„Kaunas Hockey“ vėl iščiuožė ant ledo

Lietuvos ledo ritulio čempionė „Kaunas Hockey“ komanda naująjį sezoną pradėjo įspūdinga pergale, tačiau pandemija sutrukdė kauniečiams siekti naujų aukštumų – pirmą kartą išbandyti jėgas Kontinentinės taurės turnyre.

Pirmosiose sezono rungtynėse „Kaunas Hockey“ ledo ritulininkai (žalia apranga) nepasigailėjo „Baltų Ainių“ ir rungtynes laimėjo rezultatu 5:0.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Oct 17, 2020, 10:24 AM

„Kaunas Hockey“ ledo ritulininkai pirmosiose naujojo sezono rungtynėse 5:0 sudorojo Kauno „Baltų Ainių“ komandą. Pastaroji per 4 rungtynes pergalę šventė vos kartą.

„Kaunas Hockey“ pranašumas abejonių nekėlė nuo dvikovos pradžios, o pirmasis įvartis į „Baltų Ainių“ vartus krito sužaidus kiek daugiau kaip 5 minutes.

Trečiajame kėlinyje „Kaunas Hockey“ komanda galėjo susikrauti gerokai didesnę persvarą, nes „Baltų Ainių“ ledo ritulininkai dėl pražangų vienas po kito buvo siunčiami iš aikštės priverstinio poilsio. Net turėdami žaidėjų persvarą „Kaunas Hockey“ atstovai varžovų suteikta galimybe nepasinaudojo.

Žino, ko trūksta komandai

„Pirmosios oficialios rungtynės po ilgos pertraukos, todėl apie komandos galimybes kalbėti dar anksti“, – po dvikovos pareiškė „Kaunas Hockey“ klubo vadovas Petras Nausėda.

Dėl šios priežasties jis taip pat nenorėjo komentuoti kiekvieno atskirai ledo ritulininko indėlio siekiant pergalės. Pasak P.Nausėdos, nors sportininkai gerai fiziškai pasiruošę, jiems dar reikia laiko susižaisti, pajusti žaidimo skonį.

Klubo vadovui susidarė įspūdis, kad kitos šalies komandos šiemet sustiprino sudėtį, todėl siekti pergalių nebus lengva.

„Sportininkai tiesiog spinduliuoja energija, jie pasiilgę žaidimo, emocijų ir pergalių“, – kalbėjo P.Nausėda.

Išaugo komandų skaičius

Šiame sezone norą dalyvauti Lietuvos ledo ritulio čempionate pareiškė 5 komandos – viena daugiau negu pernai.

Pirmenybėse vėl dalyvauja dvi pajėgiausios praėjusio sezono komandos – „Kaunas Hockey“ ir Vilniaus „Hockey Punks“. Jos praėjusių metų reguliariajame sezone užėmė dvi pirmąsias vietas.

Tuo tarpu trečiojoje vietoje likęs sostinės „Geležinis Vilkas“ nusprendė suvienyti jėgas su po metų pertraukos į Lietuvos čempionatą grįžusia Elektrėnų „Energija“ bei pirmenybėse varžysis su šios komandos vėliava.

Praėjusį sezoną pirmenybėse debiutavusi jungtinė „Baltų Ainių – HC Klaipėdos“ ekipa šią vasarą iširo.

Kaune susibūrė nauja „Baltų Ainių“ komanda, o klaipėdiečiai šiemet sukirto rankomis su Elektrėnų ledo ritulininkais. Nauja komanda vadinasi „Energija Hockey – HC Klaipėda“.

Planuojama, jog 2020–2021 metų Lietuvos ledo ritulio čempionato dalyvės varžysis penkių ratų sistema, o iš viso komandos reguliariajame sezone sužais po dvidešimt rungtynių.

Kovo mėnesį startuosiančiose atkrintamosiose varžybose komandos pusfinaliuose iki trijų pergalių kausis dėl dviejų vietų finale, kuriame ledo ritulininkai taip pat varžysis serijoje iki trijų pergalių.

2020–2021 metų Lietuvos čempionato nugalėtojai turėtų būti karūnuoti iki 2021-ųjų balandžio 5 dienos.

Sudaužė kauniečių svajonę

Šiemet „Kaunas Hockey“ komanda ruošėsi pirmą kartą klubo istorijoje startuoti Kontinentinės taurės turnyre, tačiau Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) priėmė sprendimą jį atšaukti.

Varžybas planuota pradėti šią savaitę, o kauniečiai jau planavo kelionę į Islandiją, kur turėjo vykti pirmojo atrankos etapo A grupės varžybos.

Artėjant turnyro pradžiai vaizdo konferencijos metu IIHF taryba įvertino ekspertų rekomendacijas ir atšaukė šio sezono dvikovas.

„Gyvename tokiu metu, kai nieko negalima planuoti daugiau kaip 1–2 savaites į priekį“, – įvertino situaciją klubo vadovas P.Nausėda.

Pastarąjį kartą Kontinentinės taurės turnyre Lietuvos ekipa varžėsi 2009–2010 metų sezone – tai buvo Elektrėnų „Energija“. Iš viso elektrėniškiai šiame turnyre pasirodė 13 kartų.