Neįtikėtinas rankinio įvarčių skaičius: suabejojo, kokia sporto šaka

Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės, iš kurių vienos tikrai įeis į istoriją. HC „Vilniaus“ rankininkai pasiekė netikėtą įvarčių rekordą, svečiuose įveikę HC „Utena“ rankininkus rezultatu 64:21 (37:10). Tuo tarpu Panevėžyje po įtemptos kovos „SC-RSSG-Grifas“ išplėšė pergalę iš Šiaulių „SC Dubysa“ rankininkų rezultatu 25:24 (9:13).

Neįtikėtinas rankinio įvarčių skaičius: suabejojo, kokia sporto šaka.<br>LRL nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2020-11-28 17:57

Švieslentėje – neregėti skaičiai

Kovingai nusiteikę vilniečiai nuo pat pirmųjų rungtynių minučių užtikrintai išsiveržė į priekį, nepalikdami uteniškiams didesnių vilčių laimėti (6:2, 16:4, 27:8). Į pertrauką komandos išėjo „Vilniaus“ rankininkams pirmaujant 37:10.

Antrąjį kėlinį vilniečiai nemažino tempo, toliau sėkmingai atakavo aikštelės šeimininkus ir dar labiau didino persvarą – (40:12, 51:18, 60:21). Rungtynių paskutines minutes taip pat sėkmingiau užbaigė vilniečiai, kurie laimėjo čempionate dar neregėtu rezultatu – 64:21.

Internetu rungtynes stebėję sirgaliai juokavo, kad nebeaišku, ar tikrai vyko rankinio rungtynės – įvarčių skaičius panašesnis į krepšinio rungtynių rezultatą.

„Vilniečiai labai stiprūs savo pasirodyme. Apie musų komandinį žaidimą nieko gero pasakyti negaliu, kai kurie komandos žaidėjai tikrai neatitiko lūkesčių ir labai nuvylė. Rodos, pasiekėme lygos antirekordą. Bandysime taisyti savo žaidimą, kad tokios rungtynės nepasikartotų“, – nusivylimo neslėpė HC „Utena“ rankininkas Ernestas Nikitinas.

„Sekėsi neblogai. Laimėjome didele įvarčių persvara. Manau, kad tikslus įvykdėme ir galime ruoštis ateinančioms kovoms“, – lakoniškai komentavo HC „Vilnius“ vartininkas Aivaras Šakalys.

HC „Utena“: Mantas Zabulis – 6, Kasparas Ubeika – 5, Ernestas Nikitinas ir Justas Daujotis – po 3, Karolis Ubeika ir Evaldas Morkvėnas – po 2.

HC „Vilnius“: Mindaugas Urbonas – 13, Airidas Petronis – 9, Robertas Skobas – 8, Vaidas Drevinskas – 7, Ignas Kuprevičius – 6, Martynas Lapinskas ir Domantas Raudonius – po 5, Šarūnas Mieliauskas – 4, Martynas Žala – 3, Tautvydas Damašauskas ir Arminas Milaknis – po 2.

Trileris Panevėžyje – trys diskvalifikacijos ir paskutinėmis sekundėmis išplėšta pergalė

Įtampa rungtynėse prasidėjo nuo pimųjų minučių, o didžiąją pirmojo kėlinio dalį rezultatas buvo lygus (3:3, 7:7). Tačiau kėlinio antroje pusėje šiauliečiai spurtavo ir į pertrauką iškeliavo pirmaudami rezultatu keturiais įvarčiais.

Po šio šalto dušo panevėžiečiai antrojo kėlinio pradžioje spurtavo ir pavijo savo principinį varžovą (10:15, 15:15). Beveik visą antrojo kėlinio laiką žaidimas vyko lygiai (18:18, 20:20).

Likus kiek mažiau nei dešimčiai minučių grubiai prasižengė panevėžietis Linas Kaunas, kurio pražanga įžiebė atvirą konfliktą tarp žaidėjų. Aistroms nurimus panevėžiečiai Linas Kaunas ir Egidijus Narakas bei šiaulietis Rokas Lesčinskas prieš savo akis išvydo po raudoną kortelę.

Nors po diskvalifikacijų rungtynių pabaigą sėkmingiau žaidė šiauliečiai, paskutinėmis minutėmis rezultatas vėl buvo lygus (24:24). Tiksint paskutinėmis rungtynių sekundėmis pergalingą „Grifo“ įvartį pelnė Mindaugas Rutkauskas. Rungtynės baigėsi rezultatu 25:24.

„Mūsų komanda džiaugiasi, kad šiose rungtynėse pavyko pasiekti pergalę. Kova buvo labai įtempta ir tik antrame kėlinyje pavyko išlyginti rezultatą ir paskutinėmis sekundėmis iškovoti pergalę.

Noriu pagirti priešininkus – tiek komanda, tiek vartininkas žaidė labai gerai ir kovingai“, – pergale ir žaidimu pasidžiaugė Panevėžio „Grifo“ rankininkas Benas Balzarevičius.

„Rungtynės, kaip visada, buvo labai sunkios. Nemokame ramiai užbaigti rungtynių Panevėžyje. Pirmame kėlinyje sekėsi, turėjome persvarą. Tačiau antrame kėlinyje jie pakeitė gynybą, mes sutrikome ir jiems pavyko prisivyti bei laimėti“, – reziumavo Šiaulių „SC Dubysos“ žaidėjas Aivaras Budrys.

Panevėžio „Grifas“: Petras Očikas, Danielius Kairys ir Mindaugas Rutkauskas – po 5, Eligijus Leveika – 4, Žilvinas Maslauskas ir Mindaugas Barzdenis – po 2, Titas Janušonis – 1.

Šiaulių „SC Dubysa“: Ugnius Ivanovas – 6, Rokas Lesčinskas – 5, Tomas Baliutavičius ir Aivaras Budrys – po 4, Gedvinas Jocas – 2, Domantas Stripeika, Povilas Šalna ir Donatas Stripeika – po 1.

Artimiausios Lietuvos rankinio lygos rungtynės numatytos gruodžio 12 d. Klaipėdos „Dragūnas“ turėtų priimti HC „Vilnių“, HC „Utena“ – Alytaus „Varsą-Stronglasą“, Šiaulių „SC Dubysa“ – Kauno „Granitą-Karį“, o VHC „Šviesa“ – Panevėžio „Grifą“.