinti minėto nutarimo įvykdymą.