Masiškumu pasižymėję Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatai nuteikė šviesiai ateičiai

Praėjusį savaitgalį baigėsi paskutinis jaunimo amžiaus grupės Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas. Šiais metais talentingiausi šalies tinklininkai dėl pirmenybių apdovanojimų varžėsi vieninteliame etape, nes visą sezono tvarkaraštį pakoregavo situacija su koronavirusu.

 Masiškumu pasižymėję Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatai nuteikė šviesiai ateičiai.<br> S.Čirbos nuotr.
 Masiškumu pasižymėję Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatai nuteikė šviesiai ateičiai.<br> S.Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 7, 2020, 6:46 PM

Lietuvos tinklinio federacijos viceprezidentas Marius Vasiliauskas džiaugiasi, kad jaunimo čempionatai susilaukia vis didesnio dalyvių skaičiaus, o tai leidžia atrasti vis daugiau talentingų žaidėjų.

Keturiose amžiaus grupėse dėl apdovanojimų iš viso varžėsi net 150 porų.

Vyriausių – U20 amžiaus grupės – Lietuvos čempionate nugalėtojais vaikinų tarpe tapo Kajus Mazuronis ir Saulius Vilkelis („Flamingo Volley“, tren. Vasilijus Burakinskis). Sidabro medaliai atiteko Tautvydui Praniui ir Matui Petrauskui („SC Dubysa“, tren. Modestas Strockis), bronzos – Karoliui Lanevskiui ir Laurynui Galdikui („SM Tauras“, tren. Kęstutis Galdikas).

Tarp merginų Lietuvos jaunimo čempionėmis tapo Skalvė Križanauskaitė bei Gabija Straševičiūtė (TMC, tren. Paulius Matulis). Sidabro medalius iškovojo Ema Bučaitė ir Laura Valionytė („Volleyball by D.K“, tren. Dainius Kučinskas), bronzos – Ariana Rudkovskaja ir Melanija Vasiliauskaitė (TMC, tren. P. Matulis).

U18 amžiaus grupėje triumfavo K. Lanevskis ir Daniilas Miscenka („SM Tauras“-KTA, tren. Denisas Matuševas ir Rokas Aukštikalnis). Antrąją vietą užėmė Saulius Vilkelis ir Izaokas Kaminskas („Flamingo Volley“, tren. V. Burakinskis), trečiąją – Jonas Žilinskas ir Rapolas Diržinauskas („SM Startas“, tren. Rūta Skorupskienė).

Merginų tarpe aukso medaliais pasidabino jau minėtos A. Rudkovskaja ir M. Vasiliauskaitė. Antroji vieta atiteko Kamilei Zokaitei ir Miglei Šidlauskaitei („SM Startas“, tren. Vida Makauskienė), trečioji – Gabrielei Petrauskaitei bei Vakarei Radvilavičiūtei (TMC, tren. P. Matulis).

„Manau, kad U18 čempionate laimėjo tie, kurie buvo stipresni. Tiek pas merginas, tiek pas vaikinus kova finaluose buvo lygi. Vėliau tarp berniukų buvo surengta papildoma atranka dėl teisės atstovauti Lietuvai Europos čempionate ir joje vėl nugalėjo tie patys. Tai reiškia, kad jie yra stipriausi šiuo metu“, – kalbėjo M. Vasiliauskas.

U16 ir U14 amžiaus grupės Lietuvos čempionatai Palangos sporto centro ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) pagalba po ilgo laiko buvo grąžinti į jau seniai tinklinio nemačiusį Palangos pajūrį. Įgyvendinant ŠMSM Sporto rėmimo fondo dalinai finansuojamą projektą „Vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo skatinimas tinklinio sporto šakos pagalba pasitelkiant sportinį inventorių bei įrangą“, prie Palangos tilto buvo įrengtos keturios transportuojamos paplūdimio tinklinio aikštelės, kuriomis visą savaitę galėjo laisvai naudotis ne tik žaidėjai, bet ir visi norintys laisvai pažaisti tinklinį pajūryje.

