Lietuvos sporto savaitė. Pirmaujantis „Žalgiris“, D. Rapšio sugrįžimas ir L. Grigelio serija

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tapo vienvaldžiais Eurolygos lyderiais, Lietuvos futbolo rinktinė iškovojo dar vieną tašką Europos Tautų lygos turnyre, Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio komanda pratęsė nesėkmių seriją Europos taurės varžybose, raudonomis kortelėmis nudažytą mačą laimėjusi Marijampolės „Sūduva“ pateko į Lietuvos futbolo taurės finalą, Danas Rapšys ir Simonas Bilis pradėjo ISL plaukimo lygos sezoną, Lietuvos teniso lyderis Ričardas Berankis dėl traumos atsisakė dalyvauti dviejuose ATP turnyruose, antroji Lietuvos teniso raketė Laurynas Grigelis iškovojo trečią iš eilės titulą „ITF Tour“ turnyruose, o Olivija Baleišytė laimėjo Europos jaunimo dviračių treko čempionato medalį.

Danas Rapšys.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Laurynas Grigelis.<br>Gintaro Šiupario nuotr.
 "Žalgiris".<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Oct 19, 2020, 10:23 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 12 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis užima 65-ąją vietą, per dvi savaites du turnyrus laimėjęs Laurynas Grigelis – 473-iąją (pakilo 42 pozicijomis), Julius Tverijonas – 816-ąją, Robertas Vrzesinskis – 1448-ąją, Henrikas Traškinas – 1531-ąją. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge Justina Mikulskytė užima 617-ąją vietą, Iveta Dapkutė – 933-iąją, Andrė Lukošiūtė – 1314-ąją.

Spalio 13 d. Gdanske pasibaigusiame Europos „Laser“ klasės jachtų buriavimo čempionate Viktorija Andrulytė moterų varžybose užėmė 21-ąją vietą, Martis Pajarskas vyrų varžybose užėmė 59-ąją vietą.

Spalio 13 d. Olivija Baleišytė laimėjo Europos jaunimo (iki 23 m.) dviračių treko čempionato bronzos medalį. Ji Fjorencuoloje prie Ardos (Emilija-Romanija, Italija) vykusiose varžybose užėmė trečiąją vietą daugiakovės rungtyje. Tai vienintelis lietuvių medalis šiame čempionate.

Spalio 13 d. Ričardas Berankis dėl nugaros skausmų atsisakė žaisti teniso turnyre Kiolne („ATP-250“), kurio pirmajame rate turėjo susitikti su kroatu Marinu Čiličiumi. Po to R.Berankis pranešė, kad nedalyvaus ir kitame turnyre Kiolne („ATP-250“), prasidedančiame spalio 19 d.

Spalio 13 d. Sporto arbitražo teismas (CAS) Lozanoje atmetė sunkiosios atletikos trenerio Bronislavo Vyšniausko skundą dėl dešimties metų diskvalifikacijos, kurią jam skyrė Lietuvos antidopingo agentūra.

Spalio 13 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ 75:69 (L.Lekavičius 16, J.Lauvergne‘is 12).

Spalio 13 d. Lietuvos vaikinų (iki 21 m.) futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Marijampolėje pralaimėjo grupės lyderei Čekijai 0:1 ir prarado aritmetinę galimybę patekti į baigiamąjį turnyrą. Lietuviai per 8 rungtynes iškovojo 7 taškus ir grupėje užima priešpaskutinę penktąją vietą (paskutinę vietą užimantis San Marinas taškų neturi).

Spalio 14 d. Schotene (Belgija) „Scheldeprijs“ dviračių lenktynėse (1.Pro kategorija) Evaldas Šiškevičius („Nippo-Delko“) užėmė 22-ąją vietą. Nugalėtoju tapo australas Calebas Ewanas („Lotto-Soudal“).

Spalio 14 d. „Šiaulių“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su Gediminu Oreliku, kuris nuo 2018 m. sausio nežaidė dėl traumos.

