MTB maratonų taurės sezono laimėtojais tapo K. Kertenytė ir Š. Pacevičius

Dėl pandemijos sutrumpėjęs 2020 metų „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ sezonas sekmadienį finišavo Vilniuje. Čia įvairiose distancijose varžėsi per 1000 sportininkų. Būtent sostinėje buvo suskaičiuoti šiemet Ignalinoje ir Vilniuje vykusių varžybų rezultatai ir paskelbti sezono nugalėtojai.

Dviračių maratono Vilniuje akimirkos.<br> MTB.lt nuotr.

2020-10-02 17:41

Jais tapo kauniečiai – „Dviratai-Daistatus“ komandos narė Kornelija Kertenytė ir dviračių sporto treneris, „Impuls Racing Team“ atstovas Šarūnas Pacevičius. Tiesa, nei vienas, nei kitas etapo Vilniuje nelaimėjo, tačiau bendrai sezono pergalei pakako sėkmės pirmose šių metų lenktynėse, kurios rugpjūčio mėnesį vyko Ignalinoje.

Ištvermingiausių kova

Ištvermingiausios moterys Vilniuje turėjo nuvažiuoti 2 ratus (apie 41 km), o vyrų maratono rungtyje laukė daugiau nei 62 km (3 ratai) įvairios dangos keliais bei keliukais. Vyrų grupėje jau pirmame rate tapo aišku, jog į absoliučią pergalę nepretenduojantis Eimantas Gudiškis mėgins pakartoti metų senumo sėkmę. Būtent Eimantas 2019 metais laimėjo ir Vilniaus etapą, ir visą taurės sezoną. Tačiau rugpjūtį Ignalinoje Eimantas nestartavo, nes tuo metu dalyvavo lenktynėse Šveicarijoje.

Eimantas atitrūko pirmame rate, o paskui tik didino savo pranašumą. Trečiame rate atrodė, kad Š. Pacevičius mėgins pasivyti lyderį, tačiau Šarūnui svarbesnė turbūt buvo bendroji sezono įskaita nei nugalėtojo vieta Vilniuje.

E.Gudiškis nuotolį įveikė per 2 valandas 12 minučių ir 29 sekundes – 4 minutėmis greičiau nei pernai. Jeigu etapo laimėtojas buvo aiškus, tai kova dėl kitų vietų ant garbės pakylos vyko iki paskutinių metrų. Antras po 44 sekundžių finišavo Linas Astrauskas, trečiąją vietą užėmė 28 sek. atsilikęs Justas Beniušis, jis 0,23 sek. aplenkė Elijų Čivilį, pastarajam 0,12 sek. pralaimėjo Š. Pacevičius, o 6-ąją vietą užėmęs Paulius Natalevičius nuo Šarūno atsiliko 0,31 sek.

„Supratau, kad reikės link pergalės važiuoti vienam – pavyko anksti atitrūkti, tad pasikliauti kolegomis negalėjau. Šiemet tempas buvo kur kas greitesnis, nes pernai varžybas labai apsunkino lietus. Jeigu planai nesikeis, tai 2021 metais vėl tikiuosi dalyvauti visuose „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapuose“, – po finišo sakė E.Gudiškis.

Jis laimėjo M19 grupėje, antra vieta čia atiteko J.Beniušiui, o trečias liko Š. Pacevičius. M18 grupės nugalėtoju tapo Renaldas Keliauskas. L.Astrauskas tapo M30 įskaitos laimėtoju, jis aplenkė E.Čivilį ir P.Natalevičių. Tarp 40-mečių pirmavo Aurimas Šandaris, o vyriausių šios distancijos dviratininkų grupės nugalėtoju tapo Ramūnas Kuklys.

Moterų kova iki paskutinių metrų

Moterų įskaitoje Vilniuje greičiausia buvo orientavimosi sporto kalnų dviračiais varžybose dažniau startuojanti Gabrielė Andrašiūnienė.

„Korneliją Kertenytę aplenkiau pirmo rato pabaigoje, įkalnėje. Pavyko pritapti prie man patogiu tempu važiavusių vyrų – su jais ir atvažiavau į pergalę šiame etape“, – sakė nugalėtoja. Ji užtruko trasoje užtruko 1 valandą 39 minutes ir 42 sekundes. Ji beveik 4 minutėmis aplenkė K. Kertenytę, o trečioji vieta moterų grupėje atiteko nuo Kornelijos vos 0,74 sek. atsilikusiai Ernestai Tubytei.

Gabrielė ir Kornelija užėmė dvi pirmąsias vietas W19 grupėje, trečia šioje įskaitoje finišavo Rasa Pocytė.

W18 grupės nugalėtoja tapo Elvyra Bugajevaitė, tarp 16-mečių merginų greičiausia buvo Vytenė Puišytė. Jos mama Roma Puišienė tapo 40-mečių grupės laimėtoja, o tarp 30-mečių greičiausia buvo E. Tubytė.

Tarp vyrų mėgėjų įskaitoje du ratus pirmas numynė Vilius Brusokas, 60-mečių meistrų grupėje nugalėjo Edmundas Peseckis, o šį nuotolį absoliučiai pirmas įveikė 16-mečių grupėje nugalėjęs Kostas Kardelis.

Pradedančiųjų būrys auga

Vieną nelengvą ratą buvo pasiryžę įveikti beveik 300 dviratininkų. Čia greičiausi buvo Justinas Pavlovas ir Žydrūnas Mackevičius. Justino persvara buvo daugiau nei užtikrinta – jis artimiausius varžovus aplenkė pusantros minutės ir užtikrintai laimėjo M13 amžiaus grupėje. Žydrūnas pirmavo vadinamoje laisvalaikio įskaitoje. Tarp vyriausių renginio dalyvių pirmasis finišo liniją kirto Petras Kiušas, o tarp 13-mečių merginų nugalėjo Irmantė Aleliūnaitė.

Beje, dar beveik 200 įvairaus amžiaus vaikų dalyvavo darželinukų ir pradinukų rungtyse: jose pirmosiomis vietomis džiaugėsi Lukas Nizevičius, Orinta Plačaitė, Vėjas Musteiksi ir Elžbieta Seliavaitė.

Suskaičiuoti sezono rezultatai

Bendroje 2020 metų „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ įskaitoje vyrų grupės prizininkais tapo Šarūnas Pacevičius (1994 taškai), Jonas Maišelis (1984 taškai) ir Linas Astrauskas (1980 taškų). Vyrų komandų įskaitoje nugalėjo „Colibri Cycling“, aplenkę „Chain Gang“ ir „S-Sporto“ atstovus.

Moterų grupėje šį sezoną daugiausiai taškų (1965) surinko Kornelija Kertenytė, ji aplenkė Ernestą Tubytę (1907) ir Daivą Tušlaitę-Ragažinskienę (1864). Tarp moterų komandų pirmavo „Dviratai-Daistatus“ atstovės, aplenkusios „Colibri Cycling“ ir „S-Sportą“.

„Maxi“ komandų įskaitoje per kiek sutrumpėjusį sezoną daugiausiai taškų surinko „Dviratai-Daistatus“, antra vieta atiteko komandai „Dviračiai“, treti liko „Instinkto-Vilimekso“ atstovai.

Jeigu sąlygos leis, 2021 metais „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ organizatoriai planuoja surengti 5 etapus.