EUROLYGA 2023

Plaukimo federacijos vadas apsisprendė: kandidatuos į LTOK prezidento postą

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis paskelbė kandidatuosiantis spalio 9 d. vyksiančiuose Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento rinkimuose. Tai – pirmas kartas nuo 2012 m., kai į šį postą pretenduoja daugiau nei vienas kandidatas.

Emilis Vaitkaitis kandidatuos į LTOK prezidento postą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Emilis Vaitkaitis kandidatuos į LTOK prezidento postą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 1, 2020, 12:24 PM

E.Vaitkaitis teigia, jog sporto bendruomenę neramina tendencija, kai pragyvenimo lygiui šalyje bei LTOK biudžetui augant, Lietuvos olimpinio sporto rezultatai nuosekliai prastėja. Rinkimų kampaniją jis teigia paversiantis atvira ir vieša diskusija apie nutylėtas problemas bei jų sprendimus.

„Turime prisiimti atsakomybę už olimpinio sporto rezultatus, suvienyti šalies sporto bendruomenę bendram tikslui. Šiandien visi kratosi to, palikdami federacijas vienas tvarkytis su kylančiais iššūkiais. Tačiau LTOK finansuoja mūsų olimpiečius Lietuvos žmonių pinigais – akivaizdu, kad ši organizacija ir turėtų įsipareigoti visuomenei užtikrinti aukštą sporto lygį ateityje, tvariai į jį investuoti“, -– kalbėjo Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas.

E.Vaitkaitis taip pat įsitikinęs, kad LTOK privalo atsiverti visuomenei – įtraukti ją į diskusiją apie Lietuvos olimpinio sporto ateitį, atsakingai ir atskaitingai valdyti olimpiečių pasirengimui skirtą biudžetą.

„Retas šalies gyventojas šiandien galėtų pasakyti, ką tiksliai veikia olimpinis komitetas. Tai nėra normali situacija, juk sportas – visų mūsų reikalas, visų mūsų pasididžiavimas, galiausiai – visi jį remiame savo pinigais.

Dar įdomiau, kad turbūt reta federacija galėtų pasakyti, kaip ir kodėl joms yra paskirstomas LTOK biudžetas – nes aiškūs finansavimo kriterijai tiesiog neegzistuoja. Tai, vėlgi, nėra normalu, jei norime investuoti į sporto ateitį, auginti čempionus, profesionaliai juos ruošti ir galėti didžiuotis jų rezultatais“, – sakė profesionalaus plaukiko karjerą baigęs kandidatas.

E.Vaitkaitis, paskelbdamas apie savo kandidatūrą, pakvietė visus tautinio olimpinio komiteto narius susitikti ir pasikalbėti atvirai – išnaudoti rinkimų suteiktą galimybę įgarsinti tai, kas ne vienerius metus komitete buvo negirdima ar ignoruojama. Visus narius jis paragino ir teikti dokumentus įvairioms pareigoms komitete užimti – tik taip, kandidato teigimu, įmanomas tikras, demokratiškas visų narių atstovavimas.

Atvirai diskutuoti E.Vaitkaitis kviečia ir savo oponentę rinkimuose – šiuo metu pareigas einančią LTOK prezidentę Dainą Gudzinevičiūtę.

„Nors LTOK iki šiol nieko panašaus nėra vykę, šiuolaikinėje visuomenėje diskutuoti debatuose – įprasta ir sveikintina demokratiškų organizacijų praktika. Todėl kviečiu Dainą pasikalbėti viešai – mūsų sportininkai ir mūsų visuomenė nusipelno galimybės užduoti rūpimus klausimus ir išgirsti atsakymus į juos“, – įsitikinęs kandidatas į LTOK prezidentus.

Paskelbė 4 įsipareigojimus ir alternatyvų biudžetą

E.Vaitkaitis pristatė išsamią rinkimų programą bei akcentavo keturis svarbiausius savo įsipareigojimus šalies sportui.

Kandidatas teigė, jog, jam tapus prezidentu, LTOK prisiims atsakomybę už olimpinių pergalių kūrimą ir sporto būklę,

„Sukursime vieningą, ilgalaikę šalies olimpinio sporto strategiją ir aiškiai prisiimsime atsakomybę už jo rezultatus. Užtikrinsime nuolat augantį pergalių kiekį ir kokybę.

Palaikysime federacijas ir dalinsimės įsipareigojimais Lietuvai – nepaliksime jų vienų spręsti sistemines problemas. Olimpiniam sportui kylantys iššūkiai, jo ateičiai reikalingi sprendimai taps girdimi ir įgyvendinami šalies mastu“, – kalbėjo jis.

Antrasis E.Vaitkaičio įsipareigojimas: atsiversime visuomenei – sporto rezultatai taps visų mūsų reikalu.

„Įsipareigosime kartu su federacijomis kurti Lietuvai pergales. Tuo pačiu tapsime ir atskaitingi visuomenei: veiksime skaidriai, aktyviai viešinsime veiklą, reguliariai skelbsime finansines ir veiklos ataskaitas. Įtrauksime visuomenę į atvirą diskusiją apie olimpinį sportą. Šviesime, skatinsime susidomėjimą, tarsimės su visuomene dėl visą šalį liečiančių sprendimų“, – vardino kandidatas.

E.Vaitkaitis žada ir suvienyti sporto bendruomenę. Ji, pasak jo, turi bendrą tikslą – kurti olimpines pergales Lietuvai, gerinti sporto įvaizdį.

Ketvirtasis kandidato įsipareigojimas – investicijos į Lietuvos olimpinio sporto ateitį.

„Užtikrinsime, kad olimpinio sporto rezultatai Lietuvoje nuolat gerėtų – sukursime ilgalaikę investicinę veiklos ir finansavimo politiką, kuri leistų ugdyti ateities čempionus ir kurtų sąlygas talentingiems sportininkams meistriškumo siekti Lietuvoje“, – kalbėjo E.Vaitkaitis, pristatydamas ir alternatyvaus organizacijos biudžeto projektą.

Plaukimo federacijai – didžiausias objektyviais kriterijais paremtas finansavimas šiemet

Ekonomikos ir biologijos magistro laipsnius turintis E.Vaitkaitis Lietuvos plaukimo federacijai vadovauja ketverius metus, iki tol joje dirbo administracijos vadovu. Profesionalia vadyba sporte tikintis kandidatas teigia, jog federacijoje pritaikytus ir sėkmę atnešusius vadybos principus sieks pritaikyti ir olimpiniame komitete.

„Per pastaruosius ketverius metus iš esmės pakeitėme plaukimo situaciją šalyje: pademonstravę įspūdingus sporto rezultatus, šiemet tapome didžiausią objektyviais kriterijais paremtą valstybės finansavimą gavusia federacija, užtikrinome visišką skaidrumą ir atvirumą biudžeto valdyme, finansų skirstymą sukoncentravome į mažųjų, jaunųjų talentų ugdymą – investicijas į plaukimo ateitį.

Šiuos profesionalios vadybos principus, leidžiančius kelti sporto lygį, pritaikysiu ir Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete“, – sakė E.Vaitkaitis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.