Spalio 14 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Europos taurės rungtynėse namie pralaimėjo Krasnodaro „Lokomotiv“ 76:105 (M.Maričius 15, P.Valinskas). „Lietkabelis“ per tris turus nepasiekė nė vienos pergalės ir grupėje užima paskutinę šeštąją vietą. Pergalių taip pat neiškovojo Antverpeno „Giants“, su kuriuo „Lietkabelis“ susitiks kitame ture.

Spalio 14 d. Lietuvos futbolo rinktinė Europos Tautų lygos rungtynėse Vilniuje sužaidė lygiosiomis su Albanija 0:0. Lietuviai per 4 rungtynes iškovojo 5 taškus ir C lygos 4-ojoje grupėje dalijasi antrąją vietą su Albanija. Grupės lyderė Baltarusija turi 7 taškus. Dvejos paskutinės turnyro rungtynės vyks lapkričio viduryje.

Spalio 15 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ 89:73 (N.Hayesas 17, L.Lekavičius ir M.Grigonis po 12). Rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo 5011 žiūrovų. „Žalgiris“ laimėjo visas 4 rungtynes ir po 4 turų yra vienvaldis Eurolygos lyderis.

Spalio 15 d. Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) prezidentu išrinktas Tomas Kučinskas, kuris šias pareigas jau ėjo 2012-2016 m. Nuo 2016 m. LPF vadovavęs Emilis Vaitkaitis savo kandidatūros nekėlė.

Spalio 16-17 d. Budapešte Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) pirmajame etape Danas Rapšys („Energy Standart“) laimėjo 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas ir užėmė antrąją vietą plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi. Simonas Bilis („Energy Standart“) dalyvavo tik estafetės varžybose, Andrius Šidlauskas („Energy Standart“) nestartavo. Komandų įskaitoje „Energy Standart“ užėmė antrąją vietą.

Spalio 17 d. Gdynėje pasaulio pusės maratono bėgimo čempionate vyrų varžybose geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Remigijus Kančys užėmė 82-ąją vietą (tarp 121 bėgiko), moterų varžybose Monika Bytautienė užėmė 70-ąją vietą (tarp 104 bėgikių). Komandų įskatoje Lietuvos vyrų rinktinė užėmė 20-ąją vietą, moterų rinktinė – 18-ąją vietą.

Spalio 17 d. Kaune baigėsi A.Šociko taurės bokso turnyras. Nugalėtojais tapo penki lietuviai: Marius Vyšniauskas (iki 52 kg), Vytautas Balsys (iki 75 kg), Paulius Zujevas (iki 81 kg), Aras Dudėnas (iki 91 kg) ir Jonas Jazevičius (nuo 91 kg). Techniškiausiu turnyro boksininku pripažintas P.Zujevas. Turnyre dalyvavo apie 50 boksininkų iš 9 šalių.

Spalio 17 d. Lietuvos futbolo federacijos taurės pusfinalyje Marijampolės „Sūduva“ svečiuose nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ 2:1 (po pratęsimo). Raudonas korteles gavo po du abiejų komandų futbolininkus. Kitos pusfinalio rungtynės tarp „Panevėžio“ ir Vilniaus „Riterių“ vyks antradienį (spalio 20 d.).

Spalio 18 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderis Vilniaus „Rytas“ pasirašė sutartį su senegaliečiu Maurice‘u Ndouru, kuris praėjusį sezoną žaidė „Valencia“. LKL pirmenybių 6-ajame ture „Rytas“ svečiuose nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 98:60, iškovojo 6-ąją pergalę ir yra vienintelė taškų nepraradusi komanda. Į antrąją vietą pakilo Kauno „Žalgiris“, namie nugalėjęs Utenos „Juventus“ 84:63. „Žalgiris“ (žaidė 5 rungtynes), Panevėžio „Lietkabelis“ ir „Juventus“ turi po 4 pergales.

Spalio 18 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Monastire (Tunisas; „ITF Tour“) finale nugalėjo lenką Danielį Michalskį 5:7, 7:5, 7:6. L.Grigelis per tris savaites Monastire laimėjo tris „ITF Tour“ turnyrus, bet per 15 mačų D.Michalski buvo pirmasis varžovas, ATP reitinge užimantis aukštesnę vietą negu lietuvis. L.Grigelis iškovojo 27-ąjį titulą karjeroje.