Pasaulio sporto savaitė: Futbolo titulų dalybos, NBA ir dviračių sporto restartas

Praėjusią savaitę po keturių su puse mėnesio pertraukos buvo atnaujintos krepšinio NBA pirmenybės ir surengtos dviračių sporto UCI Pasaulio turo lenktynės. Be to, Lewisas Hamiltonas pratęsė viešpatavimą „Formulės-1“ čempionato etapuose, Italijos futbolo klubai sužaidė paskutines nacionalinių pirmenybių rungtynes, o Londono „Arsenal“ ir Paryžiaus PSG futbolininkai šventė pergales taurių turnyrų finaluose.

Šią savaitę futbolo titulų savininkai paaiškėjo Anglijoje ir Italijoje.<br>Scanpix koliažas.
L.Jameso metimas atvedė jo atstovaujamą klubą į pergalę.<br>FP/Scanpix nuotr.

Aug 3, 2020, 5:40 PM

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 30 d. Pasaulio lengvosios atletikos federacija („World Athletics“) pranešė ketinanti pašalinti Rusijos lengvosios atletikos federaciją, jei ji iki rugpjūčio 15 d. nesumokės baudos, skirtos už antidopingo taisyklių pažeidimus.

Liepos 30 d. Po keturių su puse mėnesio pertraukos atnaujintos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybės, kurių visos rungtynės nuo šiol vyks Orlande. Vakarų grupės lyderių rungtynėse „Los Angeles Lakers“ nugalėjo „Los Angeles Clippers“ 103:101. Grupėse pirmauja „Lakers“ (laimėjo 50 iš 65 rungtynių) ir „Milwaukee Bucks“ (54 iš 67).

Liepos 31 d. Paryžiaus PSG iškovojo Prancūzijos futbolo lygos taurę. Paryžiuje finalo rungtynėse PSG nugalėjo Liono „Olympique“ 0:0 (baudiniai 6:5). Po metų pertraukos titulą susigrąžinęs PSG šį prizą laimėjo devintąjį kartą.

Rugpjūčio 1 d. Moterų teniso Palermo čempionato (Italija) rengėjai paskelbė, kad vienai į turnyrą atvykusiai tenisininkei, kurios pavardė neminima, nustatytas koronavirusas. Rugpjūčio 3 d. prasidėsiantis Palermo čempionatas bus pirmas oficialus Moterų teniso asociacijos (WTA) turnyras po keturių su puse mėnesio pertraukos.

Rugpjūčio 1 d. Įvyko pirmosios po keturių su puse mėnesio pertraukos UCI Pasaulio turo dviračių lenktynės „Strade Bianche“ (Sienos apylinkės, Italija). Jų nugalėtoju tapo belgas Woutas van Aertas („Jumbo-Visma“), antrąją vietą užėmė italas Davide Formolo („Team Emirates“), trečiąją – vokietis Maximilianas Schachmannas („Bora-Hansgrohe“).

Rugpjūčio 1 d. Londono „Arsenal“ iškovojo Anglijos futbolo taurę. Londone finalo rungtynėse „Arsenal“ nugalėjo Londono „Chelsea“ 2:1. „Arsenal“ šalies taurę iškovojo 14-ąjį kartą (daugiausiai istorijoje).

Rugpjūčio 2 d. Baigėsi Italijos futbolo pirmenybės. Čempionu devintus metus iš eilės ir 36-ąjį kartą istorijoje tapo Turino „Juventus“ (83 taškai per 38 rungt.). Kitus tris kelialapius į Čempionų lygos grupių etapą iškovojo Milano „Inter“ (82), Bergamo „Atalanta“ (78) ir Romos „Lazio“ (78), kelialapį į Europos lygos grupių etapą – „Roma“ (70), kelialapį į Europos lygos atranką – „Milan“ (66). Į antrąją lygą iškrito Feraros SPAL (20), „Brescia“ (25) ir „Lecce“ (35). Rezultatyviausiai žaidė 36 įvarčius įmušęs Ciro Immobile („Lazio“).

Rugpjūčio 2 d. Silverstone „Formulės-1“ čempionato Britanijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), trečiąją – monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“). Po keturių etapų pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (88 taškai), suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“; 58) ir M.Verstappenas (52).

Rugpjūčio 2 d. Memfyje (Tenesis, JAV) golfo „St.Jude Invitational“ turnyro nugalėtoju tapo amerikietis Justinas Thomasaslo. Jis pakilo į pirmąją vietą PGA turo sezono įskaitoje.