Lietuvos sporto savaitė: epidemija sustabdė ne visus

Nors ketvirtadienį Lietuvoje dėl epidemijos buvo apriboti masiniai renginiai, kai kurie sportininkai varžybose dalyvavo dar ir savaitgalį: Garliavoje baigėsi Baltijos moterų rankinio lygos turas, Lietuvos biatlonininkai Suomijoje pabaigė pasaulio taurės sezoną, dviratininkas Evaldas Šiškevičius pasiekė daugiadienių lenktynių Paryžius – Nica finišą, o boksininkai Londone pradėjo kovoti dėl olimpinių kelialapių.

Vilniuje prasidėjo praūžė Dano Pozniako bokso turnyras.<br>organizatorių nuotr.

Mar 16, 2020, 10:52 AM

Pirmoje praėjusios savaitės pusėje Panevėžio „Lietkabelis“ pralaimėjo Čempionų lygos aštuntfinalio seriją, o Klaipėdos „Dragūnas“ užsitikrino pirmąją vietą Lietuvos rankinio lygoje.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 10 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Čempionų lygos aštuntfinalio antrosiose rungtynėse namie pralaimėjo „Zaragoza“ 88:90. „Lietkabelis“ pralaimėjo seriją 0:2 ir iškrito iš turnyro.

Kovo 11 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos rungtynėse čempiono vardą ginantis Klaipėdos „Dragūnas“ namie nugalėjo Alytaus „Varsą“ 32:29 ir užsitikrino pirmąją vietą reguliariajame sezone. Kovo 13 d. paskelbta, kad čempionatas stabdomas dėl masinių renginių apribojimo. Likus pusantro turo iki reguliariojo sezono pabaigos pirmauja „Dragūnas“ (28 taškai per 15 rungtynių), Vilniaus „Šviesa“ (25/15), „Varsa“ (18/15), Kauno „Granitas“ (17/15), Kauno „Ąžuolas“ (16/14) ir „Vilnius“ (16/15).

Kovo 11 d. Europos rankinio federacija (EHF) paskelbė, kad dėl epidemijos grėsmės nukeliamos kelerios Europos moterų čempionato atrankos rungtynės, kurios turėjo vykti kovo 25-29 d. Tarp jų – dvejos Lietuvos ir Italijos rungtynės. Jos preliminariai nukeliamos į birželio 1-7 d.

Kovo 12 d. Kontiolahtyje (Suomija) biatlono pasaulio taurės etapo sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 32-ąją vietą, Tomas Kaukėnas – 61-ąją, Karolis Dombrovskis – 69-ąją.

Kovo 12 d. Lietuvos Respublikos vyriausybė dėl koronaviruso grėsmės uždraudė iki kovo 27 d. organizuoti masinius renginius. Tą pačią dieną Lietuvos futbolo A lyga ir dar kelios sporto organizacijos pranešė stabdančios šalies čempionatus.

Kovo 12 d. Krepšinio Eurolygos vadovybė sustabdė turnyrą. Kauno „Žalgiris“ nežaidė kovo 13 d. numatytų rungtynių išvykoje su „Barcelona“. „Žalgiris“ laimėjo 12 iš 28 rungtynių ir užima devintąją vietą.

Kovo 12 d. „Rugby Europe“ paskelbė, kad atšaukia visas iki balandžio 15 d. numatytas rungtynes. Tarp jų – Lietuvos ir Vokietijos rungtynes Europos čempionato trečiosios pakopos turnyre („Trophy“), kurios turėjo vykti kovo 21 d.

Kovo 13 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vadovybė nusprendė nutraukti čempionatą ir čempionu paskelbė Kauno „Žalgirį“, kuris po 24 turų užėmė pirmąją vietą (22 pergalės). Antroji vieta skirta Vilniaus „Rytui“ (17 pergalių), trečioji – Panevėžio „Lietkabeliui“ (16 pergalių).

Kovo 13 d. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) vadovybė nutraukė čempionatą ir čempionu paskelbė Marijampolės „Sūduvą“, kuri po antrojo etapo 11-ojo turo užėmė pirmąją vietą (32 pergalės per 39 rungtynes). Antroji vieta skirta „Telšiams“ (31/39), trečioji – „Šilutei“ (27/39). Kovo 12 d. vykusiose lyderių rungtynėse „Sūduva“ svečiuose nugalėjo „Telšius“ 91:81.

Kovo 13 d. Kontiolahtyje biatlono pasaulio taurės etapo sprinto lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 74-ąją vietą. Gabrielė Leščinskaitė nestartavo.

Kovo 13 d. Vilniuje baigėsi jaunimo bokso D.Pozniako taurės turnyras. 7 iš 10 svorio kategorijų nugalėjo Ukrainos boksininkai. Geriausiai pasirodę lietuviai Ernestas Sinkevičius (iki 49 kg) ir Aleksandras Trofimčiukas (iki 69 kg) pralaimėjo finale. Turnyre dalyvavo 64 boksininkai iš 9 šalių. Dar šešių šalių delegacijos atšaukė kelionę į Vilnių dėl koronaviruso grėsmės.

Kovo 14 d. Kontiolahtyje biatlono pasaulio taurės etapo persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 33-iąją vietą. Pasaulio taurės vyrų galutinėje įskaitoje V.Strolia užėmė 49-ąją vietą (tai Lietuvos vyrų biatlonininkų rekordas), Karolis Dombrovskis – 73-iąją, Tomas Kaukėnas – 85-ąją. Moterų pasaulio taurės taškus iškovojo tik viena lietuvė Natalija Kočergina, galutinėje įskaitoje užėmusi 89-ąją vietą.

Kovo 14 d. Baigėsi Baltijos moterų rankinio lygos sezonas, kurio paskutinis turas sužaistas Garliavoje. Lygos nugalėtoja po metų pertraukos tapo Lvivo „Galyčanka“. Trečiąją vietą užėmė „Garliava“, ketvirtąją – Kauno „Žalgiris“, penktąją – čempionės vardą praradusi Vilniaus „Eglė“.

Kovo 14 d. Londone bokso olimpinio atrankos turnyro pirmajame rate Edgaras Skurdelis (iki 57 kg) nugalėjo graiką Aleksejų Lagkazašvilį, Algirdas Baniulis (nuo 91 kg) pralaimėjo ukrainiečiui Cotnei Rogavai.

Kovo 14 d. Evaldas Šiškevičius („One Provence“) daugiadienių dviračių lenktynių Paryžius – Nica galutinėje įskaitoje užėmė 49-ąją vietą (startavo 136 dviratininkai, finišavo – 61). Ramūnas Navardauskas („One Provence“) iš lenktynių pasitraukė paskutiniame, neskaičiuojant atšaukto aštuntojo, etape.

Kovo 15 d. Londone bokso olimpinio atrankos turnyro pirmajame rate Paulius Zujevas (iki 81 kg) pralaimėjo baltarusiui Michailui Davhaliavecui, Tadas Tamašauskas (iki 91 kg) – izraeliečiui Kostiantynui Pinčukui.