Pasaulio sporto savaitė: nauja dviračių sporto žvaigždė, kirtis R. Nadaliui ir „Bayern“ įvarčių liūtis

Slovėnas Tadejus Pogačaras laimėjo „Tour de France“ daugiadienes dviračių lenktynes, antroji pasaulio teniso raketė Rafaelis Nadalis nepateko į Italijos čempionato finalą, švedas Armandas Duplantis pagerino šuolių su kartimi legendos Serhijaus Bubkos rekordą, Miuncheno „Bayern“ futbolininkai triuškinamai pradėjo Vokietijos pirmenybes, o buvęs pasaulio lengvosios atletikos vadovas Lamine Diackas išgirdo teismo nuosprendį.

Miuncheno komanda pervažiavo varžovus.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
G.Bale'as keliasi į Angliją.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Sep 21, 2020, 11:50 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 14 d. Baigėsi daugiadienės dviračių lenktynės Tirėnai – Adrija. Jų nugalėtoju tapo britas Simonas Yatesas („Mitchelton-Scott“).

Rugsėjo 16 d. Buvęs Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) prezidentas 87-erių senegalietis Lamine Diackas nuteistas dvejus metus kalėti. Paryžiaus teisme nagrinėtoje kyšininkavimo ir pinigų plovimo byloje bausmės skirtos dar penkiems asmenims, tarp jų – L.Diacko sūnui Papai Massatai Diackui.

Rugsėjo 17 d. Švedas Armandas Duplantis pasiekė šuolio su kartimi geriausią pasaulio rezultatą atvirame stadione. Jis Deimantinės lygos etape Romoje peršoko 6,15 m. Geriausias rungties rezultatas nuo 1994 m. priklausė ukrainiečiui Serhijui Bubkai (6,14 m.). Šiame Deimantinės lygos etape geriausius sezono rezultatus taip pat pasiekė ugandietis Jacobas Kiplimo (3000 m) ir jamaikietė Elaine Thompson-Herah (100 m).

Rugsėjo 18 d. Prasidėjo Vokietijos futbolo lygos sezonas. Atidarymo rungtynėse čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ nugalėjo Gelzenkircheno „Schalke“ 8:0. Nuo vasario mėnesio „Bayern“ laimėjo 23 iš eilės oficialias rungtynes.

Rugsėjo 18 d. Šių metų JAV atvirojo teniso čempionato nugalėtoja japonė Naomi Osaka pranešė, kad dėl traumos nedalyvaus Prancūzijos atvirajame čempionate, kuris prasidės rugsėjo 27 d.

Rugsėjo 19 d. Romoje iš Italijos atvirojo teniso čempionato iškrito antroji pasaulio raketė ispanas Rafaelis Nadalis, kuris ketvirtfinalyje pralaimėjo argentiniečiui Diego Schwartzmanui 2:6, 5:7. Į finalą pateko D.Schwartzmanas ir pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Džokovičius.

Rugsėjo 19 d. Londono „Tottenham Hotspur“ futbolo klubas pasirašė sutartį su velsiečiu Garethu Bale‘u, kuris grįžo į „Tottenham“ po septynių sezonų, praleistų Madrido „Real“.

Rugsėjo 19 d. Mota Montekorvine baigėse „Giro d‘Italia“ moterų daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoja trečią kartą tapo olandė Anna van der Breggen („Boels-Dolmans“). Užpraėjusių ir praėjusių metų čempionė olandė Annemiek van Vleuten („Mitchelton-Scott“) po septynių etapų buvo lyderė, bet nestartavo aštuntajame etape dėl traumos.

Rugsėjo 20 d. Paryžiuje baigėsi „Tour de France“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“), antrąją vietą užėmė kitas slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“), trečiąją – australas Richie Porte‘as („Trek-Segafredo“). P.Rogličius bendrojoje įskaitoje pirmavo nuo 9-ojo iki 19-ojo etapo, bet priešpaskutiniame 20-ajame etape jį aplenkė atskiro starto lenktynes laimėjęs 21-erių T.Pogačaras. Jis tik antrą kartą dalyvavo didžiosiose daugiadienėse lenktynėse (pernai užėmė trečiąją vietą „Vuelta a España“). Nugalėtojo vardą gynęs kolumbietis Eganas Bernalis („Ineos“) po 16-ojo etapo nukrito į 16-ąją vietą (nuo lyderio atsiliko 19 min.) ir pasitraukė iš lenktynių.

