Pasaulio sporto savaitė: Europinio futbolo ir teniso sugrįžimas bei dviguba „Red Bull“ šventė

Stipriausi žemyno futbolo klubai po beveik penkių mėnesių pertraukos žaidė Čempionų lygos ir Europos lygos rungtynes, buvęs ilgametis Italijos rinktinės futbolininkas Andrea Pirlo perėmė Turino „Juventus“ vairą, belgas Woutas van Aertas laimėjo antras paeiliui klasikines dviračių lenktynes, „Red Bull“ lenktynininkai šventė pergales ir „Formulės-1“, ir motociklų Didžiojo prizo etapuose, prancūzė Fiona Ferro laimėjo pirmąjį po pandemijos pertraukos oficialų teniso turnyrą, o ispanas Rafaelis Nadalis paskelbė, kad nežais JAV atvirajame teniso čempionate.

UEFA Čempionų lygoje Madrido komanda patyrė pralaimėjimą.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Aug 10, 2020, 6:16 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 3 d. Baigėsi Rumunijos futbolo pirmenybės. Čempionu šeštąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės, tapo „Cluj“ (49 taškai), lemiamose paskutinėse rungtynėse svečiuose nugalėjęs Krajovos „Universitatea“ 3:1. „Cluj“ iškovojo vienintelį kelialapį į Čempionų lygos atranką. Antrąją vietą užėmė „Universitatea“ (44). Kelerios nukeltos rungtynės nebuvo sužaistos dėl UEFA reikalavimo nacionalinėms lygoms iki rugpjūčio 3 d. baigti varžybas ir pranešti, kurie klubai kitą sezoną dalyvaus Europos turnyruose.

Rugpjūčio 3 d. Baigėsi Šveicarijos futbolo pirmenybės. Čempionu 14-ąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės, tapo Berno „Young Boys“ (76 taškai per 36 rungt.), iškovojęs vienintelį kelialapį į Čempionų lygos atranką. Antrąją vietą užėmė „St.Gallen“ (68).

Rugpjūčio 4 d. Ispanas Rafaelis Nadalis paskelbė, kad dėl prastos epidemiologinės padėties nedalyvaus JAV atvirajame teniso čempionate, kuris turėtų prasidėti rugpjūčio 31 d. R.Nadalis pernai buvo šio turnyro nugalėtojas.

Rugpjūčio 4 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „Route d‘Occitanie“ (Pietų Prancūzija; kategorija 2.1) nugalėtoju tapo kolumbietis Eganas Bernalis („Ineos“).

Rugpjūčio 5-6 d. Po beveik penkių mėnesių pertraukos atnaujintos futbolo Europos lygos varžybos. Aštuntfinalio mačus laimėjo ir į ketvirtfinalį pateko Donecko „Šachtar“, „Copenhagen“, Milano „Inter“, Lėverkuzeno „Bayer“, „Sevilla“, „Basel“, „Manchester United“ ir „Wolverhampton Wanderers“.

Rugpjūčio 7 d. Per treniruotę nuo širdies smūgio mirė Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkas nigerietis Michaelas Ojo (27).

Rugpjūčio 7-8 d. Futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio mačus laimėjo ir į ketvirtfinalį pateko Liono „Olympique“, „Manchester City“, „Barcelona“ ir Miuncheno „Bayern“. Dar prieš pandemiją teisę žaisti ketvirtfinalyje užsitikrino „Leipzig“, Madrido „Atletico“, Bergamo „Atalanta“ ir Paryžiaus PSG. Ketvirtfinalio rungtynės vyks rugpjūčio 12-15 d.

Rugpjūčio 8 d. Turino „Juventus“ futbolo klubas pasirašė dviejų sezonų sutartį su treneriu Andrea Pirlo, kuris pakeis vieną sezoną dirbusį Maurizio Sarrį. Ilgametis Italijos rinktinės futbolininkas A.Pirlo anksčiau keturis sezonus žaidė „Juventus“, bet dar nėra dirbęs treneriu profesionalų klube.

Rugpjūčio 8 d. Lenkijos futbolo federacija atšaukė šalies supertaurės rungtynes tarp čempionės Varšuvos „Legia“ ir taurės laimėtojos Krokuvos „Cracovia“ (jos turėjo vykti sekmadienį), nes koronavirusu užsikrėtė „Legia“ masažuotojas.

Rugpjūčio 8 d. 111-ąsias dviračių lenktynes Milanas – San Remas laimėjo belgas Woutas van Aertas („Jumbo-Visma“), finišo sprinte aplenkęs praėjusių metų nugalėtoją prancūzą Julianą Alaphilippe‘ą („QuickStep“). Šios lenktynės buvo perkeltos iš kovo mėnesio. W.Van Aertas šį mėnesį laimėjo abejas po pandemijos pertraukos surengtas UCI Pasaulio turo klasikines lenktynes.

Rugpjūčio 9 d. Krokuvoje baigėsi „Tour de Pologne“ daugiadienės dviračių lenktynės (2.UWT kategorija). Jų nugalėtoju tapo belgas Remco Evenepoelas („QuickStep“). Pirmajame etape (rugpjūčio 5 d.) Katovicuose per griūtį sunkiai susižeidė ir į komą pateko olandas Fabio Jakobsenas („QuickStep“). „Tour de ‚Ain“ daugiadienių lenktynių (Rytų Prancūzijal 2.1 kategorija) nugalėtoju tapo slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“).

Rugpjūčio 9 d. Brno motociklų lenktynių Didžiojo prizo trečiojo etapo nugalėtoju tapo Bradas Binderis iš Pietų Afrikos („Red Bull-KTM“). Jis pirmą sezoną varžosi šios klasės lenktynėse ir iškovojo pirmąją pergalę. Bendrojoje įskaitoje pirmauja trys „Yamaha“ motocinklininkai: dviejų pirmųjų etapų nugalėtojas prancūzas Fabio Quartararo (59 taškai), ispanas Maverickas Vinalesas (42) ir italas Franco Morbidelli (31). B.Binderis (28) užima penktąją vietą.

Rugpjūčio 9 d. Silverstone „Formulės-1“ čempionato penktojo etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), antrąją vietą užėmė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), trečiąją – suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“). Pirmą kartą šį sezoną lenktynes laimėjo ne „Mercedes“ vairuotojas. Bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (107 taškai), M.Verstappenas (77) ir V.Bottasas (73). Kitas etapas numatomas rugpjūčio 16 d. Barselonoje.

Rugpjūčio 9 d. Moterų teniso Palermo čempionato (Sicilija, Italija; „WTA International“) finale prancūzė Fiona Ferro nugalėjo estę Anett Kontaveit 6:2, 7:5. Tai buvo pirmas po beveik penkių mėnesių pertraukos oficialus teniso turnyras. 23 metų F.Ferro iškovojo antrąjį titulą profesionalės karjeroje.

Rugpjūčio 9 d. San Fransiske golfo 102-ojo PGA čempionato (pirmojo iš trijų šio sezono didžiųjų turnyrų) nugalėtoju tapo amerikietis Collinas Morikawa. Šios varžybos buvo perkeltos iš gegužės mėnesio. PGA reitinge 12-ąją vietą užimantis 23 metų C.Morikawa tik antrą kartą žaidė viename iš didžiųjų golfo turnyrų ir iškovojo pirmąjį tokio rango titulą.