Pasaulio sporto savaitė: Čempionų lygos didysis ketvertas ir Ugandos stajerio rekordas

Vokietijos ir Prancūzijos futbolo klubai primetė savo sąlygas Čempionų lygos ketvirtfinalyje, ugandietis Joshua Cheptegei pagerino vieną seniausių pasaulio lengvosios atletikos rekordų, britas Lewisas Hamiltonas laimėjo dar vieną „Formulės-1“ čempionato etapą, o NBA komandos sužaidė paskutines reguliariojo sezono rungtynes.

Į UEFA Čempionų lygos pusfinalį žengė Miuncheno klubas.<br>Imago/Scanpix nuotr.
 „Sevilla“ nugalėjo „Manchester United“ 2:1.<br>AP/Scanpix nuotr.
LeBronas Jamesas atvedė savo komandą į pirmąją vietą Vakarų konferencijoje.<br>AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 17, 2020, 7:08 PM, atnaujinta Aug 17, 2020, 7:17 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 10-11 d. Futbolo Europos lygos ketvirtfinalyje pergales pasiekė ir į pusfinalį pateko Milano „Inter“, „Manchester United“, „Sevilla“ ir Donecko „Šachtar“.

Rugpjūčio 11 d. UEFA nukėlė futbolo Čempionų lygos atrankos preliminaraus etapo rungtynes tarp Belfasto „Linfield“ (Šiaurės Airija) ir Gnilanų „Drita“ (Kosovas), nes paaiškėjo, kad du „Drita“ žaidėjai užsikrėtė koronavirusu. Sprendimas paskelbtas iki rungtynių likus vienai valandai. Škotijos futbolo lyga nukėlė trejas Glazgo „Celtic“ ir „Aberdeen“ rungtynes, nes šių klubų žaidėjai pažeidė sveikatos saugumo taisykles.

Rugpjūčio 12 d. Tarptautinė dviratininkų sąjunga (UCI) pranešė, kad pasaulio dviračių plento čempionatas, numatytas rugsėjo 20-27 d., bus rengiamas ne Šveicarijoje, kaip planuota, bet kurioje nors kitoje šalyje. Sprendimas priimtas dėl Šveicarijos vyriausybės patvirtinto masinių renginių ribojimo.

Rugpjūčio 12-15 d. Futbolo Čempionų lygos pusfinalyje žais dvi Vokietijos ir dvi Prancūzijos komandos. Lisabonoje ketvirtfinalyje Paryžiaus PSG nugalėjo Bergamo „Atalanta“ 2:1, „Leipzig“ – Madrido „Atletico“ 2:1, Miuncheno „Bayern“ – „Barcelona“ 8:2, Liono „Olympique“ – „Manchester City“ 3:1. „Leipzig“ į pusfinalį pateko pirmą kartą, „Olympique“ ir PSG – antrą, „Bayern“ pusfinalyje žais aštuntą kartą per pastaruosius 11 sezonų. Tarp šių keturių klubų tik „Bayern“ yra tapęs Čempionų lygos nugalėtoju (penkis kartus).

Rugpjūčio 13 d. Praėjusių metų JAV atvirojo teniso čempionato nugalėtoja kanadietė Bianca Andreescu pranešė, kad nedalyvaus šių metų turnyre, nes nespėjo išsigydyti pernai patirtos kelio traumos. Rugpjūčio pradžioje dėl sveikatos saugumo priežasčių dalyvauti JAV čempionate atsisakė ir praėjusių metų vyrų turnyro nugalėtojas ispanas Rafaelis Nadalis. Numatoma, kad JAV čempionatas prasidės rugpjūčio 31 d.

Rugpjūčio 14 d. Ugandietis Joshua Cheptegei pasiekė 5000 m bėgimo pasaulio rekordą. Jis Monake vykusiame Deimantinės lygos etape nuotolį nubėgo per 12 min. 35,36 sek. Buvęs rekordas priklausė etiopui Kenenisai Bekelei ir galiojo 16 metų. Faith Kipyegon iš Kenijos pasiekė Deimantinės lygos 1000 m bėgimo rekordą, norvegas Jakobas Ingebrigtsenas – 1500 m bėgimo Europos rekordą. Tai buvo pirmasis šį sezoną Deimantinės lygos etapas.