Rugsėjo 20 d. Mamaroneke (Niujorkas, JAV) golfo JAV atvirojo čempionato nugalėtoju tapo amerikietis Brysonas DeChambeau. Jis iškovojo pirmąjį didžiųjų golfo turnyrų titulą.

Rugsėjo 20 d. Jūrmaloje baigėsi paplūdimio tinklinio Europos čempionatas. Jo nugalėtojais tapo norvegai Andersas Molas ir Christianas Sorumas (trečią kartą iš eilės) bei šveicarės Joana Heidrich ir Anouk Verge-Depre (pirmą kartą).

Rugsėjo 20 d. Prahoje baigėsi Europos kanojų slalomo čempionatas. Jis turėjo vykti gegužės mėnesį Londone, bet buvo perkeltas dėl pandemijos. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Čekija (5 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos), kurios sportininkai laimėjo visų 4 moterų rungčių ir 1 iš 4 vyrų rungčių varžybas.

Rugsėjo 20 d. Le Mano 24 valandų automobilių lenktynių nugalėtoja tapo „Toyota Gazoo Racing“ komanda, kurią sudarė šveicaras Sebastienas Buemi, naujazelandietis Brendonas Hartley ir japonas Kazuki Nakajima. Ši komanda nugalėjo trečius metus iš eilės, bet du praėjusius kartus kartu su S.Buemi ir K.Nakajima važiavo kitas lenktynininkas (ispanas Fernando Alonso).

Rugsėjo 20 d. Turkijos ralio nugalėtoju tapo britas Elfynas Evansas („Toyota“). Pasaulio ralio čempionato bendrojoje įskaitoje po penkių etapų pirmauja E.Evansas (97 taškai), prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“; 79 taškai) ir estas Ottas Tanakas („Hyunday“; 70).

Rugsėjo 20 d. Riminyje motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo ispanas Maverickas Vinalesas („Yamaha“). Šį sezoną per septynis etapus nugalėtojais tapo šeši lenktynininkai. Bendrojoje įskaitoje pirmauja italas Andrea Dovizioso („Ducati“; 84 taškai), prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“; 83) ir M.Vinalesas (83).

Rugsėjo 20 d. Ispanijos futbolo čempiono vardą ginantis Madrido „Real“ pirmose naujo sezono rungtynėse svečiuose sužaidė lygiosiomis su San Sebastiano „Real Sociedad“ 0:0. „Barcelona“, Madrido „Atletico“ ir „Sevilla“ dėl COVID-19 pandemijos dar nežaidė nė vienerių rungtynių. Per du turus po dvi pergales iškovojo tik „Granada“ ir Sevilijos „Real Betis“.

Rugsėjo 20 d. Anglijos futbolo lygoje per du turus po dvi pergales iškovojo „Leicester City“, Liverpulio „Everton“, Londono „Arsenal“, „Liverpool“ ir Londono „Crystal Palace“. Čempiono vardą ginantis „Liverpool“ antrajame ture svečiuose nugalėjo Londono „Chelsea“ 2:0.

Rugsėjo 20 d. Prancūzijos futbolo lygoje neliko taškų nepraradusių komandų. Buvęs vienvaldis lyderis „St.Etienne“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Nantes“ 2:2. Po 4 turų pirmauja „St.Etienne“, „Rennes“ (po 10 taškų), „Montpellier“ ir „Lens“ (po 9).

Rugsėjo 20 d. Turkijos futbolo lygoje antras iš eilės rungtynes pralaimėjo čempiono vardą ginantis „Basaksehir“, namie nusileidęs Stambulo „Galatasaray“ 0:2. „Basaksehir“ per du turus taškų neiškovojo. Pirmauja „Galatasaray“ ir „Alanyaspor“ (po 6 taškus).