Pasaulio sporto savaitė: L. Messi erzalynė, JAV profesionalų maištas ir „Tour de France“ startas

„Barcelona“ futbolo legenda Lionelis Messi pranešė norintis išvykti į kitą komandą, Nicoje prasidėjo „Tour de France“ daugiadienės dviračių lenktynės, Novakas Džokovičius pratęsė pergalių seriją teniso aikštėse, Liono „Olympique“ futbolininkės dar sykį triumfavo Čempionių lygoje, Lewisas Hamiltonas vėl buvo greičiausias „Formulės-1“ trasoje, o Šiaurės Amerikos profesionalų lygos trumpam sustabdė varžybas dėl sportininkų protestų.

L.Messi „Barcelona“ atstovavo nuo 2004 metų ir buvo komandos kapitonas.<br>„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Dėl pandemijos atidėtos 2020 metų „Tour de France“ lenktynės prasidės šeštadienį Nicoje, bet jas gali tekti stabdyti.
NBA sezonas nesibaigs<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
L.Messi „Barcelona“ atstovavo nuo 2004 metų ir buvo komandos kapitonas.<br>Zuma/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2020-08-31 11:06, atnaujinta 2020-08-31 11:18

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 25 d. „Barcelona“ futbolininkas argentinietis Lionelis Messi pranešė klubo vadovybei, kad nori nutraukti sutartį ir išvykti į kitą komandą. 33-ejų L.Messi žaidžia „Barcelona“ pagrindinėje komandoje nuo 2004 m. Jis šešis kartus buvo renkamas geriausiu pasaulio futbolininku, keturis kartus tapo Čempionų lygos nugalėtoju, 10 kartų – Ispanijos čempionu, sužaidė 731 rungtynes ir pelnė 634 įvarčius. Katalonų klubas atsisako nutraukti dar metus galiosiančią sutartį ir pranešė, kad argentinietis turi pasirodyti treniruotėse: jei jis nebus rugpjūčio 31-ąją Barselonoje, klubas kasdien jam skirs piniginę baudą.

Rugpjūčio 25 d. Nione (Šveicarija) futbolo UEFA Jaunimo lygos finale Madrido „Real“ nugalėjo Lisabonos „Benfica“ 3:2. „Real“ pirmą kartą tapo Jaunimo lygos nugalėtoju (turnyras surengtas septintą sezoną).

Rugpjūčio 25-26 d. Baskų Krašte moterų futbolo Čempionių lygos pusfinalyje Liono „Olympique“ nugalėjo Paryžiaus PSG 1:0, „Wolfsburg“ – „Barcelona“ 1:0.

Rugpjūčio 26 d. „Milwaukee Bucks“ krepšinio komanda atsisakė žaisti Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamųjų varžybų rungtynes protestuodama „prieš policijos smurtą prieš juodaodžius“. Tą pačią dieną NBA, o taip pat Šiaurės Amerikos Aukščiausia beisbolo lyga (MBL), Aukščiausia futbolo lyga (MLS) ir Moterų Nacionalinė krepšinio asociacija (WNBA) visai sustabdė varžybas, o tenisininkė japonė Naomi Osaka atsisakė žaisti Sinsinačio „Masters“ turnyro mačą. Profesionalų lygų varžybos buvo atnaujintos šeštadienį.

Rugpjūčio 29 d. Teniso Sinsinačio „Masters“ turnyro vyrų („ATP 1000“) finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo kanadietį Milošą Raoničių 1:6, 6:3, 6:4. Pirmoji pasaulio raketė 33-ejų N.Džokovičius šį sezoną laimėjo visus 23 mačus ir iškovojo 80-ąjį titulą. Moterų („WTA Premier 5“) finalas neįvyko, nes japonė Naomi Osaka dėl traumos atsisakė žaisti su baltaruse Viktorija Azarenka. 31-erių V.Azarenka iškovojo 21-ąjį titulą, o pergalę šventė pirmą kartą nuo 2016 m. balandžio.

Rugpjūčio 29 d. Londone Anglijos futbolo supertaurės rungtynėse šalies taurės laimėtojas Londono „Arsenal“ per baudinių seriją nugalėjo šalies čempioną „Liverpool“. Pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis 1:1, o baudinių seriją „Arsenal“ laimėjo 5:4. Rungtynės „Wembley“ stadione vyko be žiūrovų. „Arsenal“ supertaurę iškovojo 16-ąjį kartą ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo „Manchester United“ (21).

Rugpjūčio 29 d. Nicoje prasidėjo „Tour de France“ daugiadienės dviračių lenktynės, kurių nugalėtojo vardą gina kolumbietis Eganas Bernalis („Ineos“). Numatoma, kad lenktynės baigsis rugsėjo 20 d. Paryžiuje. „Tour de France“ turėjo prasidėti birželio 27 d., bet buvo nukeltos dėl pandemijos. Pirmojo etapo nugalėtoju tapo norvegas Alexanderis Kristoffas („UAE-Team Emirates“). Sekmadienį antrąjį etapą laimėjo ir bendrosios įskaitos lyderiu tapo prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („QuickStep“).

Rugpjūčio 30 d. Zenicoje (Bosnija ir Hercegovina) Europos merginų (iki 19 m.) tinklinio čempionato finale Turkija nugalėjo Serbiją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Prancūzija. Tai buvo pirmas po pandemijos pertraukos Europoje surengtas komandinių žaidimų jaunimo čempionatas.

Rugpjūčio 30 d. San Sebastiane moterų futbolo Čempionių lygos finale Liono „Olympique“ nugalėjo „Wolfsburg“ 3:1. Turnyro rekordininkas „Olympique“ nugalėtoju tapo septintą kartą, tarp jų – penktą iš eilės. „Wolfsburg“ finale pralaimėjo trečią kartą per pastaruosius penkerius metus. Baigiamasis turnyras nuo ketvirtfinalio (rugpjūčio 21 d.) vyko Baskų Krašto miestuose Bilbao ir San Sebastiane.

Rugpjūčio 30 d. Spa „Formulės-1“ čempionato Belgijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), trečiąją – olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis ir šį sezoną penkis iš septynių etapų laimėjęs L.Hamiltonas (157 taškai), M.Verstappenas (110) ir V.Bottasas (107).

„24/7“: kaip A. Armonaitė ir E. Gentvilas vienas kitam pamokslavo