Rugpjūčio 14 d. Baigėsi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių reguliarusis sezonas. Rytų grupės nugalėtoju tapo „Milwaukee Bucks“ (laimėjo 56 iš 73 rungtynių), Vakarų – „Los Angeles Lakers“ (52 iš 71). Čempiono vardą ginantis „Toronto Raptors“ (53 iš 72) užėmė antrąją vietą Rytų grupėje. Rezultatyviausiu lygos žaidėju tapo „Houston Rockets“ krepšininkas Jamesas Hardenas (vid. 34,3 tšk.).

Rugpjūčio 15 d. Atsistatydino „Barcelona“ futbolo klubo treneris Quique Setienas. Jis pasitraukė po to, kai Čempionų lygos ketvirtfinalyje „Barcelona“ pralaimėjo Miuncheno „Bayern“ klubui 2:8 ir patyrė didžiausią nesėkmę nuo 1951 metų (tuomet pralaimėjo Barselonos „Espanyol“ 0:6). „Barcelona“ pirmą kartą nuo 2008 metų per sezoną neiškovojo nė vieno titulo. Q.Setienas dirbo nuo 2020 m. sausio, kai pakeitė Ernesto Valverdę.

Rugpjūčio 15 d. „Il Lombardia“ dviračių lenktynių (UCI Pasaulio turas) nugalėtoju tapo UCI reitinge antrąją vietą užimantis danas Jakobas Fuglsangas („Astana“).

Rugpjūčio 16 d. Teniso turnyro Leksingtone (Kentukis, JAV; „WTA International“) finale amerikietė Jennifer Brady nugalėjo šveicarę Jil Teichmann 6:3, 6:4. 25-erių J.Brady iškovojo pirmąjį karjeros titulą. Pirmoji šio turnyro raketė amerikietė Serena Williams ketvirtfinalyje pralaimėjo WTA reitinge 116-ąją vietą užimančiai amerikietei Shelby Rogers. Prahos čempionato („WTA International“) finale antroji pasaulio raketė rumunė Simona Halep nugalėjo belgę Elise Mertens 6:2, 7:5.

Rugpjūčio 16 d. Kiolne futbolo Europos lygos pusfinalyje „Sevilla“ nugalėjo „Manchester United“ 2:1. „Sevilla“ šeštąjį kartą pateko į Europos lygos finalą, o visus penkis praėjusius kartus laimėjo lemiamas rungtynes (pastarąjį kartą – 2016 m.) ir yra šio turnyro rekordininkė pagal titulų skaičių.

Rugpjūčio 16 d. Šefilde pasaulio snukerio čempionato finale anglas Ronnie O‘Sullivanas nugalėjo anglą Kyreną Wilsoną 18:8. 44-erių R.O‘Sullivanas pasaulio čempionu tapo šeštąjį kartą (praėjusius kartus – 2001, 2004, 2008, 2012 ir 2013 m.) ir pagal titulų skaičių dalijasi penktąją vietą.

Rugpjūčio 16 d. „Criterium du Dauphine“ daugiadienių dviračių lenktynių (Prancūzija; UCI Pasaulio turas) nugalėtoju tapo kolumbietis Danielis Martinezas („EF Pro“). Prieš paskutinį etapą iš lenktynių pasitraukė iki tol pirmavęs, bet per griūtį traumą patyręs UCI reitingo lyderis slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“).

Rugpjūčio 16 d. Špylberge (Štirija, Austrija) motociklų lenktynių Didžiojo prizo ketvirtojo etapo nugalėtoju tapo italas Andrea Dovizioso („Ducati“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“; 67 taškai), antrąją vietą užima A.Dovizioso (56), trečiąją – ispanas Maverickas Vinalesas („Yamaha“; 48).

Rugpjūčio 16 d. Barselonoje „Formulės-1“ čempionato Ispanijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), trečiąją – suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“). „Formulės-1“ etapo nugalėtoju L.Hamiltonas tapo 88-ąjį kartą, o tarp trijų prizininkų pateko 156-ąjį kartą ir pagal šį skaičių aplenkė iki tol pirmavusį vokietį Michaelį Schumacherį. Po šešių etapų sezono įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (132 taškai), M.Verstappernas (95) ir V.Bottasas (89).