U16 amžiaus grupės Lietuvos čempionais tapo Simonas Meiženis ir Nojus Balčiūnas („SM Startas“, tren. R. Skorupskienė). Sidabru džiaugėsi Jokūbas Lošys ir Rokas Dzeventkauskas („SM Tauras“, tren. K. Galdikas), bronza – Martynas Orvydas bei Kazimieras Zabulis („SM Tauras“, tren. K. Galdikas).

Merginų varžybose triumfavo Gabrielė Jatkonytė bei Elena Kuodaitytė („SM Startas“, tren. J. Kontvainienė). Vicečempionėmis tapo Justė Viilimaitė ir Liepa Urbonaitė („SM Startas“, tren. V. Makauskienė), o trečios liko Gunda Bražaitė ir Gintarė Nutautaitė (Kelmės SC, tren. Gitana Kerpienė).

14-mečių berniukų pirmenybėse nugalėjo Dovydas Sinkevičius ir Nojus Žeimys (KTA, tren. Laurynas Gedminas). Sidabro medaliai atiteko Benui Bruzgai ir Dovui Grudzinskui („Žalgirietis“, tren. Asta Jansonienė), bronzos – Danieliui Šumeikai ir Emilijui Šaninui („Flamingo Volley“, tren. V. Burakinskis).

Mergaičių grupėje čempionėmis tapo Gintarė Nutautaitė ir Lukrecija Vaičiulytė (Kelmės SC, tren. G. Kerpienė). Antrąją vietą užėmė Augustė Petrauskaitė bei Guoda Bruzgaitė („SM Tauras“, tren. A. Jansonienė), trečiąją – Sandra Vasiliauskaitė ir Nerija Mašalaitė („Auksma“, tren. Artūras Bekiš ir M. Vasiliauskas).

„U14 ir U16 čempionatų dalyviai dar yra jauni, kurie dar neypatingai daug metų sportuoja. Mačiau keletą neblogų komandų. Man, asmeniškai, labai patiko viena mergaitė iš Kelmės, – sakė M. Vasiliauskas. – Jauni žmonės auga, sportuojančius skaičius didėja, todėl vis atsiranda gabių vaikų“.

Treneris taip pat džiaugėsi, kad nepaisant to, jog pavasarį dėl pandemijos sportininkai ilgą laiką negalėjo treniruotis ant smėlio, jaunimas demonstravo gerą formą.

„Žinoma, kad ta pertrauka kažkiek savo padarė, bet gyvenimas nesustojo ir žmonės žaidė prieš pandemiją, žaidžia po. Visi turėjo pakankamai laiko pasiruošti varžyboms. Tų varžybų šiemet nebuvo daug, nes virusas sutrumpino vasaros sezoną. Ateityje čempionatus sudarys keli etapai, nes vaikų daugėja, o jiems reikia kažkur varžytis“, – pabrėžė M. Vasiliauskas.

Kol kas jaunimo amžiaus grupių Europos čempionatai yra numatyti rugsėjo mėnesį. Rugsėjo 9-13 dienomis U20 pirmenybės planuojamos Brno (Čekija) mieste, o U18 ir U22 amžiaus grupių tinklininkai turėtų varžytis Izmire (Turkija) atitinkamai rugsėjo 16-20 ir 23-27 dienomis. Visgi neaiški situacija su koronaviruso plitimu gali šiuos planus pakoreguoti.

„Manau, kad tikimybė, jog čempionatai įvyks, yra ne didesnė nei 50 proc. Stebėsime kaip klostysis situacija pasaulyje ir lauksime žinių. Kiekvienoje amžiaus grupėje pas mus yra labai skirtinga situacija. U22 grupėje tarp vaikinų turim Patriką Stankevičių, kuris jau sėkmingai varžosi suaugusių turnyruose ir su savo porininku galėtų kautis dėl apdovanojimų.

U18 grupėje mūsų merginos gali neblogai pasirodyti. Bet kol kas sunku kažką prognozuoti, nes neaišku, ar čempionatai įvyks, ar visos šalys galės atvykti. Situacija šiuo metu yra per daug neaiški“, – pridūrė M. Vasiliauskas.

Rugpjūčio 15-16 dienomis vyks paskutinysis šį vasaros sezoną atvirasis, suaugusiųjų amžiaus grupės, Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas – „TOP SPORT Open“.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.